Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy po wlozeniu Jabeo do zbiornika pozbyliscie sie starych pomp cyrkulacyjnych?? Czy macie to i to??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy po wlozeniu Jabeo do zbiornika pozbyliscie sie starych pomp cyrkulacyjnych?? Czy macie to i to??

Już pisałem, że się pozbyłem JVP, bo sama Jebao wystarczy. Kwestia tylko ustawienia odpowiedniego kąta "wiania" i jest ok. Od czasu do czasu robię sztorm na H1, żeby przedmuchać skałę, a pozostały czas pracuje W1-S3, choć jak jest mniej wody pozwalam sobie na S2.

P.S. Ten kontroler na dwie pompy zapowiada się super, może kiedyś...

Edytowane przez Arduan (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo prądu ciągną.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś już robił testy w tym wątku. Tyle co napisane na opakowaniu.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie jak ktoś zrobił, z lenistwa nie czytałem całości,

dziś po prostu porównałem z Tunze, cena robi swoje ale prądu biorą prawie raz tyle.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sklep wzbogacil ofertę o pompy WP-25 i WP-40 ceny niższe niż u konkurencji w dodatku w ofercie sterowalna obiegówka DC 6000. Ile i jakich pomp Jebao polecili byście do zbiornika: 150x70x60 wysokie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny sklep wzbogacil ofertę o pompy WP-25 i WP-40 ceny niższe niż u konkurencji w dodatku w ofercie sterowalna obiegówka DC 6000. Ile i jakich pomp Jebao polecili byście do zbiornika: 150x70x60 wysokie??

Witam

Może podasz link.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są u Marcina ze star-fish.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Uruchomiłem dzisiaj WP10 w mojej kostce 50*50*45h i powiem szczerze że jestem zawiedziony.Walcze od południa z ustawieniem i jedyne co udało mi sie uzyskać to lekkie falowanie tak ok 1cm . Nie wiem czy cos nie tak z ta pompą czy poprostu za mała do mojego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała pompa.

W 65x50x50 mam WP25.....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mysle że za mała. A miałem wziąśc WP25 jednak mi odradzono że za mocna będzie.Może ktoś chciałby sie wymienić oczywiście z dopłatą z mojej strony :thumbup: .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mysle że za mała. A miałem wziąśc WP25 jednak mi odradzono że za mocna będzie.Może ktoś chciałby sie wymienić oczywiście z dopłatą z mojej strony :thumbup: .Pozdrawiam

post #438 jak do mnie buja całkiem ok.


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik.Tam jest 180l i buja super. U mnie w 112 nie buja nawet połowe z tego :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik.Tam jest 180l i buja super. U mnie w 112 nie buja nawet połowe z tego :wallbash:

Dużo jest zależności. Różne ułożenie skały itp. Ponadto kostkę dużo trudniej rozbujac niż długie akwarium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozumiem, że do baniaka 90x50x45 WP25 w zupełności wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wp25 do 400l licząc że da radę , bez problemu pociśnie tobie te 200l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wp25 do 400l licząc że da radę , bez problemu pociśnie tobie te 200l

Dzięki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareko , ja mam WP25 w baniaku 80x55x45cm i jako jedyna pompa w baniaku nie dałby rady. Zależy jakie chcesz zwierzaki, ale jeśli spsy, to na 100% za mało.

Przy obsadzie lps+miekasy moim zdaniem też powinny być dwie sztuki lekko skręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja WP10 kostke 50*50 ledwo buja. Skały mam mało. Więc moim zdaniem te pompy najlepiej spisują sie w akwariach długich , no chyba że do kostki trzeba pompe przewymiarowana i to sporo, choć nie sprawdzałem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie WP40 robi robotę, ale jest ale...:( Strasznie buczy, jak ją odpaliłem przy podmianie, to moja Pani pół godziny szukała telefonu, który jest wyciszony i tylko wibruje...;). Jak jest skręcona na mocy, to jest cicho, ale chyba nie do końca o to chodzi, żeby ją skręcać...? Ogólnie fajna zabawka, tylko za głośna :(.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wrzuciłem swoja 40 do sprawdzenie jak buja i też trochę głośnawa mi się wydaje...:/ , ale może z czasem trochę się wyciszysz...


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.