Skocz do zawartości
messaya

NAT GEO WILD "Specjaliści od megaakwariów"

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że mój post przerosł twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem i nie tylko to. Dlatego długo myślałem nad zrozumiałą odpowiedzią dla ciebie ale to bez sensu bo żadnej byś nie zrozumiał. Osoba która tak pogardliwie pisze o swoim narodzie jako ogóle nie jest warta by jej cokolwiek tłumaczyć a tym bardziej nie zrozumie mnie. Głupi to ptak co w swe własne gniazdo sra. Tym bardziej dziwi z tak dla kraju drogiego miejsca oazy i obrony polskości jak Częstochowa ale nawet w czasach najazdów byli tacy co tak robili i by nas Polaków obcym sprzedali. Widać ta tradycja nadal żywa. Można krytykować poszczególnych ludzi i/lub grupy ale Polska i Polacy jako całość są wartością jak dla mnie niepodważalna. Dlatego dostajesz ode mnie totalnego ignora. Ja z takimi jak ty nie chce mieć do czynienia by ktoś czasem i podobnie powinny postąpić osoby których uczucia patriotyzmu też obraziłeś.

Niepotrzebnie sie tak uniosłeś myslę.

Polaczkowskiej to przeciez nie polskiej.

Ja np tego nie wzialem do siebie bo nie czuje się polaczkiem tylko Polakiem i nie uwazam zebym krytykowal wszystko i wszystkich jak polaczkowie wg. Tomasza, choć amerykanski kicz mnie razi.

Moze Tomaszowi chodzilo o to zebysmy byli lepsi a nie potepiać nas i naszą ojczyznę jako całość?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to "Specjaliści od mega partactwa"

Myślałem, że to będzie coś ciekawego, gdzie będzie z czego się uczyć i dowiedzieć jakiś nowinek. A tu oni mogli by się uczyć od nas...

Być może mają kasę i pomysły. Nowe projekty i zamówienia ale gdyby oni zobaczyli naszą akwarystykę morską to chyba z chowali by głowy w piach za to jakich wielkich z siebie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój post przerosł twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem i nie tylko to. Dlatego długo myślałem nad zrozumiałą odpowiedzią dla ciebie ale to bez sensu bo żadnej byś nie zrozumiał. Osoba która tak pogardliwie pisze o swoim narodzie jako ogóle nie jest warta by jej cokolwiek tłumaczyć a tym bardziej nie zrozumie mnie. Głupi to ptak co w swe własne gniazdo sra. Tym bardziej dziwi z tak dla kraju drogiego miejsca oazy i obrony polskości jak Częstochowa ale nawet w czasach najazdów byli tacy co tak robili i by nas Polaków obcym sprzedali. Widać ta tradycja nadal żywa. Można krytykować poszczególnych ludzi i/lub grupy ale Polska i Polacy jako całość są wartością jak dla mnie niepodważalna. Dlatego dostajesz ode mnie totalnego ignora. Ja z takimi jak ty nie chce mieć do czynienia by ktoś czasem i podobnie powinny postąpić osoby których uczucia patriotyzmu też obraziłeś.

Ja bym cię postawił normalnie od razu na piedestał za twój patriotyzm, a na pewno wykuł bym ci pomnik w żywej morskiej skale bo sztuczną byś pogardził i wyszydził tak jak to robisz z tymi "głupiutkimi, nic nie potrafiącymi amerykańcami". Ty i tobie podobni to dopiero jesteście fachowcy, co nie;).

Ale szkoda słów i strzępić sobie więcej języka choć by przez chwilę dłużej :)

Jeszcze tylko jedno i pewnie ostatnie :). Ci wszyscy polscy "specjaliści" wytykający palcami takich ludzi jak oni, tak naprawdę w większości sami reprezentują marny poziom i jedyne co mają to parę litrów zaglonionego bajorka i to jest w tym wszystkim chyba najzabawniejsze :)

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pisz śmiało ile masz plastikowych (czytaj sztucznych bo może z gumy, moze z kauczuku, albo innego tworzywa) ukwiałow, koralowców, gąbek i ryb ? Tak do trzymania takiego czegoś trzeba baaaaaaaardzo dużo wiedzy. Bo takie plastikowe to wrażliwe i na przesolenie i na zbyt małą ilość wapnia i na inne parametry wody że o świetle i pokarmie to już nie wspomnę. I dlatego zbiorniki w których się je trzyma muszą tez do nich mieć super o niemal kosmicznej wydajności filtracyjne systemy. Słyszałem, że plastikowe ukwiały jadają nawet 10x większa zdobycz od siebie. I strasznie szybko za nią gonią. Poprostu osoby poniżej belwederskiego profesora ichtiologii i pokrewnych kierunków nie są w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom.

