Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

hej

zrobiłem dokładnie tak jak piszecie, zapłaciłem przez paypal

przesyłka przyszła ale zatrzymał ją urząd celny, kwota na paczce była niewielka bo 22 EUR

pomimo że odesłałem do celnego wszystko co chcieli to trzymają moją paczkę już 10 dni

czy macie jakiś pomysł jak przyspieszyć ten proces ? na paczkę od momentu zamówienia czekam już prawie miesiąc


pozdrowienia !!!

ReefMax :

7295_7495.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobiłem dokładnie tak jak piszecie, zapłaciłem przez paypal

przesyłka przyszła ale zatrzymał ją urząd celny, kwota na paczce była niewielka bo 22 EUR

pomimo że odesłałem do celnego wszystko co chcieli to trzymają moją paczkę już 10 dni

czy macie jakiś pomysł jak przyspieszyć ten proces ? na paczkę od momentu zamówienia czekam już prawie miesiąc

Nie wiem może zadzwoń zapytaj. Swoją drogą ciekaw jestem co będzie dalej bo znając moje szczęście mnie to też czeka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz vat. Musisz przedstawic wyciag z konta. Jak podasz fałszywą wartość towaru powiozą cię.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy płaciłem VAT na paczki z USA. Niegdy nie prosili o wyciąg. Cło i VAT liczyli z zadeklarowanej wartości lub dołączonej faktury.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jesli jako forme wysylki wybierzemy prezent?? Czy tez maja prawo otworzyc i naliczyc clo??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, inaczej "prezenty" szly by caly czas z indii, meksyku I Kolumbii ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha. Czasem się zdarza. Jeśli podasz niską wartość,mogą zarządzać faktury.

Ryzyko jest zawsze.

Nie ma na to "algorytmu" - czasem się udaje z zakupami za 300$, innym razem Vat dolicza do małej paczuszki....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oclenia wypełniasz dokumenty i poswiadczasz wartość towarów. Ryzyko jest spore bo jak zadeklarujesz nieprawdziwa wartość a tam debile nie pracuja i cie drapną to jest na to paragraf.

Do tego urząd ma 5 lat na wszczęcie postępowania.

To że "udało się" wcalenie znaczy że juz nad toba nie pracują.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamówiłem wp40 :smiling: jak przyjdzie to się okaże czy jest ok do mojej bańki


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka razy płaciłem VAT na paczki z USA. Niegdy nie prosili o wyciąg. Cło i VAT liczyli z zadeklarowanej wartości lub dołączonej faktury.

Wysłane z Tapatalk

Ciekawe ile po ocleniu i vacie wzrasta cena takiej pompki.

Wysłane z mojego Xperia Z za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile po ocleniu i vacie wzrasta cena takiej pompki.

Wysłane z mojego Xperia Z za pomocą Tapatalk 2

No właśnie może by ci co to straszą celnikami lub ci co to rzekomo "zapłacili" napisali ile zapłacili...

Bo jak czytam niektóre posty to mam nieodparte wrażenie, że albo się tu próbuje ludzi zniechęcić, albo pisze się bzdury wyssane z palca.

Moja po przewalutowaniu itd transakcji wyszła 200 zł WP10 prosto z CN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobiłem dokładnie tak jak piszecie, zapłaciłem przez paypal

przesyłka przyszła ale zatrzymał ją urząd celny, kwota na paczce była niewielka bo 22 EUR

pomimo że odesłałem do celnego wszystko co chcieli to trzymają moją paczkę już 10 dni

czy macie jakiś pomysł jak przyspieszyć ten proces ? na paczkę od momentu zamówienia czekam już prawie miesiąc

Kolego ale przecież Ty handlujesz tymi pompami na allegro,tyle pomp sprzedałeś a tu nie wiesz jak rozwiązać problem :)

i ten sam zbiornik

http://nano-reef.pl/...x-by-kyoshosan/

Edytowane przez wieluniak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda przesyłka z zagranicy jest rejestrowana. Jak się dużo zamawia - można podpaść. Potwierdzone przez znajomego. Dlatego warto mieć umiar w prywatnym imporcie. Albo brać na firmę ze wszystkimi procedurami/ opłatami. A wtedy można pomijać sklepy typu Fishstreet i brać przez Alibabę np.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Komarek zasiałeś teraz prawdziwy strach... na czym ma polegać - "podpaść"? Pójdziemy po lekcjach do kozy?

