Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne jest już docięta lub poklejona pod konkretny wymiar zbiornika.Takie pójście trochę na łatwiznę :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne jest już docięta lub poklejona pod konkretny wymiar zbiornika.Takie pójście trochę na łatwiznę :)

Na łatwiznę? Jest klejone dokładnie na zamowienie klienta pod jego zbiornik i ma wygląd jaki kto chce. Gdzie tu latwizna?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na łatwiznę? Jest klejone dokładnie na zamowienie klienta pod jego zbiornik i ma wygląd jaki kto chce. Gdzie tu latwizna?

Bez urazy :) Na pewno jest to prostsze rozwiązanie czyli "łatwizna"bo nie tworzysz własnoręcznie konstrukcji tylko wkładasz gotowca do akwarium.

Każdy robi tak jak uważa :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy :) Na pewno jest to prostsze rozwiązanie czyli "łatwizna"bo nie tworzysz własnoręcznie konstrukcji tylko wkładasz gotowca do akwarium.

Każdy robi tak jak uważa :)

no jest to kwestia preferencji

sam przy swoich 2 akwariach najwięcej czasu spędziłem na układaniu skały bo mnie to najprościej w życiu cieszy najbardziej

natomiast nie nalezy zapomnieć też, że skała w wielu baniakach jest tylko bazą do cudów jakie mają grac pierwsze skrzypce i spod gąszczu korali dobrze ustawionej bazy skalnej nie widać. To też jest kwestia gustu, czy skała sama w sobie ma być ozdobą, czy tylko i aż "stelażem".

ważne, że są możliwości, reszta jest kwestią gustu, a liczy się efekt finalny (oraz fakt, czy wyszło po mysli autora)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chce taka skalę , ale nie będę restartowal zbiornika z tego powodu. Ale gdy będę kiedyś stawiał cos od zera to napewno przytule skalę syntetyczna.

Ciekawi mnie czy można kupić gdzies gotowa masę z której samemu wykonywalo by się elementy skalne. Może zrobiłbym sobie "rock pool" dla krewetek krabow I ukwialow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy :) Na pewno jest to prostsze rozwiązanie czyli "łatwizna"bo nie tworzysz własnoręcznie konstrukcji tylko wkładasz gotowca do akwarium.

Każdy robi tak jak uważa :)

W ten sposob to kupno gotowego samochodu zamiast budowania z czesci to tez "pojscie na latwizne".

A akwarium kupiles gotowe czy moze sam kleiles?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposob to kupno gotowego samochodu zamiast budowania z czesci to tez "pojscie na latwizne".

A akwarium kupiles gotowe czy moze sam kleiles?

Drogi kolego tego tupu porównania to już wchodzenia na zupełnie inny temat tak to możemy sobie odbijać piłeczkę w nieskończoność.

Samochód samochodem a klejenie skały to klejenie skały,w samochodzie potrafię wymienić wycieraczki i filtr kabinowy względnie koło bo nie interesuje mnie specjalnie ta tematyka ,gdyby było inaczej to z pewnością ufajdany po łokcie w smarze dłubał bym przy samochodach lub rekonstruował je.:)

Zaś klejenie własnoręcznie skały z racji pasji do tej dziedziny życia jaką jest akwarystyka sprawia mi przyjemność i nie wyobrażam sobie aby ktoś to robił za mnie.

P.S.akwarium skleiłem nie jedno w swoim życiu :)pozdrawiam

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego tego tupu porównania to już wchodzenia na zupełnie inny temat tak to możemy sobie odbijać piłeczkę w nieskończoność.

Samochód samochodem a klejenie skały to klejenie skały,w samochodzie potrafię wymienić wycieraczki i filtr kabinowy względnie koło bo nie interesuje mnie specjalnie ta tematyka ,gdyby było inaczej to z pewnością ufajdany po łokcie w smarze dłubał bym przy samochodach lub rekonstruował je.:)

Zaś klejenie własnoręcznie skały z racji pasji do tej dziedziny życia jaką jest akwarystyka sprawia mi przyjemność i nie wyobrażam sobie aby ktoś to robił za mnie.