Że Amerykanom to się podoba to się nie dziwię bo ich wiedza o świece niewiele rożni się od tej pokazanej na obrazku. Jednak my Europejczycy cenimy inne wartości.

Nie masz zielonego pojęcia o poziomie akwarystyki morskiej w USA, chciałbym aby za mojego życia jej poziom w Polsce chociaż zbliżył się do tego w USA.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Podsumowując kolegów AquaManiec oraz daro76. Ludzie chyba nie chcecie mnie przekonać, że postawienie i utrzymanie akwarium ze 100% naturalną obsadą roślin i zwierząt jest łatwiejsze niż postawienie i utrzymanie akwarium gdzie prawie wszystko to plastik ??? Piszę, oczywiście do ludzi inteligentnych, którzy rozumieją, że słowa "plastik" użyłem w określeniu do wszystkich sztucznych materiałów. Że plastikowe ukwiały, koralowce i inne organizmy są bardziej podatne na zmiany wszystkich fizykochemicznych parametrów wody w akwarium niż ich naturalne pierwowzory ??? Że plastikowe koralowce, ukwiały, glony itp itd w bardziej niekontrolowany sposób się rozrastają i migrują w zbiorniku niż żywe ??? Że żywe ryby i korale mniej odczują błędy żywieniowe niż ich plastikowe kopie ??? Ludzie nie wiem jaka data jest u was na komputerach, komórkach tabletach itp itd, ale u mnie 1 kwietnia minął 5 miesięcy temu ;-)

Może i mam krótkie doświadczenie w zbiornikach morskich ale baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długie w zbiornikach słodkowodnych gdzie jest dokładnie ta sama sytuacja i gdzie plastikiem też niektórzy zastępują naturalne piękne i niezwykle przydatne dla ekosystemu rośliny. Tak więc mój krótki staż morski tu ma małe znaczenie bo zagadnienie jest wspólne dla całej akwarystyki.

Jasne jest wolność każdy ma prawo roić i kupować co mu się podoba ale czy tylko ja czuję, że plastikowa akwarystyka to jej zaprzeczenie ? Gdzie tu obcowanie z dziką przyrodą ? Gdzie obserwacje ich standardowych i niestandardowych czasem zachowań zwierzaków o których na forum jest cały dział ? A może ktoś podjął skuteczne próby rozmnażania tych plastików ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując kolegów AquaManiec oraz daro76. Ludzie chyba nie chcecie mnie przekonać, że postawienie i utrzymanie akwarium ze 100% naturalną obsadą roślin i zwierząt jest łatwiejsze niż postawienie i utrzymanie akwarium gdzie prawie wszystko to plastik ??? Piszę, oczywiście do ludzi inteligentnych, którzy rozumieją, że słowa "plastik" użyłem w określeniu do wszystkich sztucznych materiałów. Że plastikowe ukwiały, koralowce i inne organizmy są bardziej podatne na zmiany wszystkich fizykochemicznych parametrów wody w akwarium niż ich naturalne pierwowzory ??? Że plastikowe koralowce, ukwiały, glony itp itd w bardziej niekontrolowany sposób się rozrastają i migrują w zbiorniku niż żywe ??? Że żywe ryby i korale mniej odczują błędy żywieniowe niż ich plastikowe kopie ??? Ludzie nie wiem jaka data jest u was na komputerach, komórkach tabletach itp itd, ale u mnie 1 kwietnia minął 5 miesięcy temu ;-)

Może i mam krótkie doświadczenie w zbiornikach morskich ale baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długie w zbiornikach słodkowodnych gdzie jest dokładnie ta sama sytuacja i gdzie plastikiem też niektórzy zastępują naturalne piękne i niezwykle przydatne dla ekosystemu rośliny. Tak więc mój krótki staż morski tu ma małe znaczenie bo zagadnienie jest wspólne dla całej akwarystyki.

Ty serio myślisz że w USA są tylko akwaria na sztucznych koralach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ty serio myślisz że w USA są tylko akwaria na sztucznych koralach?

