Skocz do zawartości
inmar

Budowa szafki pod akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obraz się ale wygląda to bardzo nieestetycznie. Cena jest wyznacznikem jakości .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LLS tu nie chodzi o koszt bo z jednej plyty mozna ladna obudowe do stelaza zrobic ale troche to z frontu przekombinowane I slabo spasowane nie wspominajc o tych pieknych czarnych wkretach. Jak mawia moj tata "jak umiał tak zrobił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! dlatego się tym nie przejmuję ;)

Teraz jakbym robił znowu to przód zrobiłbym z jednego elementu zamiast bawić się w kilka elementów. Niestety wyszło też ja "prosty" jest stelaż ;)

Zaznaczam, że nigdy w życiu nie zrobiłem sam nic tak "skomplikowanego" jak budowa szafki pod akwarium:D

Więc i tak dla mnie to jest majstersztyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do piwnicy można wstawić, do domu nie za bardzo. Ale jeśli Tobie się podoba to najważniejsze.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku nie bądź złośliwy.

Nie każdy ma wymagania żeby szafka była idealna i np. z lakierowanymi frontami. Każdy robi jak potrafi i jak mu odpowiada.

Liczy się satysfakcja z własnoręcznego wykonania.

PS. Zaklej te czarne kropeczki zaślepkami do wkrętów pod kolor i będzie gitara.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk -> spokojnie wytrzyma miałem przez 4 lata akwa 100x40x50 na szafce 18mm i blacie 36mm bez stelarza i wszystko było ok nawet środkowego wzmocnienia nie miałem.

Po za tym mam pytanko z innej beczki tzn. odnosnie wyciszenia szafki matą piankową (taka do kładzenia pod akwa) od środka czy to ma sens czy raczej nie wiele to zmieni ??? Szafka pełna zrobiona z płyty 18mm pod akwa 60x50x50 bez stelarza blat 36mm.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak trzymać :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Inmar, możesz podpowiedzieć jaka dokładnie ta mata ma być? Na allegro są np takie z pianki albo bitumiczne. Co pomogło? Moja obiegówka Jebao DCT4000 doprowadza mnie do szewskiej pasji... :(


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! rozumiem, ze 10mm wystarczyło? Gdzieś wyczytałem że conajmniej 20mm trzeba...


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mm była już za droga,dlatego kupiłem 10 mm co akurat wystarczyło.Lepiej dać 10mm na całości niż 20mm tylko na drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki!


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Planuję budowę szafki ala ADA

http://olx.pl/oferta/szafka-pod-akwarium-60x30x80-wzor-ada-szafka-akwariowa-CID103-ID9fC8r.html

Na środkowej belce szafki planuję zainstalować panel dotykowy. i tu się pojawia problem z wodą. Jak zabezpieczyć panel dotykowy? Jak estetycznie zainstalować panel? macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest moim zdaniem zwykła szafka,jakie koledzy robią od lat.Ten panel chcesz dać do drzwiczek czy do tej listwy nad nimi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykła szafka . myślę że sobie z nią poradzę. panel planuje na górnej listwie nad drzwiami. Zastanawiam się czy to jest dobry pomysł, boję się że woda szybko zniszczy szafkę i panel dotykowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za panel,masz jakieś foto ? Myślę,że można wpuścić takie coś w tą listwę a z tyłu jakoś zabezpieczyć przed wilgocią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej wypowiedzi. W Straży Pożarnej stosujemy wentylatory nadciśnieniowe, a nie podciśnieniowe gdyż te pierwsze są w stanie przewietrzyć (przemieścić) masę powietrza do nawet 11 kondygnacji, gdzie te drugie nie mają takich możliwości- przemieszczanie najbliższego powietrza nawet w obrębie samego pomieszczenia np. łazienka i odparowanie. Dodatkowe zalety dla PSP to już oddymianie, usuwanie gazów pożarowych, dostarczanie powietrza etc.

Wentylator nisko i po przeciwnej stronie otwór wysoko. Najwyższa wydajność bo pomaga naturalna grawitacja unoszenia ciepłego powietrza.

Odkopie...

firefighter1 po części masz racje - garaże, korytarze i klatki schodowe.

Ale w mieszkaniach przy wentylacji mechanicznej masz podcisnienie

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skręciłem szafkę na szkło o długości 150cm. Użyłem do tego formatek meblowych i ładnych listwach z castoramy 2,5x8cm, deski pomalowałem bejcą. Po skręceniu okazało się, że listwy nie są proste (poprzecznie). Nie wiem czy było tak od zakupu, czy stało się to po zabejcowaniu. Co więcej, krzywizny są zauważalne nawet na krótkich odcinkach listwy, które przymocowałem poprzecznie do blatu, co ok 30cm. Efektem tych krzywizn było wygięcie blatu na środku o ok 1-2mm. Stało się to przez fakt, dociągania blatu konfirmatami do stelżu z listew. Pytanie jest następujące: czy ja coś żle robie, czy wywalić to dziadostwo 'w czorty'? Zastanawiam się jak sobie poradzić z krzywiznami drewnianych listew...

pzdr

Edytowane przez szymcio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie nagrać krótki filmik. W razie czego wieczorem machnę jeszcze zdjęcia. Generalnie jak to wszystko poskladam to całość jest stabilna (te moje rzeźbienia spowodowało że krzywizny nie przenoszą się na blat ale też w pełni go nie podpierają).tylko czy to ma sens...?

Filmik:

Pzdr

Edytowane przez szymcio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.