Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Byl pare lat temu taki trend na sztuczna skale a potem to wszystko padlo i nie wypalilo. Ma moze ktos jeszcze zbiornik z tego okresu na niej???


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że to była źle zrobiona ceramika ,a po drugie było to parę lat temu .

Wtedy też mówiono że telefon nie potrafi zrobić zdjęcia wiec to raczej argument do dyskusji marny .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasi sąsiedzi z bardziej zamożnych krajów nawet nie chcą słyszec powolutku o żywej skale ..Moda się zmienia kwestia ile zbiorników i jak długo przetrwało?? Ktoś zna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosic o zdjecia lub linki do zbiorników na sztucznej skale z Aquaforest?? Widzialem na żywo zbiornik Daniela na skale od Balona, ciekawy jestem jak prezentuje sie na tej z AF.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasi sąsiedzi z bardziej zamożnych krajów nawet nie chcą słyszec powolutku o żywej skale ..

Którzy Wasi koledzy? Zgadza się nowe produkty weszły na rynek, to czy sie obronią zweryfikuje czas ale bez przesadyzmu, naturalna skała jeszcze wiedzie prym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nasi sąsiedzi z bardziej zamożnych krajów nawet nie chcą słyszec powolutku o żywej skale"

No właśnie, którzy sąsiedzi? Bo jeśli chodzi o Niemców, to nic bardziej mylnego.

Wielu bardziej zamożnych sąsiadów nam nie pozostaje, zatem którzy to?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywalam żywą skałę i zastępuje skałą AF zobaczymy za parę lat czy była to słuszna decyzja.Napewno każdy następny baniak będzie na syntetyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zwodowana. Foto chwile po...

post-13116-1385847737,48_thumb.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ma znaczenie to jaka jest poj. zbiornika? Inaczej do jakiej pojemności albo od jakiej pojemności warto stosować skałę syntetyczną, a kiedy nie warto stosować skały syntetycznej?

Czy ktoś kto nie ma sumpa może mieć syntetyk?

W tym tygodniu mam zamiar zalewać wodą i u mnie szala przechyliła się na żywą, choć miałem sporą chrapkę na AF syntetyczną.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami przez start na zywej skale odniechcewa sie akwarystyki.

14 miesiecy jazdy mimo wzorowych parametrow.

W krajach gdzie akwarystyka morska zawitala pod strzechy lata temu nie ma takich niedojrzalych dyskusji latwizna nie latwizna.

Jak sie wie co sie wklada do zbiornika to sie badziewie nie zalegnie.

A nawejezeli cos sie przyniesie to zazwyczaj na syntetyku czy suchej skale brakuje ktoregos z ogniwa.

Mialem 3 swoje akwaria na zywej, I drugie tyle na zywej znam po kolegach.

Na suchej odpalilem po znajomych kilka zbiornikow.

Jezeli bede w przyszlosci stawial zbiornik to tylko na suchej czy syntetycznej. Taniej, ladniej, prosciej, szybciej.

Na zywa i tak ban zbliza sie nieuchronie, wiec za kilka lat moze nie byc wyboru

...wzorcowych parametrow...dobre!

A wlasnie, to moze bylo przyczyna?

Wzorcowe parametry wzgledem czego? Testow saliferta czy innych?

Przeciez to sa zwykle wskazniki, ze cos dzieje sie ogolnie albo nie. Tak naprawde nikt nie wie co w tej wodzie, skale siedzi...

To co? Cudowne dsb nie dziala?

A take amerykanske....

Nie wolno zaniedbywac regularnych podmianek I cotygodniowego maintenance.

Po to sie przeciez ma to hobby...

Jak to bylo? "...nie chcesz miec niespodzianek, to nie zaniedbuj podmianek..". To Twoje motto Grzegorz przyjalem I niespodzianek brak wiec stosuj je I nie badz hipokryta....

A jak pierwsze szklo startowalo, sam brales udzial, to skala byla sucha porosnieta glonem, czy trawa. I cholera wie co jeszcze tam bylo w niej. Pozniej doszla zywa z kilku sklepow I jeszcze duuuzo zywej od prywatnej zajechanej kolekcji, szczepki itd.

Potem przesiadka na duzy baniak, woda z podmianek. Tylko jakies 1/4 swiezej solanki I wszystko smiga. Plag brak....jak na razie. Wlasnie minelo 7 miechow...

Czy skala zywa, czy sucha, syntetyczna, to I tak dojrzewania (tak jak mi pisano wczesniej w postach) sie nie ominie. Wiec cierpliwosci, a jak sraczka to wegielki I lapek do baniaka nie wkladac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob moze nowy wątek ze startu na af?:) moja skala tez juz przyjechała razem ze mną wczoraj do uk wiec chętnie bym zobaczył jak to u kogoś wyglada:P startujesz z samym siporaxem czy LR tez bedzie?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje mi w tapatalk w jakim jestes miescie w uk ale jak kiedyś chcesz to wpadnij. Mam sporo LR po poprzednim setupie wiec troche narazie poszło do sumpa ale to jako materiał do klejenia szczepek na przyszłość. Poza tym siporax jako główne medium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Peterborough. Bardziej chodziło mi o obserwacje twojego wątku. Wpadlbym z chęcią ale po niedawnej wizycie w Polsce trzymam sie z dala od auta conajmniej do maja;) moze jak juz obrosniesz w obsadę to moze znajda sie jakieś szczepki dla mniej doświadczonego rodaka:P w końcu My na obczyźnie musimy sie trzymać razem;)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to czego brakuje syntetykowi?

