Skocz do zawartości
messaya

NAT GEO WILD "Specjaliści od megaakwariów"

Rekomendowane odpowiedzi

CO do aklimatyzacji ciężko stwierdzić jak z tym postępują tak do końca, ale nieraz można zauważyć że przelewają wodę z głównego do wiaderek w którym trzymają ryby, choć ile to trwa nie mam pojęcia.

Tak czy siak widać że ryby w świetnej kondycji pływają sobie po wpuszczeniu w zbiornikach docelowych, może dlatego że z tego co zauważyłem w programie trzymają ryby nawet do miesiąca czasu w kwarantannie :)

Pod tym względem biją na łeb na szyję większość polskich sklepów, które sprzedają ryby zaraz po dostawie jak leci, a przecież rybę chorą czy w kiepskiej kondycji można poznać na pierwszy rzut oka ;)

I chyba nie myślisz, że po 3 miesiącach ludzie w "hameryce" rezygnują z akwa bo wszystko im pada nie mając siporaxu czy żywej skały?! :).

To jak może wyglądać albo nie wyglądać akwa po 3 miesiącach nie trzeba akwarystów zza oceanu, wystarczy nasza "wspaniała" Polska :)

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w rzeczywistości to możemy tylko gdybać. Nie twierdzę, że popełniają tam jakieś herezje tylko, że nie dają nawet podstawowych informacji. To takie show a prawdziwej wiedzy jest tam może 5%, reszta to komercja.

Tak z ciekawości wszedłem na ich stronę i rzeczywiście jest wszystko co potrzeba- ale dlaczego nie powiedzą, że oprócz tych sztucznych korali potrzeba tego i tego, działa to tak i tak. Chociaż w skrócie i poglądowo. Nie miałem również zamiaru z nich drwić, z tego co widzę na stronie to jest to najnowocześniejsza technologia. Tylko dlaczego nie poświęcą temu chociaż 5 minut odcinka. Tylko te gumowe malowane korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety o szczegóły czegokolwiek to to u nich ciężko, chyba z założenia w większości ma być szybko, kolorowo i sztucznie z faktu łatwości utrzymania. Dzisiejszy świat zaganiany i nie każdy ma czas na dobitne zajmowanie się takim naprawdę wymagającym zbiornikiem. Bardzo często ludzie podchodzą do akwarium jako ładnego mebelka, który ma się po prostu podobać i na tym się skupiają, ogólnie miło jest mieć trochę oceanu tuż obok :).

CO do sztuczności w tym całym zamieszaniu - no cóż, tam ludzie widać nie maja z tym najmniejszego problemu, zapodają nawet samochodziki do akwa, ale kto bogatemu zabroni jeśli maja takie życzenie :).

Jednym słowem kolorowe FO :).

Szczerze to bardzo mnie zastanawia jak te sztuczne korale i skała od nich wyglądają tak naprawdę na żywo w baniaczku :).

Jeden z polskich sklepów z akwarystyka morską obecny nawet tu na forum oferuje produkty LIVING COLORS ale czy to faktycznie oryginały ?! hmmm...

Nad skałą sam bym się zastanowił, bo ta w handlu i tak marnej jakości w większości i bardzo często przyczyną masy kłopotów w zbiornikach, więc dobra sztuczna w ilościach wyłącznie dla stworzenia dekoracji chyba nie byłaby najgorszym wyborem.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak by takie korale wyglądały po obrośnięciu wapiennymi algami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie... fioletowo ;), a może są tak niesamowite, że glony nawet te pożądane wapienne nie imają się ich ;)


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

algami jak algami... ale syfem...

jak dla mnie to nie ma nic wspólnego z tym co chociażby próbują zrobić początkujący na tym forum, kojarzy mi się to bardziej z akwarium za 50 pln z piratem i skrzynią skarbów w kolorze różowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie pisze, że z czyszczeniem nie ma problemu. Myślę, że jakby to tak zachodziło jakimś dziadostwem to raczej nie mieli by wielu chętnych na te zabawki :).

