Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemek to prawda koraliki mogą Ci być znajome jak najbardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@peyo79 dziękuję ;)

No i filmik. Jak zwykle na szybko i z ajfona ;)

Wyłazi mi lekkie cyjano ale jeszcze nie wlewam chemincleana bo nie jest jeszcze najgorzej. Niestety razem z jednym lpsem ze sklepu mocno sie ostatnio reklamujacym na naszym forum przytargalem wirki. Moja wina ze sie nie zorientowałem a z kolei to nie do pomyślenia zeby sprzedawać zainfekowanego koralowca nie oczyszczając go wczesniej. Tym bardziej ze prosiłem aby mi wykapali korale w jakimś dipie...Nie będę pisał , który to sklep ale poinformuje go o tym zeby innym takiego numeru nie wycięli. Juz zamówiłem coral rpx. Mam nadzieje ze pomoże. Tyle ze juz zauważyłem na innych lpsach pojedyncze sztuki. Wynika ze mój mandaryn tego nie lubi. Jak nie opanuje tego to kupie jakaś rybcie, która lubi wirki.

Witam

Niewiele jest ryb co chcą wirki zjadać . Chexatania cos tam podjada ale to sie lęgnie na potęgę, są slimaki nagoskrzelne z specjalizacja pokarmową w tym kierunku ale mało kto je sprowadza bo jest kiepska przezywalność , a w akwarium często są usmiercane przez pompy cyrkulacyjne.

Proponuję wyciagać korale i płukać w Coral RX. Znam takich co płukają w jodzie ale po nim korale brązowieją.

Widać na piachu cyjano.............. albo przekarmiasz i system nie wyrabia biologicznie albo za słaba cyrkulacja.

Chemiclean nie załatwi sprawy bo to jest antybiotyk. Sprawdz osmozę, uzyj D/I ( nie wiem może masz)

Odnoszę jednak wrażenie że masz za bogata obsadę rybną . Narzuciłeś spore tempo dokładania ryb.

Ogólnie akwarium ok ale sugeruję umiar.

Pozdrawiam

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz dzieki za rady. Korala juz kąpalem w RX'ie. Efekt zadowalający. Wirkow brak. Mam rybki, które potencjalnie wciągają wirki np. Bodianus bimaculatus. Tyle ze na tym koralu było ich za duzo... Teraz myślę nie bedzie juz problemu. Cyjano z dnia na dzień coraz mniej. Fakt jest taki ze mój zbiornik jest po przekładce dopiero 6miesiecy wiec biologia pewnie dopiero sie stabilizuje. Cyrkulacja u mnie raczej mocna... Wieje ze hej. Co ciekawe cyjano sie pojawia tam gdzie jest mocna cyrkulacja. Oczywiście używam zywicę. Dobrze ze mi przypomniales bo czas wymienić. Juz TDS mi pokazuje 0,03 :)

Jesli chodzi o parametry NO3 to tu raczej muszę walczyć zeby nie było za mało. Jak opuszcze karmienie to mi spada do zera. PO4 tez utrzymuje w ryzach. Moim celem jest znaleźć taką równowagę zeby było duzo ryb, lps'y i ładnie wybarwione sps'y. Parametry zeby odpowiadały wszystkim zwierzaczkom. Wiem ze to nie łatwe ale tak sobie to poukladalem i tak chcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały do mnie wczoraj z Erybki kolejne anthiasy. Powalają!!!!

Smithvanizi, carberryi , parvirostris

To juz tyle ryb. Juz nawet mi sie wydaje ze przesadziłem z ilością ryb ;)

Ale absolutnie warto anthiasy spektakularne

Samiec parvirostris to jakis kosmita.... Coś pięknego

Wrzucę za chwilę filmik z całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer rybcie na wypasie :) niedługo będziesz miał więcej ryb niż wody w akwa :)

Ale powiedz - karmisz Ty czasem te swoje rybcie - bo temu żółtkowi to ości z boku wystają :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze bedzie lincz ale akwarium ma żyć !!!

Żółtek dochodzi po chorobie do siebie. Nie jadł ponad miesiac z białym. Przeżyły i jedzą biały przytył ale żółtek coś nie chce przybrać na masie ;) karmie i to sporo... Teraz z 12 kostek dziennie ...

NO 3 - 3 i to po tym jak wylowilem 5 ogórków i (pare dni temu) wrzuciłem do sumpa. Nie było mnie jeden dzień, przyjeżdżam a tu Odpieniacz przelany , piana w sumpie na 15cm... Ogórków brak... Wlazły do pompy od odpinka i zostały zmielone... Bałem sie ze NO3 skoczy gwałtownie a tu wzrost o 1... Niektóre ogórki miały po 6-8cm... No i grubasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa zycie na rafie, trzymam kciuki by stadko utrzymać.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i filmik w całości. Oczywiście na szybko ajfonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i filmik w całości. Oczywiście na szybko ajfonem...

Nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwarzany filmik przez YT. Za chwilę ( 5min) powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zagęszczenie jak na rafie :) Supcio :)

Seweryn mam do Ciebie pytanie: w jaki sposób utrzymujesz w ryzach PO4 ? Phosphate minus jak pisałeś wcześniej, czy siakoś inaczej ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niejeden PO4 to probiotyki, mocny odpieniacz, adsorbent , płukania mrożonek , regularne podmiany co 7 dni 10% wody. Wydaje mi sie ze tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. Niezła "zupka". Od rybek aż gęsto.

Życzę powodzenia.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze bedzie lincz ale akwarium ma żyć !!!

Żółtek dochodzi po chorobie do siebie. Nie jadł ponad miesiac z białym. Przeżyły i jedzą biały przytył ale żółtek coś nie chce przybrać na masie ;) karmie i to sporo... Teraz z 12 kostek dziennie ...

NO 3 - 3 i to po tym jak wylowilem 5 ogórków i (pare dni temu) wrzuciłem do sumpa. Nie było mnie jeden dzień, przyjeżdżam a tu Odpieniacz przelany , piana w sumpie na 15cm... Ogórków brak... Wlazły do pompy od odpinka i zostały zmielone... Bałem sie ze NO3 skoczy gwałtownie a tu wzrost o 1... Niektóre ogórki miały po 6-8cm... No i grubasne

jak bardzo karmisz to towarzystwo?

Bartek tu masz odpowiedź


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w londynskim centrum miasta w poludnie ;)

Pieknie...

Naprawde niezly traffic

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać, ile dziennie na 100 litrów dodajesz +1,+2,+3 AF?


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1000litrów z tego co pamiętam sewer leje po 300ml .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1000litrów z tego co pamiętam sewer leje po 300ml .

Dzięki, chciałem porównać konsumpcję, bo na razie leję 50ml na 250 litrów i okazuje się, że to mało; a u Niego ma co "zjadać" , jak widać na zdjęciach i filmach :clap:

BTW, specjalnie dla niego lejecie to do jakichś beczek? :smiling:


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie juz nawet po 350ml... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie juz nawet po 350ml... ;)

No nieźle jak tak dalej pójdzie to za rok będziesz mógł odłączyć dolewkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego drapię się po głowie czytając etykiety, co autor miał na myśli pisząc o "10ml/100l przy ŚREDNIEJ obsadzie koralowców" ;)

Przepraszam Seweryn, bo to już trochę offtop...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.