Skocz do zawartości
luft

Kolorystyka tła - głębsze rozważania

tło  

126 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki kolor t?a preferujesz?

    • bia?y
    • prze?roczysty
    • czarny
    • niebieski
    • poro?ni?ty "?yciem"
    • fototapeta morska
    • inne
    • nie mam zdania
      0
    • nie mam jednoznacznie sprecyzowanego
  2. 2. Wolisz ogl?da? zbiornik z wyczyszczon? tyln? szyb??

    • Zdecydowanie tak
    • tak, ale mi si? nie chc?/nie mam czasu
    • jest mi to oboj?tne
    • w zale?no?ci od zbiornika
    • nie lubi? ogl?da? zbiorników, które s? zbyt "sterylne"
    • inne
    • nie mam zdania


Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim miałem niebieskie i takie preferowałem,ale czyszczenia co niemiara,wku......m się jak jakiś skrawek zostawiłem a o połamanych koralach nie wspomnę.W nowym tłem jest szafa z drugiej strony co jednak pogarsza jakość oglądania,ale plusem jest jak bym miał dwa akwaria bo z drugiej jest właśnie to drugie,hehe.Ogólnie w tej chwili preferuje porośnięte algami i tak mam od strony komina.Kolega,który postawił 1700L też będzie miał porośnięte bo jednak taką szybę wyczyścić to trzeba kilku ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie z podświetleniem kilkoma żarówkami 12V LED !

Ja mam tło niebieskie (niebieski brystol, ciemniejszy, wpadający w granat). Za nim są 2 żarówki LED 12V, halogenki (po 1W każdy). Ustawione są niżej. Dzięki temu fajowo widać niebieską otchłań w prześwitach skalnych. Dodatkowy efekt w nocy jako dopełnienie oświetlenia księżycowego.

Krewetki są bardziej aktywne (np. Debelius), musztrują po całym baniaku :)

Jak zrobię fotkę, to wrzucę.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti zaciekawiłeś jak to wygląda, także czekam na fotki


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw jak to wygląda :)

Tlo nie ma znaczenia o ile nie jest to podrapana sciana

Nie zgodzę się - jeśli w zbiorniku nie ma "taczki gruzu" od dna do tafli wody, to czyste tło bardzo ładnie podkreśla głębię całego zbiornika.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobały ciemne - czarne tła.Niebieskie mam wstręt bo w pewnym sklepie mieli zawsze jasne niebieskie i brakowało kontrastu.

Teraz widzę że dobry jest kompromis między niebieskim a czarnym - granat.

Peniek słusznie przedstawił obiektywnie przykład tła na rafie. Ta wypowiedź pchnie mnie w powyższy kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne tło i w większej części porośnięte wapiennymi. Następne też tak będzie robione:)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...kwarium-gdansk/

Czy ktoś wie czy to tło juwel ?

http://www.emusklep....l#4022573862720 to te same?

może jestem ślepy ale tutaj od powierzchni wygląda inaczej ?

Te pierwsze takie troszkę ciemniejsze? czy ładniejsze? kurcze

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta sama fototapeta :smiling: Mam ją u siebie i z początku bardzo mi się podobała, ale teraz ze względu na zmiany w akwarium chcę ją zmienić na czarne/granatowe tło ( tylko nie wiem jeszcze jak to zrobić nie odsuwając akwarium od ściany , mam 4cm szczelinę... )


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś to zmiany planujesz że ci nie pasuje , to chyba uniwersalne tło ale może się mylę.

Jeśli są jakieś ukryte wady to zdradź bo mi teraz na początku się podoba a może mi się odwidzi ?

Wtedy ze zmianą może być lipa. Granatowe miało być jako pierwsze ale właśnie ta tapeta przyszła mi do głowy widząc jak dodaje głębi i realizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubędzie sporo skały i będzie bardziej sps/lps (miało być miękasy/lps ) . Poza tym trochę mi się znudziło. A i najważniejsze, taka fototapeta nadaje się do akwarium , które nie jest zasypane skałą (jak było u mnie ) . Konieczny jest też piasek na dnie, najlepiej cały biały bo dopiero wtedy widać ten efekt głębi .

Jak nie znajdę jakiegoś łatwego sposobu na jej zamianę to zostanie (nie jest zła ale jednolite podobają mi się bardziej )

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ta fototapeta jest tak nisko w ankiecie z racji popularności czy wielu akwarystów miało z tym do czynienia.

Kurcze kilka baniaków widziałem z tą fototapetą gdzieś nawet ktoś pytał czy nie odwrotnie jest przyklejona ale sobie nie przypomnę.

