Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poprosze o porade czy do zbiornika 100cm, wkrotce przesiadka na 120cm bedzie lepsza WP25 czy WP40. Pytam bo po przesiadce nje chce juz zmieniac, najwyzej cos doloze bo mam kilkj JVP. Pytanie moze tendencyjne ale chodzi mi generalnie nie o fale i sztorm ale o raczej delkiatne ruchy w toni zbiornika. Mam troche lpsow i miekkie. Dzieki


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał WP40 i JVP za skały.

WP25 przy tej długości będzie za słabe, jeśli koniecznie chciałbyś WP25 to 3-4 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WP40 w zbiorniku 120cm i potrafi niezle bujnac przy tej dlugosci Bierz WP40 bedziesz mial jeszcze troche zapasu mocy.U siebie mam ustawione na W1 i najslabsza predkosc czyli s3 (sterownik na europe przy wyzszej potrafio przelac przez krawedz akwarium.Poziom wody mam 2,5 cm ponizej krawedzi akwa.Efekt bujania miekkich korali jest zajeb........

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na zbiornik 120 cm 2 sztuki wp25 nie wystarczą ,jedna ma przepływ 8000l/h więc 2 sztuki powinny zrobić duzą cyrkulacje a może nawet za duzą. Wystarczy zastosować 2 sztuki jvp 5000 i już może być za duża cyrkulacja,miałem taki 2 szt i był kłopot z ustawieniem bo piasek non stop fruwał


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja mam na razie jedna WP 25 ( wersja exportowa jeżeli to ma znaczenie ) i w zbiorniku 150cm tez ładnie buja


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a u mnie robi robotę jedna pompka i ładnie buja


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wp25 w 100cm zbiorniku i nie wyobrażam sobie żebym miał dać wp-40, a tym bardziej jeszcze dodatkowe 2 lub 3 sztuki wp25, (zwłaszcza przy miękkich i LPS'ach).

Jedna sztuka wp-25 + JVP-102 bardzo fajnie u mnie bujają (SPS'y), optymalnie pewnie by było gdybym dorzucił drugą sztukę wp25 zamiast JVP, tylko mam obawy czy nie wychlapały by mi wody (tą jedną co mam, źle ustawiłem i miałem delikatny wyciek :/)

Edytowane przez Artur___ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie jak sprzęt nie będzie siadać po kilku miesiącach, tunze może zmieniać swój chory cennik za banalnej konstrukcji sterowniki i pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie jak sprzęt nie będzie siadać po kilku miesiącach, tunze może zmieniać swój chory cennik za banalnej konstrukcji sterowniki i pompy

Ja bym powiedział inaczej - jeśli 24miesięczna gwarancja będzie sprawnie realizowan, a sprzęt nie będzie siadał co krok. Ale czas pokarze. Wirnik podparty jest w 2 miejscach. Jak w pompach czy kubełkach - dlatego nie skacze przy starcie. Sprytne i proste :o

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się posiadaczem tego falownika. Moje pytanie jest takie, jak najlepiej go ustawić, na jakim programie. Akwarium 80x40x40 na razie tylko ze skałą. Na razie chodzi na W1 na średniej mocy i robi niezłą zawieruchę ale fale są bardzo słabe.

Jest bardzo cichy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, pobaw się potencjometrem, ja w dość podobnym akwarium mam dobrą falę na W1 /24V / potencjometr na połowie. U siebie będziesz pewnie musiał ustawić napięcie na 16-18V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jak wy zmieniacie napięcie?? Na sterowniku?? Na sterowniku nie ma żadnego S1....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś w Polsce to masz taki sterownik jak ja, czyli bez tych opcji: S1,S2 i S3, w tym temacie wrzuciłem fotkę możesz zerknąć czy masz ten sam.

Masz do niego dodatkowy zasilacz 12V-24V ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy któryś z was próbował włożyć WP25 do pudełka (wave-box)?

Jaką dokładnie średnicę ma wylot WP25?

Miałem kupić 6055, ale dlaczego by nie postawić na Jebao.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mateusz89 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś w Polsce to masz taki sterownik jak ja, czyli bez tych opcji: S1,S2 i S3, w tym temacie wrzuciłem fotkę możesz zerknąć czy masz ten sam.

Masz do niego dodatkowy zasilacz 12V-24V ??

Tak, mam ten sam sterownik.

Zasilacz mam tylko jeden. Jaki ?? nie wiem, sprawdzę jak wrócę do domu.

Dodatkowego zasilacz nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz tę wersję , którą mam ja. Zasilacz masz ten zwykły na 24V.

Spróbuj ustawić tak jak wyżej pisałem: W1/ potencjometr na połowie, u mnie się to nieźle sprawdza. Ty masz węższy baniak, więc u Ciebie fala może być większa.

Jak fala będzie za wielka, to można do tej pompy dokupić zasilacz , który ma kilka opcji, np: 12V, 15V,18V,21V,24V , są takie zasilacze do kupienia za 40-60pln, jak dojedzie mój, to puszczę Ci fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego 120x50x50 wystarczy jedna WP40 czy jeszcze coś dokupić?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal i zobacz, być może gdzieś za skały możesz wrzucić jeszcze jakąś JVP.

MaciejK, ja kupiłem taki zasilacz:

DSCN4395_zps3b8be49b.jpg

DSCN4396_zps6b18ecb8.jpg

WP25 i WP40 na nim działają, sprawdziłem.

Jeśli pompa jest u Ciebie za mocna, to kup ten zasilacz i będziesz mógł sterować mocą. Zasilacz jest do kupienia w marketach np. carrefour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebay-u WP 25 i chcę ją kupić, ale zastanawia mnie jedna rzecz -mówicie, że ona ma 8000 l/h, a na tej aukcji w specyfikacji technicznej jest: moc 6W, przepływ 3000l/h. Z kolei znalazłem w polskiej dystrybucji i tu jest podane: moc 20W, przepływ 8000l/h. Co o tym sądzicie?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w opisie przy tej wersji 3000 l/h.

Jak pompa do Ciebie dojedzie to na mocowaniu zobaczysz napis 20W i 8000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd w opisie przy tej wersji 3000 l/h.

Jak pompa do Ciebie dojedzie to na mocowaniu zobaczysz napis 20W i 8000 l/h

Kupiona w PL ma naklejkę 20W 800/l

Z HK 23W 8000/l

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.