No właśnie nie myślę. Ale ci goście w kilku odcinkach które oglądałem stawiali tylko takie akwaria. Właśnie miałem nadzieję, ze zobaczę prawdziwych mistrzów przy pracy, prawdziwe wzory do naśladowania. Tak jak wzorem jest dla mnie w sprawach psów Cesar Millan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani się nie obejrzysz i w Polsce będzie podobnie, już coraz więcej osób przechodzi na SZTUCZNĄ skałę :) np. tą Aquaforest-u j może tak samo będzie z koralowcami :geek:.

Tyle że Polska i Polacy jeszcze 100 lat za Murzynami w każdej sferze życia, więc musimy poczekać te 100 lat żeby zobaczyć w Polskich zbiornikach to co teraz mają ci zza Oceanu :googleye


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie myślę. Ale ci goście w kilku odcinkach które oglądałem stawiali tylko takie akwaria. Właśnie miałem nadzieję, ze zobaczę prawdziwych mistrzów przy pracy, prawdziwe wzory do naśladowania. Tak jak wzorem jest dla mnie w sprawach psów Cesar Millan.

W jednym odcinku postawili zbiornik bodajże 2 albo 3 tys litrów z żywymi koralowcami - całkiem ładny i z potężnym zestawem filtracyjnym pod zbiornikiem. Więc potrafią.

A że większość stawiają plastikowych to co z tego? Skoro są ludzie którym się to podoba i za to płacą?

de gustibus non est disputandum


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikomu się nie dogodzi, a faktem jest że żadna polska stacja nie zrobi podobnego programu, nawet TVP bo to wymaga odpowiednich środków, i musi też przyciągnąć widzów, nas przyciągnęli by przed TV, ale co z osobami które się tym nie jarają raczej by ominęły ten program

masz rację że w Polsce ciężko dogodzić z czymkolwiek i komukolwiek , program sam w sobie jest fajny , zawsze to " coś " o naszej pasji tylko ta plastikowa rafa :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesteta rozwaliłeś mnie z tą mapką i powiem Ci że się dużo nie pomyliłeś, bo jak brat rozmawiał w Stanach z kilkoma Amerykanami na temat Polski to coś tam słyszeli o Wałęsie i papieżu ale gdzie to jest to już nie umieli powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ta ich dominacja na ziemi, morzu, powietrzu i w kosmosie to właśnie z ich głupoty się bierze. Te wszystkie Nagrody Nobla to też masowo za głupotę dostają. A Polska to taki pępek świata, że każdy mieszkaniec tego globu powinien wiedzieć gdzie leży.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ani się nie obejrzysz i w Polsce będzie podobnie, już coraz więcej osób przechodzi na SZTUCZNĄ skałę :) np. tą Aquaforest-u j może tak samo będzie z koralowcami :geek:.

Tyle że Polska i Polacy jeszcze 100 lat za Murzynami w każdej sferze życia, więc musimy poczekać te 100 lat żeby zobaczyć w Polskich zbiornikach to co teraz mają ci zza Oceanu :googleye

Jeśli w sklepach zoologicznych zamiast żywych roślin, gonów, ukwiałów ryb i innych organizmów zaczną sprzedawać głownie plastikowe wówczas moją szafę na akwarium przeznaczę na półkę piwnicy, akwarium oddam do jakiegoś muzeum a sam kupie sobie 70-80 calowy wyświetlacz, powieszę w miejscu po akwarium i puszcze w pętli swoje nagrania z raf koralowych albo inne podobne. Tylko kto będzie, cyrkulatory, sól i inny sprzęt kupował ? Ma tez nadzieję, że prędko mi moich węzy oraz psów na plastikowe imitacje nie każe komunistyczna UE zamienić. Bo wówczas sprzedam cały swój skromny dobytek i za ostatnie pieniądze kupię bilet w 1 stronę do Kanady by tam z dala od tej tandety żyć i doświadczać nieskrępowanego kontaktu z dzika nie plastikową przyrodą. Swoją drogą cały czas pisane o podłożu. A ja wcale o nim nie piszę. Moje skrajne emocje budzi zastępowanie ryb, korali i innych organizmów żywych ich plastikowymi imitacjami.

