Skocz do zawartości
messaya

NAT GEO WILD "Specjaliści od megaakwariów"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to widzę trochę inaczej .Ogólnie jesli chodzi o wystrój to jeden wielki syf i kicz .Ale jeśli chodzi o budowę akwarii to wiedzą co jak .

A tak na marginesie Konrad załóż własną firmę i pokaż .Nie porównuj finansowania z budżetu z podmiotem prywatnym . Popatrz na firmę z innej stron ,hale ,transport ,narzędzia . Ty może przez pół życia w Polsce uzbierasz na działkę budowlaną .

Reasumując urządzanie akwarii kicz ,natomiast jako firma z branży wyższa półka !


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ten temat ma już rok i Ty Konrad uczestniczysz w obrzucaniu błotem tego programu od samego początku - ale nadal oglądasz :)

(ok,ok każdy odcinek tylko 10 min ale jednak :D)

Nie oglądam tego bo po 10 minutach oglądania tego czegoś muszę iść na wódkę, a że robi się coraz zimniej to zdrowia szkoda.

Nie obrzucam tego programu błotem. On sam się nim obrzuca. Nie mogę poprostu znieść jak ktoś zaczyna chwalić to dziadostwo za to że niby robią "show" albo, że mają jakąś przestrzeń "magazynową", w której zapewne w ciągu tygodnia z tych 30 tysięcy ryb zdycha 5 tysięcy...

Ostatnio widziałem migawkę jak zmieniałem kanały. Pokazywali bardzo mocno przerybiony baniak malawi w którym pływała ławica pyszczaków a oni się szczerzyli i zapewne chwalili jacy to nie są wspaniali...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zapewne w ciągu tygodnia z tych 30 tysięcy ryb zdycha 5 tysięcy" - a skąd ta pewność?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "jakąś" tylko z punktu widzenia biznesowego jest to całkiem nieźle zorganizowane ,moim zdaniem nieźle zarządzana firma, ostatnio w naszej firmie żona dobudowywała nowy magazyn i cąły czas go organizuje:ten ich jest bardzo fajny

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"zapewne w ciągu tygodnia z tych 30 tysięcy ryb zdycha 5 tysięcy" - a skąd ta pewność?

Nie napisałem, że jestem tego pewien i dlatego użyłem słowa "zapewne".

Nie "jakąś" tylko z punktu widzenia biznesowego jest to całkiem nieźle zorganizowane ,moim zdaniem nieźle zarządzana firma, ostatnio w naszej firmie żona dobudowywała nowy magazyn i cąły czas go organizuje:ten ich jest bardzo fajny

Zatem program powinien się nazywać: "specjaliści od mega magazynu".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, będę upierdliwy, skąd ta "zapewność"?

Do czego zmierzam: otóż gdyby faktycznie tak jak sugerujesz nie mieli pojęcia o akwarystyce morskiej, już dawno nie byłoby ich na rynku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To, że są na rynku to nie świadczy o ich wiedzy tylko o tym, że ludzie to kupują. Albo wcale tego nie kupują tylko ktoś poprostu zrobił sobie taki wymyślony show...

Skąd wiesz, że tak dobrze wiedzie się tej firmie? Znasz ich sprawozdania finansowe? Może ktoś w to władował kasę i żeby to wypromować to wpakował to do TV... Albo wcale nie ma takiej firmy, a to wszystko to jeden wielki tv-matrix...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee kolego coś mi to antkiem macierewiczem zalatuje,czasem mądre rzeczy piszesz ale tu w jakąś spiskowa teorie wpadasz-każda firma ma za zadanie osiagać zyski inaczej konkurencja ja zmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z tego co wiem to nie jest polityczne forum.

A ten program jest programem. Wcale nie musi to być firma. A jeżeli stwierdzimy to na podstawie programu w tv to równie dobrze możemy stwierdzić, że rambo istnieje a obcy leje się w wietnamie z predatorem, że rekiny zjadają łodzie jak w szczekach i że a sponge bob piecze krabo-burgery na rafie...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Albo wcale nie ma takiej firmy, a to wszystko to jeden wielki tv-matrix..."

Zapewniam Cię, że zakładali akwaria morskie długo przed tym, zanim Ty założyłeś swoje.

Zresztą o czym my tutaj dyskutujemy, kolesie zakładają akwaria dla ogrodów zoologicznych, oceanariów, w Disneylandach itd... na poważnie upierasz się, że się na tym nie znają?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skąd to wiesz? Czy o jakieś źródło tej informacji mozna prosić?

Sam znalazłem - mają stronę. Na stronie nie widziałem nic poza polimerowymi "oponami" w kształcie korali... Ale to w dalszym ciągu nie świadczy o ich rzekomej wiedzy i "wspaniałości".

Ja mam o nich takie a nie inne zdanie, na temat innych rzeczy które podobają się innym ludziom też mam swoje zdanie i tego zdania nie zmienię. A to że jacyś ludzie wolą mieć w akwarium różową oponę zamiast korala to ich sprawa.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem... z googla wiem. Pogoogluj, to się zdziwisz.

Siedzę w tej branży od lat i od kiedy pamiętam czytałem i słyszałem o nich.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli chodzi o imponującą akwarystykę to jest taka firma z Florydy, która już w latach 60 produkowała 20 - 30 tysięcy błazenków rocznie... Ale zywych - a nie takich z "opony".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja sobie po prostu robisz, z mojej strony EOT.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Trochę tak.

Ale z drugiej strony czemu wszyscy nie prowadzą takich zbiorników jak te w tym programie? Przecież to jest takie fajne, kolorowe i gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tj. program komercyjny który ma zaciekawić "zwykłego Kowalskiego" który ogląda program. Na pewno oglądalność by spadła jak by zaczeli opisywać problemy typu ; dojrzewania zbiornika, wysokich NO3 PO4 i innych takich rzeczy. To nie jest innteresujące.

