Skocz do zawartości
sasz5

Mój nawilżacz powietrza - czyli piko rafa 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pod wielkim wrażeniem.... GRATULUJE...!


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ładniej, niż 15l. Ale trochę szkoda tamtego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no zmiany...zmiany...zmiany :D Zrobiło się trochę luźniej;) powodzenia


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już woda kryształ i sprzęt lepszy do foto - zdjęcie 1:1 oddaje barwy przy dziennych ledach....niestety kolorów fluo chyba żaden aparat nie złapie tak ja wyglądają w niebieskich ledach fluo korale...Co do rybek Maćku to wiesz co innego chcieć a co innego mieć....Niestety z takimi rybciami jest problem z dostępnością a jak już się trafią to dochodzi kwestia problemów aklimatyzacji ze względu na "olbrzymie" rozmiary....niestety sporo z nich nie przeżywa nawet transportu.....Alee może w końcu się uda.

gallery_11117_2731_328877.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie śmiga - tragedii glonowej nie ma. Delikatne okrzemki czyli nic co by mogło mnie zaskoczyć. Korale piknie napompowane, aż miło popatrzeć, szczególnie wieczorkiem przy niebieskiej LED, leżac sobie w łóżku z ....... :cheers:

gallery_11117_2731_581029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

a ile osób pomagało przy przesiadce? ;) Nie no piękne jak zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz kaskadę, nie dało by się tam wsadzić grzałki ? Może, jeśli to nie największa, to zamienić na największą, wsadzić grzałkę i dało by się zrezygnować z cyrkulacji ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie odpowiedzi.... Co do kaskady to w większej i tak nie będzie wiele więcej miejsca bo 1/2 zajmuje odpienek a resztę chemipure. Cyrkulacja musi zostać i mocno dmuchać na lustro bo inaczej film sie robi...

Co do akwa Pawle sam chciałbym je podziwiać za kilka miesięcy z tymi samymi ale duuuużo większymi koralami, czyli bezstratnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co ostatecznie wpuścisz z obsady.Masz oko do urządzania akwarium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek, mam takie pytanko Jak walczycie z "filmem"na powierzchni wody? U mnie ruch lustra spoooory a mimo to robi sie niezła błona.....za każde info dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skimer w twoim przypadku.

Albo codziennie ściągać ręcznikiem papierowym


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za parę groszy kupisz skimer na znanym portalu aukcyjnym który bez problemu podłączyć możesz do FZ'na


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanza HBL-301 i do tego wata. Koszt znikomy a efekt satysfakcjonujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - czyli nic nowego nie wymyślimy - skimmer = problem z głowy. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe Special Blend :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę, to w moim przypadku, pomimo stosowania Microbe Lift Special Blend osad na powierzchni się tworzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe Special Blend :)

Nitro Out II - to samo ale bez śmierdzącej pożywki :) Testowane w jednym sklepie zoologicznym równolegle ze SB plus korespondencja z firmą.

Co do filtra na powierzchni, to ruch wody nie jest rozwiązaniem ostatecznym - jeśli substancja jest mocno "tłusta" będzie się dalej zbierać.

Ja osobiście wywalił bym jednak pompę i spróbował pojechać jakiś czas na preparatach biodigest... No i skimmer - ale zamiast pompy żeby zbierał z powierzchni film, a nie rozbijał go pompą. Nawet jeśli musiał bym założyć drugi filtr.

Ale "się nie znam" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja film na powierzchni zakończona. Wykorzystując to co pod ręką, zrobilem sobie skimmerek do dodatkowej kaskady. Filmu brak a dzięki dodatkowej kaskadzie mogłem wyciągnąć cyrkulację z baniaka oraz grzałkę( grzałka wylądowała w kaskadzie). A baniaczek tak wygląda - jakość fotki nie najlepsza bo nie miałem czasu sie pobawić lustrem aby porządnie pofocić ale jest...

gallery_11117_2731_381485.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na upgrade.

10 dni temu wylądowały testowo szcze acropor (tzw. trupki - czyli nie polipujące, lecące itp) do testu, nie wrzucalem wcześniej foto bo nie było co pokazać. Póki co bajka - wsio śmiga idealnie..... Jedyna moja wtopa i tu się muszę przyznać bez bicia - diodogorgie lekko przypieklem na tej gornej półce, ale już przyklejona na tyłach w mocnym przepływie i słabym świetle i polipuje ideał...... NO3 = 0; PO4 = 0 mierzone salifertem.

Wczoraj dotarły też 2x krewetka czyszcząca oraz babeczka Stonogobiops nematodes..

Musiałem zmienić układ filtracyjny ponieważ FZN-3 robiła spory hałas jak na sypialnię. Teraz pracuje cichutka kaskada FZN-2 oraz koralia nano i tak zostanie. W kaskadzie chemi pure elite oraz purigen, grzałka i odpieniacz RESUN SK-300...

gallery_11117_2731_577167.jpg

gallery_11117_2731_149616.jpg

gallery_11117_2731_56322.jpg

gallery_11117_2731_133276.jpg

gallery_11117_2731_266640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutko .. Szymon, podajesz probiotyki ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutko .. Szymon, podajesz probiotyki ??

Tak - inaczej nie widzę aby przy takiej obsadzie korali oraz mega wielkim systemie filtracji mieć zerowe no3 i po4 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.