P.S.akwarium skleiłem nie jedno w swoim życiu :)pozdrawiam

Ja za to auto rozłożę co do jednej srubki a po złożeniu bedzie jeździło. I nie uwazam aby zamowienie skały takiej jaka chce było pójściem na łatwiznę bo nawet nie zapytałes z jakiego powodu ludzie wybierają takie rozwiązania. Ja mam dosyć plag i nieznanego mi życia a wybór skały aquaforest był ultimatum postawionym samemu sobie po wizycie w szpitalu. Od tej pory chce miec w akwarium tylko to co sam tam wprowadze. Poza tym skala nie bedzie juz medium filtracyjnych u mnie. I uwierz, bede miał przy tym większa i dłuższa frajdę niz Ty układając jeden dzień kilka kamieni jeden na drugim, tez mi wyzwanie a ile to roboty... Hoho idę na łatwiznę, w nagrodę jutro sobie rozbiore pól auta :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć plag i nieznanego mi życia a wybór skały aquaforest był ultimatum postawionym samemu sobie po wizycie w szpitalu. Od tej pory chce miec w akwarium tylko to co sam tam wprowadze. Poza tym skala nie bedzie juz medium filtracyjnych u mnie.

czyli pójście na łatwizne :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek trochę ttolerancji i zrozumienia dla innych by sie przydało. To, że Tobie podobają się blondynki nie znaczy, że komu innemu też mają się podobać. Ja wybrałem syntetyk m.in dlatego, że utrzymanie poprzedniego akwarium na żywej skale zbyt dużo mnie kosztowało finansowo. Wszelkie walki z plagami (aiptasia, majano, glony porastajace korale, dzikie protopalythoa, zoa itp) kupowanie adsorbentów, pozeraczy glonów, pułapki na dzikusy, czasochłonne zabiegi czyszczenia, odsysania, wygotowywania...oj już mi się nie chce wspominać.. A teraz po miesiącu miałem pełną obsadę sps, lps i jedyne co mnie zajmuje to siedzenie z winkiem i podziwianie. No 'czasem trzeba przeczyscic, szyby.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czepiam się ale też można dodać, mając problem ze wzrostem korali sps, mam problem z kolorami itd. .... to kupie sobie syntetyczne koralowce twarde z kauczuku a co. Piękne kolorowe, później pod kran można wrzucić i jak nówki.

Wiadomo każdy ma swoje gusta, upodobania i otym się nie dyskutuje. Jedni włożą do akwarium nurka z bąbekami inni zamek czy wrak a jeszcze inni starają się jak najbardziej odwzorować nature. Ok napiszecie po kilku czy kilkunastu miesiącach nie będzie widać ale nie oto tu chodzi. Każdy wspomina, że miał problemy z tym czy tamtym, że coś wyrosło i właśnie przychodzą tu z pomocą instutucje oferujące taką oto "skałę" skoro ludzi mają już dość plag itp rzeczy, trzeba im zaoferować coś łatwego i bez problemowego czyli w jakimś stopniu "pojście na łatwizne" zwał jak zwał.

I nie neguje w żaden sposób syntetyczną skałe bo pewnie zaraz się posypią komentarze, tylko stwierdzam sam sposób podejścia do tematu, ludzie !!

A porównania skały do samochodu.... bardzo przemyślane, brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na sztucznej skale nie ma plag?? Aiptasia i majano ja ominie?? Wystarczy przynieść szczepke korala z aiptasia i na sztucznej tez będzie, to samo dotyczy innych plag.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A na sztucznej skale nie ma plag?? Aiptasia i majano ja ominie?? Wystarczy przynieść szczepke korala z aiptasia i na sztucznej tez będzie, to samo dotyczy innych plag.

W kółko piszą to osoby,które nie miały syntetycznej,

A te co miały to piszą,że nie wrócą do żywej.

Dziwne,nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównania skały do samochodu.... bardzo przemyślane, brawo.

No i po co te podjazdy..?

Jesli jeszcze raz uwaznie przeczytasz post numer 82 to zauwazysz, ze nie porownywalem skaly do samochodu.

Jesli ktos chce postawic akwarium na skale syntetycznej (a sa liczne przyklady ze sie da) zeby zmniejszyc ryzyko wystapienia plag, (a nie uzyskac gwarancje braku plag - Piotr1 to bylo do Ciebie) to co w tym zlego?

Owszem jest to prawdopodobnie ulatwienie, ale to chyba o to chodzi. Uzyskac jak najlepsze rezultaty, jak najnizszym kosztem.

Czy odpalenie pompy dozujacej do Ballinga zamiast lania z reki wszystkich plynow tez jest pojsciem na latwizne?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami przez start na zywej skale odniechcewa sie akwarystyki.

14 miesiecy jazdy mimo wzorowych parametrow.