A koszt tych baniaczków mimo wszystko nieznacznie większy niż 50 pln, powiedzmy jakieś skromne +-150 tys $ za komplecik ;)

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem

TTTRRAAAGGGEEEDDDIIIAAA :wallbash:

kwintesencja badziewia w istne amerykańskim stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - poziom tego programu jest taki jak poziom wiadomości telewizyjnych i gazet na naszej zielonej wyspie. Jeden wielki matrix.

U nas takie polimerowe korale też znajdą odbiorców. Wiele osób trzyma polimerowe rośliny i gumowe ukwiały w akwariach słodkowodnych. Są z pewnością podobne zbiorniki morskie. Tylko skala jest troszkę mniejsza bo generalnie ludzie mają mniej kasy.

Ja po wczorajszym odcinku zastanawiałem się jak wygląda czyszczenie takich sztucznych korali , bo przecież jak zajdzie glonem to dopiero musi paskudnie wyglądać.

Jakby nie było nigdy nie pokazali pielęgnacji takich sztucznych raf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ozdoby moczy się np. w Tropical Aquacid i samo schodzi, nie mniej dla mnie takie akwaria są odrażające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program oglądałem tylko raz i powiem szczerze szkoda czasu ! Tandeta i tyle , plastikowa rafa :shock: , masakra !!! Najciekawszy był moment , o którym wspominał jeden z klubowiczów mianowicie połów ryb za pomocą batyskafu , ale to tylko pojedynczy epizod .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie teraz leci jeden z odcinków,i nie ma co ale ośrodek kwarantanny robi wrażenie ,i te kilka tysięcy zwierzaków ,gdzie u nas można coś takiego zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak jak wcześniej pisałem transport zwierząt czy ich ratowanie są niesamowite w ich wydaniu. Co do kreowania akwariów i sztucznego świata to James Cameron i jego ekipa w Avatarze zrobili tak samo sztuczny ale lepszy bo cała planetę wykreowali a nie tylko 1 akwarium.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już tu napisał: te akwaria to meble, kosztowne, egzotyczne meble. Z pewnością prawidłowo funkcjonują, gdyż inaczej firma już by dawno nie istniała, myślę że po prostu panowie przychodzą co tydzień i wymieniają z połowę tej wody, zaś ich usługi kosztują rocznie tyle, co założenie tego akwarium. Nie myślcie, że w Europie jest tak bardzo inaczej, opiekujemy się kilkoma zbiornikami, których właściciele traktują je jak kosztowne meble, ich serwis kosztuje grube tysiące Euro rocznie. Z tym, że my je jednak stawiamy na żywej skale i ogólnie według prawideł akwarystyki rafowej (nawet zbiorniki FO).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dokładnie. Jako ponad 30 letni akwarysta słodkowodny i 6 mieś. morski jestem bardzo głęboko zawiedziony tym programem. Przez krótki moment myślałem, ze pracują tam tak wybitni biolodzy morscy, że dokonują takich cudów. A tam jest grupa dekoratorów wnętrz i sprawnych organizatorów. Za konsultanta z powodzeniem mógłby robić każdy nawet student 4 roku ichtiologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ci "specjaliści" nie potrafią nawet nalać wody do akwarium, nie mówiąc już o najprostszym "sadzeniu" roślin słodkowodnych...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę odzywają się specjaliści co potrafią...

Styl i wystrój moze się nie podobać, to tak jak z muzyka disco polo. Jednak twierdzenie że ci ludzie nie wiedzą co robić może wyjść tylko z ust zupełnego ignoranta.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nikomu się nie dogodzi, a faktem jest że żadna polska stacja nie zrobi podobnego programu, nawet TVP bo to wymaga odpowiednich środków, i musi też przyciągnąć widzów, nas przyciągnęli by przed TV, ale co z osobami które się tym nie jarają raczej by ominęły ten program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Widzę odzywają się specjaliści co potrafią...

Styl i wystrój moze się nie podobać, to tak jak z muzyka disco polo. Jednak twierdzenie że ci ludzie nie wiedzą co robić może wyjść tylko z ust zupełnego ignoranta.