@Pablo*

Niestety. A prawda, jest taka że to nie my a ONI są 100 lat w tyle za Murzynami. To, że maja taki rozwój zawdzięczają temu, że żadna wojna nie dotarła do ich wysepki. Tracili tylko swoje kolonie. Nie licząc WTC które ogólnie lepiej pominąć bo jest też kontrowersyjnym i wieloznacznym tematem to ostatnia wojna u nich była w 1861-1865 czyli Secesyjna. Mieli wiec i czas i możliwości się rozwinąć. Ale nie bardzo to zrobili. Uwstecznili się tylko. Jedyne co maja to kasę. Większość wynalazków dokonali Europejczycy którzy dla nich z rożnych powodów w rożnych okresach pracowali. Sami potrafili tylko zniszczyć autochtoniczna ludność swojego kontynentu czyli Indian.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesie mają wiedzę, ale na potrzeby amerykańskiej tv robią z siebie idiotów. I to budowanie napięcia w każdym odcinku... żal. Czego jak czego ale zaplecza technologicznego pozwalającego na obróbkę plexi to im zazdroszczę. Mają czym to robić i mają pojęcie w temacie.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy taki "żal"... Inaczej sobie tego na potrzeby telewizji nie wyobrażam. Jakby zaczęli gadać o żywej skale, dojrzewaniu, azotanach, fosforanach, odpieniaczach, reaktorach, KH, pH, redox... to pies z kulawą nogą by tego nie oglądał, nieważne czy w USA, Chinach czy w Polsce. Wydaje mi się, że ci z nas których ten program drażni, po prostu traktują go zbyt poważnie :) To jest show, zwykłe telewizyjne show, nic więcej. To tak jakby lekarz denerwował się, że w serialu Dr. House (czy jak mu tam) nie pokazują, jak naprawdę wygląda praca na oddziale.

A co do sztucznych korali, to IMHO lepsze takie niż ich całkowity brak, zawsze to dla ryb jakaś namiastka natury...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ten program nawet pod względem robienia telewizyjnego "show" jest żałosny. Ci kolesie ciągle mają jakiś problem ze sobą i cały czas się wożą czym tylko się da i robią dziwne awantury o nic.

Nie dość że to merytoryczne dno, to jeszcze ze względu na denerwujący klimat programu i zachowania aktorów nie da się go oglądać dłużej niż 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to sedno tego programu i ich promocji. W końcu Ciągle się o nich wspomina a to zawsze jakiś wyznacznik oglądalności. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie ale ten ich nowy budynek kwarantanny na 30 tys ryb robi wrażenie

fajnie ze sobie wodę z oceanu ciagną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Imponować to mogą np.: farmy ryb morskich na Florydzie, które po kilkadziesiąt tysięcy samych błazenków rocznie hodują, nie mówiąc już o krewetkach, konikach morskich, itp itd. Tyle że o tych farmach show w tv nie zobaczysz, tak samo jak nie zobaczysz co się dzieje w laboratoriach nasa. Ci niby kozacy z tego programu tylko gadają i wożą się a tak naprawdę nic poza gadaniem i wożeniem się swoją wymyśloną "wspaniałością" nie potrafią zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no..to taka konwencja przecież oni maja wszystkie swoje teksty pisane przez scenarzystę

zresztą to samo jest w naszych spontanicznych programach o rewolucjach kuchennych hehe

nawet Mończyk śp. przyznał się ze jego teksty w" balladzie o zabarwieniu erotycznym" były pisane przez scenarzystę

wiec to co oni gadają to gadają pod publike amerykańska

na taka ferme korali i ryb obcego nie wpuszcza bo wystarczy torebka z cjankiem i cała farma do utylizacji

pamietam jak w Polsce konkurencja wykończyła fermę pstrąga-wszystkie rybki wypłynęły

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zoofocus można kupić ich sztuczne formy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no tego badziewia to bym nie włożył do akwa

ogólnie podoba mi sie ich rozmach w budowie akwarii i powierzchnia magazynowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że to merytoryczne dno, to jeszcze ze względu na denerwujący klimat programu i zachowania aktorów nie da się go oglądać dłużej niż 10 minut.

Ten temat ma już rok i Ty Konrad uczestniczysz w obrzucaniu błotem tego programu od samego początku - ale nadal oglądasz :)

(ok,ok każdy odcinek tylko 10 min ale jednak :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma już rok i Ty Konrad uczestniczysz w obrzucaniu błotem tego programu od samego początku - ale nadal oglądasz :)

(ok,ok każdy odcinek tylko 10 min ale jednak :D)

Mimo wszystko to jest lepsze od Polskich "trudnych spraw" ale to moja opinia :)

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.