W krajach gdzie akwarystyka morska zawitala pod strzechy lata temu nie ma takich niedojrzalych dyskusji latwizna nie latwizna.

Jak sie wie co sie wklada do zbiornika to sie badziewie nie zalegnie.

A nawejezeli cos sie przyniesie to zazwyczaj na syntetyku czy suchej skale brakuje ktoregos z ogniwa.

Mialem 3 swoje akwaria na zywej, I drugie tyle na zywej znam po kolegach.

Na suchej odpalilem po znajomych kilka zbiornikow.

Jezeli bede w przyszlosci stawial zbiornik to tylko na suchej czy syntetycznej. Taniej, ladniej, prosciej, szybciej.

Na zywa i tak ban zbliza sie nieuchronie, wiec za kilka lat moze nie byc wyboru


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia, ja nigdy nie postawię już żadnego zbiornika na suchej bądź ożywianej skale. Robiłem już na suchej, ożywianej, "sztucznej skale" z oceanu... na dobrej żywej skale zbiornik funkcjonuje stabilniej - w perspektywie kilku co najmniej lat. Takie moje doświadczenie, ale co kto lubi...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kolejna rozmowa jak na temat ledow. Najwiecej do powiedzenia maja Ci co nigdy na oczy nie widzieli a prędzej czy pózniej sami zastosują i bedą sie wypierali swoich słów. Dla mnie to dziecinada. Tak czy inaczej ja dzis skale aquaforest zatapiam w akwa...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała syntetyczna chroni rafy koralowe i to powinien być podstawowy argument.

Samo posiadanie akwarium morskiego już nie jest pójściem na łatwiznę.

Jeśli tak,to robicie panowie solankę na syntetycznej soli?, to jest pójście na łatwiznę. Jeśli zwolennicy żywej skały chcą być tak bardzo w zgodzie z naturą to powinni zasuwać nad ocean i brać z niego wodę na podmianki.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ochroną rafy koralowej to żaden argument, z pewnością rafa koralowa bardziej ucierpi, kiedy odłowi się z niej glonożerców. No, chyba że fanatycy sztucznej skały mają też sztucznych glonożerców, to możliwe bo skoro wg. nich miłośnicy żywej skały mają brać wodę do podmian z oceanu, to na logikę - zwolennicy sztucznej skały powinni mieć w swoich akwariach sztuczne ślimaki, pustelniki i ryby.

Oczywiście powyższe ocieka sarkazmem, gdyby ktoś nie zrozumiał i wziął to dosłownie...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ci co maja sztuczną skałe nie potrzebują glonożerców:)

Hihihi

Koniec żartów-tak czy siak dyskusja prowadzi do nikąd bo każego racja jest lepsza;)

Przyjemnego popoludnia wszystkim.

Jest to wątek o skale syntetycznej aquaforest więc nie ma co tu się spinać o ochronę rafy.

Chłopaki-peace! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo syntetycznej ale odpalałem na żywej i na suchej, jedno wiem na żywej już nie będę odpalał jakby mi przyszło jeszcze raz. Jednak jakbym miał wybrać teraz to wolałbym naturalną suchą, chyba łatwiej zasiedlić przez robactwo taką, nie wiem czy w syntetycznej robaki zrobią kanaliki i bedą w stanie ją tak ożywić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego 99% zależy od nas samych a nie od skały.

Ależ oczywiście. Ja nigdzie nie napisałam, że skała to pełny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie najlepsze zbiorniki są na żywej skale i super bo nie mieli okazji sprawdzic skały syntetycznej wiadomo moda się zmienia ..do odważnych świat nalerzy ponoc w usa nikt nawet nie pomysli o żywej skale wszystko stawiają na sztucznej...Ale to już kwestia opiniii zadowolenia itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie najlepsze zbiorniki są na żywej skale i super bo nie mieli okazji sprawdzic skały syntetycznej wiadomo moda się zmienia ..do odważnych świat nalerzy ponoc w usa nikt nawet nie pomysli o żywej skale wszystko stawiają na sztucznej...Ale to już kwestia opiniii zadowolenia itp

to jak z budową domu

są różne materiały i właściciel moze zdecydować co potrzebuje, a czego nie i na co go stać. Wszystko sprawą eliminacji dla świadomego możliwości morszaka lub trendu jeśli odwiedzi się kolegę z pięknym baniakiem i chce się spróbować powtórzyć sukces na tych samych materiałach. Póki co można wybierać, przebierać w możliwościach "bazy" pod korale i z tego należy się cieszyć, że są takie możliwości.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.