Dlatego nie mogę pojąć rozmaślań co nie których.

Firma w tym roku miała lub bedzie mieć 25-lecie, niektórzy nawet tyle nie żyją na tym świecie. Także napewno pojęcie ogromne mają.

A że pokazują tylko takie zbiorniki to pewnie TV narzuca temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie zmusza do oglądania ,jeśli się nie podoba to zawsze można oglądnąć coś innego ......

I tak samo z akwariami jeśli ktoś chce mieć plastik w akwarium to niech ma .

Akwarium ma się przede wszystkim podobać właścicielowi , a czy się podoba innym to inna sprawa .

Mi osobiście sztuczne korale, rośliny i inne wynalazki w akwarium się nie podobają ,ale szanuję wybór innych i nie będę krytykował .

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiecie co?

Jeszcze ani razu nie oglądnęłam ani połowy odcinka:)

Ale po każdym odcinku dyskusja wygląda tak samo i sobie własnie postanowiłam,że muszę zacząć to oglądać:)

Dzięki za słowa zachęty!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię sztucznych koralowców i skał co nie każdemu może się podobać, a które i w Polsce coraz częściej goszczą w zbiornikach użytkowników i tego forum, żadna firma polska w tej dziedzinie nie dorównuje im rozmachem, no chyba że cenami!

W Polsce ciężko choć by zwykły zbiornik skleić w profesjonalny estetyczny sposób, bez bąbli w spoinach żeby ci później nie wmawiali że to tak ma być i w niczym nie przeszkadza, a ty tamtych ludzi pod każdym względem negujesz ?! - śmiechu warte :)

Rozumie, że coś może się nie podobać, ale te wszystkie twoje domniemania na ich temat to po prostu już w tym momencie dziecinada i to na najwyższym poziomie.

Ogarnij się trochę, bo to coraz bardziej śmieszne się robi co o nich wypisujesz :).


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelsi w polsce moznaby kupic tak fajnie wykonane opony to wy wszyscy fachowcy od zakladania akwariow zarobilibyscie krocie na firmach instalujac im takie akwaria. A ze wszyscy uwazaja ze silikon to samo zlo wiec konczy sie tak jak sie konczy ze jak gdzies stanie morski baniak w miejscu publicznym to za pol roku to jest obraz nedzy i rozpaczy. Niech zywe koralowce zostana do takich zapalencow jak my a silikony beda dla mas. Uwierzcie mi ze w masach jest kasa. Mysle ze kazdy z forumowych sklepikarzy chcialby zarabiac choc cwierc tego co oni. A badzmy szczerzy o kase w tym wszystkim chodzi tylko trzeba miec jaja zeby sie przyznac do tego ze robi cos dla kasy.

Zycze wszystkim takich biznesow

Pozdrawiam

Remek


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Jelsi w polsce moznaby kupic tak fajnie wykonane opony to wy wszyscy fachowcy od zakladania akwariow zarobilibyscie krocie na firmach instalujac im takie akwaria. A ze wszyscy uwazaja ze silikon to samo zlo wiec konczy sie tak jak sie konczy ze jak gdzies stanie morski baniak w miejscu publicznym to za pol roku to jest obraz nedzy i rozpaczy. Niech zywe koralowce zostana do takich zapalencow jak my a silikony beda dla mas. Uwierzcie mi ze w masach jest kasa. Mysle ze kazdy z forumowych sklepikarzy chcialby zarabiac choc cwierc tego co oni. A badzmy szczerzy o kase w tym wszystkim chodzi tylko trzeba miec jaja zeby sie przyznac do tego ze robi cos dla kasy.

Zycze wszystkim takich biznesow

Pozdrawiam

Remek

Specjaliści od biznesu owszem nawet dobrzy specjaliści komercja owszem ale ten wątek równie dobrze a nawet z większym sensem mógłby być pisany na forum dla dekoratorów wnętrz lub na forum dla wytwórców plastikowych ozdóbek. I do tego wiedza zoologiczna jest czymś co się nabywa z czasem wraz z doświadczeniami i nauką na błędach. A to co oni prezentują jest, w większości wypadków, zwykłym how know czyli czymś co się da spisać na papierze i komuś innemu sprzedać lub przekazać komuś innemu i tamta osoba jest w stanie to skopiować jota w jotę. Skoro oni działają na tamtym rynku to jestem przekonany że są też inne firmy które działają ze zbliżoną sprawnością tylko nie robią z tego takiego show i dlatego o nich nie słyszymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to niejest program akwarystyka od a do z tylko specjalisci od mega akwariow a to co robia wyglada calkiem dobrze. mnie interesuje tylko jak wygladaja te opony po pol roku


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wyglądają tak samo jak po założeniu. I to właśnie się tutejszym "szpecom" w główkach nie mieści. Dlatego więc lepiej obrzucić błotem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jakaś Polska firma obojętnie jaka, Dostaje zlecenie na 14 zbiorników biotopowych morskich i słodkowodnych ale wszystko na naturalnych składnikach i ma na ich wykonanie 2 Miesiące, bez żadnych poślizgów coś czuję że wszystkie by się wyłożyły, Albo połowa żywych twardzieli by tego nie przetrwała, ogólnie jak na Jesienną porę dobrze się ogląda :) a to co się w środku znajduje to już każdego sprawa ale Fransis i Hose wymiatają szczególnie jak się kłócą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę nie zarastają glonami?

ja pamiętam czasy gdy do akwa morskiego wkładało sie martwe szkielety korali i później moczyło sie w wanischu jak zarosły i do akwarium i tak na okrągło

wtedy tylko zbiorniki FO sie spotykało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.