Popytałbym jeszcze was bo u mnie raczej już zostanie do końca żywota, nigdy na żywo nie widziałem a kobieta mnie namawia do tej folii.

Niby nie mam nic przeciwko ale jeśli coś jest nie tak to muszę mieć argumenty przeciw.

Baniak to głównie korale miękkie skały przewiduje 30-40kg na 400l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felek, ściągnąć starą to się pewnie uda...

Ale założyć nową folię obawiam się, że nie.

Ściągałem w 330l (słodkie) folię... Ale nowe tło dałem z brystolu. Naklejane dokładnie na krawędziach taśmą, wygląda całkiem jak folia. Ale trzeba dokładnie nakleić, żeby równo przylegało. Mam już tak chyba z 4-5 miesięcy i nic się z tym nie dzieje. Nie udało mi się znaleźć odpowiednio długiego brystolu, ale udało mi się tak połączyć dwa arkusze, że łączenia nie widać.

Ja mam 9cm miejsca, ale za to dostęp tylko od góry (akwa w jakby wnęce). Nie było łatwo, ale dało radę i wygląda całkiem jak folia czyli dobrze.

PS. Po ściągnięciu starej folii umyj dobrze szyby, bo ja na bocznej (jedną boczną też mam oklejoną) zostawiłem smugę i mnie teraz wnerwia :D Ale ściągać mi się tego nie chce, żeby doczyścić, bo to jednak sporo roboty, a pewnie tylko ja tę smugę widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben- kiedys kupilem, rozwinalem i przylozylem do tylniej szyby i...

Kupilem jednolita ;)

Tak jak wygladala ok po rozwinieciu, tak juz nie bardzo w akwarium...

Zeby zrobic dodatkowa glebie, to trzeba miec najpierw glebie;)

Jak dla mnie moze jest ok., ale do zbiornikow 80cm up na glebokosc...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie by nie było problemu gdybym mógł ją zobaczyć ale podjąłem decyzję o tym że wykonawca od razu wklei tło a on przybił pione :animier: dlatego jeśli bym brał folie w necie to bezpośrednio by szła do szklarza.

U mnie planowana skromna głębia bo tylko 72 cholera trochę braknie do 80tki :pirate:

Ja się nie upieram jeszcze parę postów i będzie granat :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze kilka baniaków widziałem z tą fototapetą gdzieś nawet ktoś pytał czy nie odwrotnie jest przyklejona ale sobie nie przypomnę.

U mnie jest taka do góry nogami. Tak mi lepiej pasowało :D Jednak teraz dał bym granatową lub czarną. Ta fototapeta jak tutaj http://nano-reef.pl/...kwarium-gdansk/ wygląda rewelacyjnie, ale przy dłuższych zbiornikach traci swoje piękno.

Edytowane przez kedaosw (wyświetl historię edycji)

300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jeżeli chodzi o morskie to lepiej mi pasuje niebieskie tło a slodkowodne na czarnym. Uważam że jest ciekawszy efekt oraz kontrast.


Akwarium - miejsce ciekawych przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jeżeli chodzi o morskie to lepiej mi pasuje niebieskie tło a slodkowodne na czarnym. Uważam że jest ciekawszy efekt oraz kontrast.

100% pamiętam swoje krewety mchy i rośliny one faktycznie najlepiej na czarnym się prezentowały.

Z kolei tło niebieskie jest najbardziej zbliżone rafom koralowym a granat to kompromis.

Miałem już tło granatowe i czarne co prawda nie klejone, wydaje mi się że granat mniej uwydatnia brud niż czarne i na czarnym jakoś ponuro i ciemno i nienaturalnie do niektórych projektów może i pasuje ale reszta to kwestia gustu.

Co do samego niebieskiego to mój gust go nie lubi, wstręt złapałem już przy pierwszych wizytach w sklepie z akwarystyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich farb używacie jako tło, żeby był taki ciemny niebieski, chodzi mi o nazwę farby i firmy?


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu farba a nie folia? A jak się kolor znudzi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu farba a nie folia? A jak się kolor znudzi? :D

Jak kolor się znudzi to trzeba nowe szkło :D Jeszcze nie widziałem takiej foli, która była by tak ciemna, żeby tło powstało takie jakie było np. w kostce KAKADU.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...

Jest czarna folia - chyba ciemniej się nie da. Po prawidłowym naklejeniu wygląda identycznie jak czarna farba. :)

W kostce Kakadu to chyba jest/była fototapeta juwel...?

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.