Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja od pierwszej chwili jest cichutka.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile trzeba czekać aby się wyciszyła ale moja wp10 chodzi dwa tygodnie i głośna jest tak jak była ,jednym słowem trochę loterii z tymi pompami w sprawie głośności.Jedyny akceptowalny zakres co nie znaczy że jest cicha to pozycja H3.

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wp40 jest niesłyszalna przy stałych biegach(bez zmiany prędkości),przy trybie falownika lub rafowym słychać byczenie przy rozpędzaniu pompy,chociaż po niektórych czyszczeniach i przy tych trybach jest niesłyszalna

jeśli chodzi o wydajność to w trybie falownika może by wystarczła,ale u mnie pracuje w trybie rafowym i oprócz niej są jeszcze koralie 3 i 4


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki fotorezystor bo zapomniałem miernika z pracy żeby zmierzyć ?


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki program macie ustawioną pompę w swoich zbiornikach?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po prawie miesięcznym wyczekiwaniu dotarła paczka z wp-10. I muszę powiedzieć, że w testowanej 50l sprawdza się nieźle, zobaczymy jak to będzie w większym baniaku :)

Jak na razie buczy, tak jak komórka na wibracjach, ale mnie to nie przeszkadza :D


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten filmik.Tam jest 180l i buja super. U mnie w 112 nie buja nawet połowe z tego :wallbash:

U mnie sprawdzają się dwie częstotliwości: pierwsza taka jak na filmiku , około 2 Hz oraz druga, tak około 1Hz.

O ile ta pierwsza bardziej widocznie buja powierzchnią wody, to ta druga jakby lepiej rusza koralami.

Tak jak ktoś wcześniej napisał, każde akwarium jest inne i wymaga innych ustawień.

Moja rada - wyłącz wszystkie inne pompy ( obieg itp) i jedź powoli cała skalę,krok po kroczku, czekając dłuższa chwilę przy każdym ustawieniu.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, którym pompa buczała jak komórka ustawiona na wibracji: czy pompa się wyciszyła a jak tak to po jakim czasie? Pytam, ponieważ od paru dni mam WP25 i wszystko było by git, gdyby nie to buczenie przy trybie zmiennym ( przy stałym niesłyszalna). Dobrze, że jest ten fotorezystor, to przynajmniej w nocy cisza :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WP 40 i WP 25 ( oprócz tego dwie Tunze ) w zbiorniku 0k. 430l w obiegu. Jebao ustawione na H1-S1 bujają nieźle ale tak jak piszecie, cisza jest tylko w nocy a mam je chyba już z 2 miesiące. W innych trybach bywają ciche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareko,szczerze wątpię ,mam ją ze 4 miechy i cały czas jest tak samo :(


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mareko,szczerze wątpię ,mam ją ze 4 miechy i cały czas jest tak samo :(

Kurcze, myślałem że są bezgłośne :(; tak to fajna pompa tylko to buczenie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia złożenia i mocowania. U mnie po gruntownym czyszczeniu była głośna. Rozebralem, złożyłem i jest ok.

Piniol, stoper, czy oscyloskop? Żartowałem.

Kwestia długości zbiornika i długości fali. Tego nie da sie zaplanować, trzeba doswiadczalnie.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo przy ciągłej pracy bezgłośna, w trybie falowania pewnie wpada w lekkie wibracje spowodowane włączaniem-wyłączaniem i to przez to buczy. Innym to przeszkadza mi nie bardzo ;)


128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest cichutka od samego początku.

:p

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarek, to jak z bólem -każdy ma inny próg :). Moja nadal buczy przy dużych obrotach i mi to nie przeszkadza, niestety mojej Pani tak :(. Ale lubię tę pompę i jak coś będę musiał zmienić, to zmienię Żonę ;). Na poważnie śmiga na S3/W1 +- w połowie długości fali, jest cicha i robi robotę... Jednak w trybie który bym chciał Żonkę coś trafia...:(


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) moja jest cicha na wszystkich trybach. Tak trafiłem.

