Skocz do zawartości
Qlfon

Skąd "oni" biorą takie korale?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle gdy rodzinka pójdzie spać wchodzę na RC poszukać czegoś czego nie czytałem w dziale "large reef tanks". No i znalazłem ten wątek. Baniaki jak baniaki, pokój ładny i sprzęt niczego sobie ale ja się pytam - skąd oni biorą takie korale? Może jestem niesprawiedliwy ale u nas w sklepach jakoś nie mamy takiego wyboru:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to skąd biorą? Sprowadzają. Nasz rynek pewnie dla eksporterów korali nie jest jakoś specjalnie ważny to dostajemy ochłapy.

Tam masz większy rynek, pewnie większa konkurencja wśród dostawców, no i klient o wiele zamożniejszy. Przychodzi, wymaga, ale płaci.

Postów typu - "zakładam zbiornik 50 L, przyjmę życie i sprzęt" raczej tam nie znajdziesz. Życie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, ja nie oczekuję że coś takiego będzie w każdym tesco ale wydaje się, że jednak na nawet pojedyncze okazy znaleźliby się chętni. Chyba, że istnieje jakiś "drugi obieg":)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie slaby wybor? Przylec do IE, to zobaczysz... bedziesz sie cieszyl z wyboru jaki masz w PL :)

A jak juz cos raz na jakis czas z golden marino idzie na zamowienie, to ceny rozwalaja..

Np.

http://www.seahorseaquariums.com/Ultra-Chalice-Coral-Rainbow//6839


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda z poziomu sklepu więc to tylko takie gdybanie, ale myślę że brak różnorodności korali w ciągłości sprzedaży wynika między innymi z tego że sklepy sprowadzają głównie "pewny" towar, czyli taki który

- jest popularny wśród akwarystów (więcej chętnych na zakup)

- ma dużą przeżywalność (małe straty w przypadku śmierci w czasie aklimatyzacji)

- nie kosztuje oczu z głowy (szybko się sprzeda i jest obrót pieniądza).

Cukiereczki niestety kosztują i chętnych na nie też jest mniej, stąd większe ryzyko sprowadzania.

Inna kwestia to to, że jest to krąg raczej zamknięty - ktoś zakłada nowy baniak, ktoś likwiduje i w ten sposób ilość akwarii może i trochę rośnie ale na pewno nie lawinowo. Zatem klientów też nie przybywa. Poza tym, ludzie dzielą się szczepkami, bo taniej a to też nie nastraja optymistycznie sklepów w trakcie robienia zamówień.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd biorą, no cóż może kupują np. tutaj https://coralwholesale.com/About_Us.php . Jak ktoś ogląda LA Fishguys, w najnowszym odcinku można dokładnie zobaczyć jak to funkcjonuje oraz co i w jakich ilościach mają w sprzedaży :)


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest , myślę że to czysta ekonomia - czyli ile czego, za ile zejdzie ? Pytanie czy jaki kolwiek sklep , gdyby sprowadził takie cacuszka i zainwestował sporo kasiory , po prostu by na tym zarobił? bo nie wiem czy nas jest na tyle wielu że jako potencjalny rynek wchłonelibyśmy tyle bardzo drogich korali aby sklep się z tego utrzymał i jeszcze coś zarobił? powiem szczerze - wcale się nie dziwię bo kazdy ma kogoś do utrzymania :-) ...aczkolwiek , na indywidualne zamówienie , pewnie to kwestia dogadania się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy macie slaby wybor? Przylec do IE, to zobaczysz... bedziesz sie cieszyl z wyboru jaki masz w PL :)

A jak juz cos raz na jakis czas z golden marino idzie na zamowienie, to ceny rozwalaja..

Np.

http://www.seahorsea...l-Rainbow//6839

No faktycznie cena jakbyście na Marsie mieszkali:)

@aqua skalar: ładna ta hurtownia:) W Europie też tego kilka się znajdzie ale tak jak ironista pisze - ma być szybki obrót kasy - bierze się podstawy i pewniaki. Widziałem w Acroporze w Warszawie kilka rarytasów ale ceny jednak zabijają - 1kpln+ to już przesada za koral. Może faktycznie jest jakaś możliwość dogadania się ze sklepem - np. rozglądam się za maxi-mini stichodactyliami - na forum dobra dusza podrzuciła jeden link do jednego sklepu. W sklepie - jedna odmiana barwna. Cena była OK ale wybór żaden. Jak wyprostuję baniak to będę gadał ze sklepami - możne faktycznie da się coś ściągnąć pod zamówienie. Inny pomysł to spółdzielnia morszczaków:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal- w linku jakim podalem, jest napisane, ze np.te korale ida na usa. Z uwagi na brak popytu nie laduja w IE, ale maja mozliwosc zwinac dana sztuke, zanim poleci, tylko musisz zamowic.

