Skocz do zawartości
Mario94

Korona nad akwarium.Trzeba czy nie???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium odkryte o wymiarach 120x50 i tak się zastanawiam czy robić koronę czy nie.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?Jest ona niezbędna?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NIE. Koronę widzę jak ... takie pudło założone na akwarium ! no chyba że chcesz tam ukryć oświetlenie typu np. T5 . ale jak masz ładną lampę to po co korona ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem NIE. Koronę widzę jak ... takie pudło założone na akwarium ! no chyba że chcesz tam ukryć oświetlenie typu np. T5 . ale jak masz ładną lampę to po co korona ?

Robert bardziej po to aby mi rybki po podłodze nie "pływały" :) Tobie się nie zdarzyło ,że wyskoczyły?

P.S.

Dodam ,że mi się korona też nie podoba.

Edytowane przez Mario94 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koronę. Zasłania lampę,powrót itd. I o wyskokowe ryby się nie martwię :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak masz ładną lampę to po co korona ?

Po to żeby nie skuteczność akcji pt. "Gdzie jest Nemo? " ;P

Wszystko moim zdaniem ma plusy i minusy. Też podobają mi się otwarte akwaria. Każdy sam powinien podjąć taką decyzje bo najważniejsze zęby się właścicielowi podobało :)

Wysłane z mojego Xperia Z za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia wyboru, u mnie korona 27 cm pełni rolę zabezpieczenia przed niekontrolowanymi wyskokami ryb, a także jako stabilna podpora dla lampy HQI, oraz maskownica wystającego pudełka przelewowego, jeśli nie byłoby zagrożenia wyskakujących ryb a lampa wisiałaby na linkach to wolałbym opcję bez korony, bo akwarium wygląda po prostu ładniej.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować siatkę coś w rodzaju moskitiery tak jak ktoś opisywał przed kotem lub paski szyby jak wzmocnienia tylko na krawędzi


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korony nie podobały mi się i nigdy nie miałem, aż do dziś gdy założyłem swoją .światło z pod lampy przestało razić ,patrząc na zbiornik nie mruży się oczu, no i to co w zbiorniku uwydatniło się ,jestem zaskoczony ,i sam niewierze ,ze tak pięknie wygląda .

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz widok konajacych ryb szukajacych na podlodze kropli wody to korona Ci niepotrzebna.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzlew jaka wysokosc ma Twoja korona?

Edytowane przez maniecka (wyświetl historię edycji)

JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz też mam baniak o takich wymiarach jak Ty , na początku nie miałem korony ale teraz są z niej same plusy, korona ma 18cm, na razie spokój z niespodziankami poza baniakiem, dziociory oglądając baniak nie mrużą oczu, moim zdaniem fajnie akcentuje baniak


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronę zrobiłem z paneli podłogowych i płyty OSB 10 ,dwie lekkie niezależnie ściągane deski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, jak z paneli (co widać na zdjęciu) to wysokość prawie taka jak nasza była (tyle że my mieliśmy z płyty meblowej).

Była- bo ją ściągnęłam ponieważ akwarium " w niej" wydawało się wielkim meblem.

Krzlew u Ciebie wygląda jakby jakoś lepiej ;)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzlew bardzo fajna korona tylko za niedługo będzie po niej bo panel podłogowy i OSB jest narażony na dużą wilgotność tak że to kwestia czasu by ją wymienić na PCV


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że zbezpieczyc czymś. Czytałam ostatnio coś o folii w płynie. ale nie wiem jak się koszta przedstawiają w stosunku do częstszej wymiany korony :)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem korony nad slonym i nigdy nie bede miec. Nie po to mam full OW

nie mów nigdy nigdy


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania są podzielone , wypada zrobić wg. własnego widzi mi się i wg. potrzeby tzn. wtedy gdy mamy "latające" ryby albo lampa wypala nam wzrok , ja bym raczej kierował się potrzebą a nie estetyką bo korona raczej estetyczna nie jest , ale... każdy ma swoje zdanie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert ...

Mariusz zadał pytanie czy trzeba czy nie .....

baniaki z koroną są piękne jak i bez niej

są użytkownicy co mówią że z korona są, tak jak i Ty że nie

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś z Was zobaczył koronę z czarnego szkła to 99% chciało by ją mieć :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam z czarnego pleksi, wg mnie dobrze się prezentuje.

Gdybym mógł, to bym korony nie robił (lubię otwarte zbiorniki), ale w moim przypadku zadecydowała konieczność zabezpieczenia akwa przed kotem i odwrotnie ;)

Wyskakujące rybki i osad na szybie też miały znaczenie. Kompromisowo moja korona ma 6 cm (i sięgam ręką do dna zbiornikia, bez jej zdejmowania).

Zdjęcie (tuż po założeniu zbiornika) poniżej.

vvy7.jpg

Pozdr.,

Dominik

Edytowane przez Dominik.kdp (wyświetl historię edycji)

>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskakujący ryby to przede wszystkim brak światła nocnego jak i brak korony


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys korone z aluminiumrobioną w aquamediku i była super.

Chetnie zlece komus zrobienie takiej własnie korony, jezeli ktos ma umiejetności, sprzęt i materiały to poproszeo wycene korony 120x60 zachodzacej na akwarium na 4cm, wysokość całej korony to 20-25cm


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.