Mój znajomy opowiadał, że jak kiedyś miał paczkę i Chińczyk użył zielonego wkładu to rozpętało się piekło. Wzywali go, szantażowali, na koniec ktoś zjadł jego kota, a rybki zaczęły same wyskakiwać za okno jego domu pozostawiły nawet list, że z przemytnikiem nie potrafią dalej żyć pod jednym dachem. Istny horror.

Powiedz mi kolego jakie masz doświadczenie w tym, o czym piszesz? Czy tylko lubisz pisać bzdury?

Mam rodzinę na całym świecie lubimy do siebie pisywać listy, wysyłamy je "poleconym". Czyli już podpadłem... teraz boję się i czekam na komandosów, co to o 4 rano wpadną przez moje okno, bo celnicy zarejestrowali tyle przesyłek na mój adres, że... hoho... Co gorsze to z USA przychodzą takie olbrzymie paczki, że jak mi dowalą cło... bo pewnie sfotografowali tę paczkę sprzed 4 lat, zarejestrowali jej wszelkie detale i teraz jak już nadszedł czas będą twierdzić, że to co było na deklaracji (10$ i gift) to istna nieprawda i tam w środku był słoń za 2 mln.

A tak dla zainteresowanych - paczka przychodzi do polski z wypełnioną deklaracją. Przeważnie na nich są wpisane wartości nie podlegające procedurze celno-podatkowej (5-10$). Na dodatek wpisywane są w opisie "gift". Po tym jak dociera na polskie lotnisko przechodzi odprawę i dostaje pieczątkę "dopuszczono do obrotu", co kończy procedurę. Rozumiem, że w wyobraźni niektórych tu piszących jeden celnik ma przystawiać pieczątkę, a drugi za jakiś bliżej nie określony czas na podstawie wróżb, zabobonów i informacji tajemnych, ma nas wzywać i kwestionując decyzję kolegi dochodzić co w takiej "odprawionej" przesyłce było i jaką miało to wartość... żarty... Na tej samej podstawie mogę stwierdzić, że wszystkie firmy legalnie importujące i płacące cło też za jakiś czas na podstawie widzimisię kogoś tam mogą być wzywane i można im naliczać inne opłaty ot tak od czapy jakie się w danym dniu zechce danemu celnikowi...

A i jeszcze jedno bo niektórzy z ostatnich zdań mogli wywnioskować, ze dokonywanie zakupów przez internet i odbieranie paczek jest nielegalne, nie jest legalne i tak samo mamy do tego prawo jak te wyżej opisane firmy które dokonują masowego importu/eksportu towarów.

Z opłat celnych zwolnione są towary o niewielkiej wartości (tu określa się próg 150 euro, z Vat zwolnione jest wszystko co w przeliczeniu z pln na euro nie przekroczy 22euro).

Nie dajmy się ogłupić!

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaracja - deklaracją. Mają prawo to weryfikować. Zresztą w regulaminach sklepów jest to jasno napisane.

Ja zamawiam dużo,ale robię to z głową. Nie będę tu wchodził w szczegóły - powiem tylko że rodzina mieszka w moim mieście i oni też " zamawiają"

Natomiast pracuję na PP i wiem jak wygląda ewidencja,kontrola paczek na WER.

Dużo zależy od tego,czy celnym się chce. Jak nie - masowka na kontroli i puszczaniu. Jednak czasem jakiś wynik też trza mieć - wtedy im się " chce" .

Oni też nie są idiotami

Uwierz mi,że zaglądają na neta i widzą ile co kosztuje. Więc jak już złowią - potrafią zweryfikować...

Żeby dać konkretny przykład - paczki ze wschodu i Czech idą od razu na skaner i " pod psa " - czemu? Tytoń.

Poza tym ,mamy dość " liberalnych" celnych jeśli chodzi o import z HK. Dotyczy baz tytoniowych do EP,drobnej elektroniki. Dlatego zamawiam rzeczy dla swoich znajomych w D. Czemu? - Bo jak zamawiał z Fasttech bezpośrednio,dwa razy mu na cle zatrzymali.

pozdrawiam

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o połączenie postów,nie mogę edytować

Nie piszę bzdur. Robiłem przy celnych na Zabrzu. Widziałem jak pracują. Byłem na szkoleniu w WER W-wa i też widziałem. Czasami chłopaki z celnej boki zrywali jak widzieli co jest na deklaracji a jaki towar w środku. Nie prowadzą ewidencji przesyłek z 4lat. O to się nie martw.

Ale każda paczka / list z tradingiem wchodzi do systemu. I widziałem jak wygląda w tej kwestii współpraca celnych z PP.