Dochodzi do tego wlasnie kwestia szczepek.

W PL jest tego mnostwo za praktycznie grosze.

Malo osob chce kupic "doroslego" osobnika, za dziesieciokrotnosc...

Jak znam zycie, sa tez tacy, co na forum nie uczestnicza I maja cukierki. Kwestia kasy I obycia...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to dla mnie magia PS


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1tyś za korala to nie przesada ,są korale za 2 i za 3tytś i to nie jest wymysł sklepów a cena zakupu .Większość tych korali jest dostępna w PL niestety ceny są takie, że są to korale dla koneserów którzy mają na to pieniądze w USA 200 czy 300 dolarów jest dla zwykłego obywatela do przełknięcia podobnie w Niemczech np.scolimia za 500 euro nie jest jakimś wielkim wyczynem niestety w PL koral z 600zł w sklepie dla większości jest poza zasięgiem dlatego takich korali nie ma w sklepach za wiele nikt nie będzie inwestował kupy kasy po to żeby ktoś przyszedł do sklepu i właścicielowi powiedział żeby się po głowie stuknął za takie ceny i kółko się zamyka.Dlatego korale w PL w sprzedaży są jakie są .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to dla mnie magia PS

tzn? co masz na myśli ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety ale to dla mnie magia PS

tzn? co masz na myśli ?

Photoshop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzieki. Dla mnie ten slang młodzieżowy czasem jest nieczytelny. :evil:

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, może kolory są wyciągane photoshopem ale jednak są i ich różnorodność istnieje. Takich konfiguracji barwnych nie widziałem w naszych sklepach. Pewnie Damian ma racje - jeśli takie korale mają "takie" ceny to już mnie nie dziwi ich brak w sklepach....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce nawet popularne kolorystycznie odmiany Acan sa 3-4 razy droższe niż w UK. A więc nie tylko cena zakupu ale I chęć zarobienia wlasicicieli polskich sklepów z koralami na niewiedzy akwarystow odgrywa tutaj znaczną rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie magia Photoshopa:) zdarzają mi się naprawdę BAJECZNE Echino:) zazwyczaj nie zdąże ich nawet wrzucić na stronę sklepu:)) może nie potrafię aż tak dobrych fotek robić i tak ostrych ale powiedzmy, że 2/3 tych echino miałem kiedyś bądź mam obecnie na sklepie:) te najbardziej kolorowe (mix żółte, zielone, niebieckie i czerwone etc. są bardzo rzadkie i BAAARDZO DROGIE) ale takie niebiesko- czerwone, niebiesko-zielone, różowo-czerwone, seledynowe, czerwono-zielono-kremowe, pomarańczowo-zielone, seledynowe to nawet mam na stanie;)) to jakie się z nich jeszcze wyciągnie kolory to kwestia światła, suplementacji, karmienia:)))

Pozdrawiam

Bart

Skrzydlica.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie te zdjęcia tylko troszkę widziały - w tym przypadku LR,

nie są jakoś strasznie podciągnięte,

przepis to niezłe korale+LEDy+dobre parametry w zbiorniku :)

i jeszcze jedno - takie korale da się spokojnie w PL kupić, kwestia kilku wizyt w paru sklepach w ciągu roku :)

ps. zdjęcia z postów #87 i #88 faktycznie przekolorowane,


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze dalej w wątku to fotki jednak spod t5 są.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że mamy za słaby rynek.

Mamy za mało w kieszeniach, albo inaczej, za mało jest ludzi co mogli by sobie na takie życie pozwolić.

Bo do sklepu ściągnąć i niech stoi.?

No ktoś, kiedyś kupi a koszta rosną.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... piszecie, że takich korali nie ma...

a pokażcie mi jakiś sklep w którym są warunki na trzymanie takich korali?

pokażcie mi sklep w którym baniak jest utrzymany przynajmniej tak samo jak te u Was?

praktycznie wszędzie jest syf... zdechłe ryby i zdychające najprostsze lpsy...

więc o czym my rozmawiamy?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... piszecie, że takich korali nie ma...

a pokażcie mi jakiś sklep w którym są warunki na trzymanie takich korali?

pokażcie mi sklep w którym baniak jest utrzymany przynajmniej tak samo jak te u Was?

praktycznie wszędzie jest syf... zdechłe ryby i zdychające najprostsze lpsy...

więc o czym my rozmawiamy?

Przyjedź na Jagiellońską 78 w Warszawie do AQUA-MOR i zobacz, a potem pisz.Wszędzie byłeś, wszystko widziałeś?. Może się okazać, że w moich "zasyfionych" zbiornikach jest o niebo lepiej niż w wielu "zadbanych" domowych.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.