Zamocowana w rogu akwarium.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu swojej blau 8000 / j 25/ też miałem efekt komórki i okazało się ,ze to łyżeczka na akwa oddawała rezonans w te chwili jest bezszmerowa . Koledzy przejrzyjcie dokładnie czy wibracje nie pochodzą z obudowy lub innego elementu. Przekonałem się ,że ten sprzęt w trybie falowania może wzbudzać dźwięki ale z innych części akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu swojej blau 8000 / j 25/ też miałem efekt komórki i okazało się ,ze to łyżeczka na akwa oddawała rezonans w te chwili jest bezszmerowa . Koledzy przejrzyjcie dokładnie czy wibracje nie pochodzą z obudowy lub innego elementu. Przekonałem się ,że ten sprzęt w trybie falowania może wzbudzać dźwięki ale z innych części akwa.

Hmmm, u mnie na koronie kilka rzeczy leży. Jutro sprawdzę ten trop :ninja: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupilem wp-40 do baniaka 200x50x50. Zobaczymy jak to będzie wyglądało przy takiej długości. Zapodam jakiś filmik. Jak bedzie słabo to drugą sztukę zakupie.

Poniżej taki sam wymiar baniaka jak u mnie. Właśnie o taką falę mi chodzi. Lustro wody mam jakieś 3 cm od krawędzi baniaka.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i oni na tym filmie zrobili taką falę na jednej WP-40 ? WoW :clap: Jutro zobaczę jak to wyjdzie na baniaku 160x60x70. Bo na początku chciałem dać dwie - ale może faktycznie jedna wystarczy.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i oni na tym filmie zrobili taką falę na jednej WP-40 ? WoW :clap: Jutro zobaczę jak to wyjdzie na baniaku 160x60x70. Bo na początku chciałem dać dwie - ale może faktycznie jedna wystarczy.

No przecież cały trick polega na tym, aby zsynchronizować pompę z długością zbiornika - u mnie w 120x40x50 WP40 przenosiła skałę 30x20 cm i fala ok. 6-7 cm ... Dlatego kombinowałem z regulacją mocy (mam z uboższą wersją sterownika)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka w fazie testów.....buja super. Dokładnie jak na tym filmiku co wam zapodałem. Jutro wstawie mój filmik. Amplituda na oko 3 cm. Z uwagi na wysoki poziom wody momentami woda przlewała się delikatnie na zewnątrz. Tak się podjarałem, że chyba zaczne kombinować z tą WP-40 w wavebox. Tu sa dwie drogi żeby woda się nie przelała:

- obniżenie komina

- podniesienie wysokości baniaka przez doklejenie pasków szkła.

Domyślam się, że pompka załadowana do wavebox da jeszcze większą falę, poprawcie mnie jeśli się mylę.

P.S. Wszystkiego dobrego dla Pań z okazji walentynek


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach nie będziesz musiał doklejać szybek, opuść komin i tyle. Wydajność spada z czasem użytkowania. Mam rok taką w baniaku 400l i już nie ma takiej mega fali, jak na początku.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmielu243 nie mam mega fali. Wiem, też że z czasem wydajność spada. Chodzi mi o to, czy chcąc uzyskać sporą falę moge zastosować wavebox z tą pompą a wtedy będę musiał znizyć poziom wody = zniżyć h komina lub ponieść h baniaka.

Nie mam doświadczenia z wavebox, ale jeśli dobrze kumam to jeśli sama pompa buja to z w/w wymienionym wynalazkiem odbędzie się to ze zdwojoną siłą.

Tak to wygląda:

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi powie czy w pl dokupie gdzieś czujnik ten malutki który odpowiada za zmianę mocy pompki w nocyBo mój cos po 2/miesiącach zaczyna szwankowac.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.