Paczki nie są puszczane bezpośrednio na lotnisku.

A jak można " podpaść" - zamów 10paczek z jebao na swój adres w przeciągu miesiąca - zobaczysz.

Kumpel z którym robiłem latarki,efajki itd się przekonał.

Import prywatny jest legalny. Z zachowaniem procedur celno- skarbowych RP. Tylko że my oszukujemy - sami wypełniamy kratkę,jaką wartość ma wpisać sklep,czyż nie tak?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząć należy, że się nie boję bo nic złego nie robię!

Nigdy nikomu nie wypełniałem żadnych kartek ani nie podsyłałem co ma być wpisane na tych kartkach! Nie interesuje mnie to co ktoś zeznał w...To jego problem, że wpisuje tam głupoty. Płacę tyle ile ten towar kosztuje. Jestem przygotowany na zapłatę Vat bo i tak mi się opłaca. W grudniu kupiłem drobne prezenty dla całej rodziny i paczek było sporo, wszystkie przeleciały przez WER otrzymując pieczątkę "dopuszczone do obrotu". Co jeszcze?

10 paczek z jebao zapewne łatwiej zastąpić 1 paczką. Skoro chcę zapłacić od tego Vat to i tak opłata jest naliczana od sztuki, jeżeli ich łączna wartość w paczce przekroczy podane w przepisach prawa wartości.

Jeżeli ktoś chce na siebie ściągać by to odsprzedawać to niestety nie jest to legalne bez zapłaty należnych podatków, bez względu na wartość! Można dokonywać zakupów na użytek "gospodarstwa domowego" i wtedy są te progi zwolnień. Są oczywiście tzw "sample i gift" ale ileż sampli można sprowadzić ;-)

Co do poczty to zobligowana została do pobierania opłat celnych i vatowskich przepisami chyba w 2009 albo 10r. Jeżeli tego nie zrobią przy wydawaniu paczki klientowi to ich problem, należności musi ponieść wtedy PP.

Na znaczną cześć towarów stawka cła wynosi 0% - np możemy śmiało kupować tablety, telefony itd. Zapłacimy jedynie Vat.

Jak ktoś chce kombinować to jest jego problem, ja piszę tu o normalnych sytuacjach i o normalnych ludziach, że nie ma się co bać i wręcz należy zapoznać się z ofertą zagranicznych sklepów internetowych (poza UE).

Kupienie pompy jebao na fish-street np z UK Wearehausu jest zupełnie legalne i nie obarczone żadnymi opłatami. To zostało już wprowadzone na teren UE! Kupno z CN czy HK też jest legalne i opłacalne! Wiadomo, że jako hobbyści kupimy tych pompek kilka sztuk (co najwyżej) więc nie ulegajcie takim dziwnym stwierdzeniom "namierzą cię" itd. A jak ktoś ma zamiar tym handlować to w legalny sposób też to będzie przynosiło zyski. Tylko wtedy kombinowanie jest czymś złym ;-) hehhe za co koledzy z forum będą oburzeni (przynajmniej oburzeni, bo można nazwać tą sytuację inaczej... będą zdenerwowani tą nielegalną konkurencją). Uszanujmy siebie na wzajem i nie wypisujmy tu dziwacznych tekstów, które można potraktować jako coś co odstrasza lub zniechęca. Kolegów zaś co w pokrętny sposób chcą zarobić kasę proszę o uszanowanie ludzi prowadzących legalnie działalność i odprowadzających należne państwu podatki. Bo takie działanie jest podwójnie nie fair - raz dla nas jako hobbystów, dwa dla prowadzących to forum jako firmy (wykorzystuje się czyjąś pracę i potencjał w mało elegancji sposób, na dodatek wychodzi się z ceną do której prowadzącemu firmę będzie ciężko się zbliżyć).

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - nie zarabiam na handlu z HK. Też uważam,że czym innym import na własny użytek,czym innym pokatny na handel np. na allegro.

Cena w prywatnym imporcie często jest niższa. Ale coś za coś. Prowadząc sklep trzeba płacić podatki,dać gwarancję. To kosztuje.

Co do zakupów z. HK poprzez UK - coraz więcej sklepów z HK ma magazyny na terenie UE. Bardzo dobrze. Ułatwia życie.

Co do pieczątki " dopuszczony.." - pracownik PP sortuje paczki/listy. Proces jest nadzorowany przez SC. Reszty procedury nie będę opisywał.

10pomp w jednej paczce na pewno nie przejdzie bez opłat. :rolleyes:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.