To pisz śmiało ile masz plastikowych (czytaj sztucznych bo może z gumy, moze z kauczuku, albo innego tworzywa) ukwiałow, koralowców, gąbek i ryb ? Tak do trzymania takiego czegoś trzeba baaaaaaaardzo dużo wiedzy. Bo takie plastikowe to wrażliwe i na przesolenie i na zbyt małą ilość wapnia i na inne parametry wody że o świetle i pokarmie to już nie wspomnę. I dlatego zbiorniki w których się je trzyma muszą tez do nich mieć super o niemal kosmicznej wydajności filtracyjne systemy. Słyszałem, że plastikowe ukwiały jadają nawet 10x większa zdobycz od siebie. I strasznie szybko za nią gonią. Poprostu osoby poniżej belwederskiego profesora ichtiologii i pokrewnych kierunków nie są w stanie sprostać ich wysokim wymaganiom.

Że Amerykanom to się podoba to się nie dziwię bo ich wiedza o świece niewiele rożni się od tej pokazanej na obrazku. Jednak my Europejczycy cenimy inne wartości.

post-16448-0-52528100-1382995358_thumb.jpg

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, był przedwczoraj program wieczorem, gdzie francis i ten spec od tworzenia plastikowych odlewów "tandety" mieli zrobić akwarium, jako nagrodę w formie 340 litrowego baniaka zaprojektowanego w AquaScaping.

Kłótni było co nie miara, ten drugi w końcu wyrypał znającego się bardziej Francisa i później dzwonił do niego że nie potrafi sadzić roślin.

Co ciekawe było, jak wybierali rośliny. Niestety tu nie było podane nic o warunkach życia roślin, czy wymaganiach. Samemu sprawdzając dwie rośliny udało mi się znaleźć info iż ta koronka madagaskarka ma wybitne wymagania środowiskowe, a w zakupie sadzonka jest bardzo droga. Porównując ją do liści typu "sitowie" nie pasuje tam na warunki panujące w baniaku. Więc na dwa trzy dni będzie wyglądać, później kaplica :p

Ogólnie podoba mi się jak pokazują centrum kwarantanny gdzie są różnorodne ryby oraz jak zrobili w jaju syreny otwór, by można było oglądać rozwijającego się rekina.

Te ich akwaria to fakt że jest to "żal PL". Ale w ameryce im większy KICZ tym droższy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiesteta

czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną jak widzę... ale zważając na megapółroczne doświadczenie w morszczyźnie...

A widziałeś jak czysto wyglądały stare zbiorniki u lekarza któremu wstawili akwa ze z jajem rekina? I to bez grama żywej skały. Utrzymaj tak swój przez pół roku a dopiero potem ulegnij polaczkowskiej modzie krytykowania wszystkiego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast żywej skały stosują bardzo wydajne filtry piaskowe do tego ozon wysoki redox,wegiel aktywowany ,w efekcie woda kryształ i grama glonu i to wszystko :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

@radiesteta

czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną jak widzę... ale zważając na megapółroczne doświadczenie w morszczyźnie...

A widziałeś jak czysto wyglądały stare zbiorniki u lekarza któremu wstawili akwa ze z jajem rekina? I to bez grama żywej skały. Utrzymaj tak swój przez pół roku a dopiero potem ulegnij polaczkowskiej modzie krytykowania wszystkiego.

Widzę że mój post przerosł twoją umiejętność czytania ze zrozumieniem i nie tylko to. Dlatego długo myślałem nad zrozumiałą odpowiedzią dla ciebie ale to bez sensu bo żadnej byś nie zrozumiał. Osoba która tak pogardliwie pisze o swoim narodzie jako ogóle nie jest warta by jej cokolwiek tłumaczyć a tym bardziej nie zrozumie mnie. Głupi to ptak co w swe własne gniazdo sra. Tym bardziej dziwi z tak dla kraju drogiego miejsca oazy i obrony polskości jak Częstochowa ale nawet w czasach najazdów byli tacy co tak robili i by nas Polaków obcym sprzedali. Widać ta tradycja nadal żywa. Można krytykować poszczególnych ludzi i/lub grupy ale Polska i Polacy jako całość są wartością jak dla mnie niepodważalna. Dlatego dostajesz ode mnie totalnego ignora. Ja z takimi jak ty nie chce mieć do czynienia by ktoś czasem i podobnie powinny postąpić osoby których uczucia patriotyzmu też obraziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.