Chodzi o dodawanie Siporaxu. Imho:

1. Medium takie sobie

2. Bakterie które tam mają się osiedlać potrzebują warunków beztlenowych, a tu jest silny przepływ i do tego bogato w tlen za odpieniaczem

3. Każde czyszczenie czy wyciąganie złoża powoduje jego częściowy restart.

4. Rurki stosuje się w akwarystyce morskiej głównie na farmach szczepek gdzie nie ma LR i nie ma co robić filtrację biologiczną.

Czyli wracam do pytania na początku.

Wysłane za pomocą palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to czego brakuje syntetykowi?

Wysłane za pomocą palca.

odpowiem Ci pytaniem na pytanie: a czego brakuje żywej skale, że dokładamy do systemu siporax?

Czujesz już sedno?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając bardziej do tematu.

Jak wygląda praktycznie takie zamówienie skały pod zbiornik? Za jakiś czas będę stawiał większe akwarium i chciałem się zorientować.

Trzeba samemu jakiś rysunek zrobić? Czy na podstawie wymiarów robią jakąś wizualizację?

Czy jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem Ci pytaniem na pytanie: a czego brakuje żywej skale, że dokładamy do systemu siporax?

Czujesz już sedno?

To musisz zapytać tych którzy tak robią. Ja tego bym nie wsadził do sumpa jako wsparcie filtracji.

Wolałbym Matrix.

FoxRacing - odpowiedz jest w pkt 2. częściowo (pomijając aspekty fizyko-chemiczne i rozwój w tym zakresie).

Wysłane za pomocą palca.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skały syntetycznej, nie wierzę w akwarium bez plag ale napewno można je minimalizować. Myślę że jest ona fajnym rozwiązaniem, niestety nie podobają mi się te konstrukcje które widziałem z niej zrobione. Mam przyzwyczajenia z akwariów słodkowodnych i tak sztuczne konstrukcje które z tymi równolegle ułozonymi pułkami wygladaja dla mnie jak choinki nie wchodzą w grę. Jednak widziałem że są też pojedyńcze pułki do kupienia czy tak? czy są też bryły o innych kształtach, czy trzeba je zastępować czymś innym?

I proszę nie pisać że zarosną koralami bo jeśli nie kupi się dużych i dużo egzemplarzy to przez rok albo i dłużej musiał bym na coś takiego(sztucznego) patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem taki jakby gruz. Sam kleilem sobie konstrukcje. Gdyby nie kolor (śnieżny) nie rozpoznalbys że to ceramika.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skały syntetycznej, nie wierzę w akwarium bez plag ale napewno można je minimalizować. Myślę że jest ona fajnym rozwiązaniem, niestety nie podobają mi się te konstrukcje które widziałem z niej zrobione. Mam przyzwyczajenia z akwariów słodkowodnych i tak sztuczne konstrukcje które z tymi równolegle ułozonymi pułkami wygladaja dla mnie jak choinki nie wchodzą w grę. Jednak widziałem że są też pojedyńcze pułki do kupienia czy tak? czy są też bryły o innych kształtach, czy trzeba je zastępować czymś innym?

I proszę nie pisać że zarosną koralami bo jeśli nie kupi się dużych i dużo egzemplarzy to przez rok albo i dłużej musiał bym na coś takiego(sztucznego) patrzeć.

No a żywa skała,bądź wysuszona jest pełna życia i do niej nie trzeba dokupić korali żeby nie wyglądała przez rok na łysą?Tak samo jak z syntetyczną żeby cieszyła oko trzeba w nią zainwestować i kupić korale.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Nie chciał bym na tak sztuczną konstrukcje patrzeć w akwarium nawet przez chwilę. Uwielbiam samemu kleić i staram się żeby nie wyglądała na sztuczną.

Dzis zwodowana. Foto chwile po...

post-13116-1385847737,48_thumb.jpg

Bez urazy chodzi mi o takie konstrukcje. A nie o to jaki ma kolor. Widziałeś gdzieś taka równą skałe w naturze?

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefighter1 Tobie chodzi o to , że inny proces filtracji zachodzi w LR a inny w skale syntetycznej. I żeby nie było ja nie używam syntetycznej skały i puki co mnie jeszcze nie przekonuje ale jako samo medium filtracyjne uważam , że skała syntetyczna jest bardzo dobra właśnie z powodów które wymieniłes jako wadę. Materiał z którego ją wykonują także jest idealny ( to , że jest nazywana syntetyczną nieznaczy przecież , że jest z plastiku :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

grzeniu-co wygląda sztucznie w zbiorniku sewera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.