Skocz do zawartości
luft

Wrzesień, czyli nowy sezon akwarystyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo nie od dziś, że nie styczeń lecz koniec wakacji przypadający na wrzesień jest początkiem nowego sezonu. Koniec wakacji, gorących dni, leniwych urlopów... dni coraz krótsze, dzieciaki w końcu wróciły do szkoły. Nic tylko odciąć się od świata w swoim hobby. Zapewne do grona klubowiczów dołączą nowi posoleni, mam nadzieję wrócą po rozbracie stare wilki oraz my, rzesza trwających w posoleniu akwarystów.

Jakie macie plany na ten sezon? Czym chcielibyście się zająć w swoich akwariach morskich?

W moim przypadku mam co robić przy 2 akwariach w mieszkaniu, ale nie ukrywam, że marzy mi się jeszcze kosteczka mono tzn jeden gatunek koralowca jak i jedna parka np ryb. Totalny minimalizm.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mnie się marzy akwarium z samymi tridacnami we wszystkich kolorach i glonami .Ciekawe jakie parametry miałaby woda.? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić do nowego akwarium ryby i zacząć z LPS-ami. wychodować na tylnej szybie "trawke" briareum czy jakos tak ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku pazdziernika bede w pl I dopiero po powrocie odpale nowy zbiornik, ale wszystko oprocz szkla juz lezy I czeka ( no moze za wyjatkiem paru drobiazgow) ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też niedługo odpalam nowy zbiornik... w nowym będą same kolory... i same LPSy

w starym... no cóż... na razie nie będę nic pisał, żeby nie zapeszyć... już małe przymiarki są :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po dzisiejszej walce z rybami i odłowieniu moich łobuzów, chciałbym doprowadzić do porządku główny baniak, ale obawiam się że dojdzie do restartu zbiornika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustabilizować baniak i wprowadzić jakieś ciekawe LPSy i SPSy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach zredukować miękkie i ruszyć moje SPS'y bo od pół roku urosły jakieś 5 mm :(


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zacząłem Wrzesień. Właśnie dotarła. Choć biorąc pod uwagę eksplozję w Czerwcu to wolałbym nie zaczynać we Wrześniu. No ale...

Nowy baniak przy okazji będzie trochę dłuższy, trochę szerszy i wyższy. Pewnie też trochę nowych "fajnych" błędów się popełni, a może nie.

W końcu jak to mówią - do trzech razy sztuka. Choć ReefMaxa jako gotowca nie licząc, to mamy na razie drugi raz.

post-12805-0-29501500-1378330951_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest , faktycznie nowy sezon.

U mnie przeprowadzka do kolejnego większego baniaka.

Rozbudowa w Mrokowie też się zbliża i bedzie ponad 6k w obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek- pompka podobna (moja 6500). Vortechy tez te same. Nie wiem co tam jeszcze kombinujesz, ale jak zaczniesz odpalac pierwszy, to wyjdzie na to, ze kopiuje ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian czyli nadal reefmax. Baniak już prawie na prostej, muszę pokleić parę szczepek które od 3 miesięcy leżą na piachu i dokupić 2 może 3 SPS i będzie na razie. Może się kiedyś pochwalę tym co mam na forku :blushing:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupuje dzialke na klifie, na jednej ze szkockich wysp. Z frontu widok na ocean , za plecami zielone wzgorza.

Dom a w sumie pracownia przeznaczona i dedykowana bedzie akwarystyce morskiej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupuje dzialke na klifie, na jednej ze szkockich wysp. Z frontu widok na ocean , za plecami zielone wzgorza.

Dom a w sumie pracownia przeznaczona i dedykowana bedzie akwarystyce morskiej.

Tylko pozazdrościć, a ile tam taki domek kosztuje??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei powiększam akwarium o 40cm długości (120cm zbiornik), żeby więcej zwierzaków mieć no i jestem w połowie budowy lampy LED DIY ok 60W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w sezonie akwarystycznym 2013/2014 planuje kolejny zbiornik odpalić, po przerwie z akwarystyką morską. Tym razem w nowym (i własnym) mieszkaniu. Wymiary podobne do poprzedniego szkła, to jest 150x50x50h, rozważam jeszcze150x50x60h, co by ryby miały gdzie się wypływać. O reszcie osprzętu powoli myślę, ale to z czasem, na bank będę się starał to z Wami skonsultować :)

Pozdrawiam,

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek- pompka podobna (moja 6500). Vortechy tez te same. Nie wiem co tam jeszcze kombinujesz, ale jak zaczniesz odpalac pierwszy, to wyjdzie na to, ze kopiuje ;)

Myślę że 01.10 to będzie data zalewania, jak nic się po drodze nie wydarzy. Po starcie i tak każdy zbiornik jest inny, nawet na tym samym sprzęcie. ;)


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupuje dzialke na klifie, na jednej ze szkockich wysp. Z frontu widok na ocean , za plecami zielone wzgorza.

Dom a w sumie pracownia przeznaczona i dedykowana bedzie akwarystyce morskiej.

Grzesiu nie szalej, bo mieliśmy przecież kupować cypel we Wdzydzach. :smiling:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucze a taki fajny mialem sen :blushing:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucze a taki fajny mialem sen :blushing:

dzien dobry. Śniło mi się to również, że robimy u Ciebie wielki zlot na klifie :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj plan na sezon 2013/2014 to 5-6 krotne zwiekszenie zbiornika po przeprowadzce do nowego (czyt. wlasnego domu ).

Tylko przeprowadzka wstrzymuje mnie przed rozpoczeciem nowego etapu z posolonym duuuzo wiekszym kawalkiem oceanu.

Ma byc kolorowo LPSowo / SPSowo i raczej znowu Cube w jakiejs fajnej kosmicznej zabudowie :)

czas pokaze.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po długiej walce, a raczej oczekiwaniu ustąpiły wszelkie plagi, glony itp, teraz będę sobie siedział i oglądał jak koralowce rosną. Oczywiście jak uda mi się w końcu ustabilizować parametry, bo jak na razie to jeżdżę z nimi z góry na dól trochę bezwładnie, brak doświadczenia ;). Czyli będę nabierał doświadczenia ;)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym sezonie będę podziwiał jak pięknie rozwija się moje akwarium, będę mierzył przyrosty, robił fotki, będę się wściekał że inni maja ładniejsze korale, będę szukał cukierasów i generalnie będę szczęśliwym i spełnionym morszczakiem - taki mam plan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już nowe szkiełko stoi :D :D 170x70x50, jakies 600 litrów bedzie sie kręcić... moje 2 błazny będą miały gdzie popływać :rofl:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.