Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mikro FM ile lejesz? Po równo jak pisze producent czy też zmniejszałeś dawkę? Pytam bo wydają się być bardziej skoncentrowane niż Grotecha(przez co "sprawniejsze" cenowo).

Lejesz cały ich komplet?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post 267 póki co napisał że po 4 ml raz lub 2 w tygodniu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacząca różnica - czy 4 czy 8ml tygodniowo ;) (domyślam się co chciałeś napisać :) )

Jesteś pewien ze to post 267? :-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacząca różnica - czy 4 czy 8ml tygodniowo ;) (domyślam się co chciałeś napisać :) )

Jesteś pewien ze to post 267? :-)

Przeciętnie daję dwie dawki tygodniowo i każda dawka to 4ml danego koloru, a więc tygodniowo po 8ml z danej butelki. Z tym, że mikroelementy zawsze podaję ręcznie, nie przez pompę dozującą, a więc nie trzymam się ściśle tych dawek. Czasami ograniczam podawane ilości, jeśli np. szyby za szybko pokrywają się glonem. Poza tym najmniej daję green/blue complex, mniej więcej połowę tego, co pozostałych.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacząca różnica - czy 4 czy 8ml tygodniowo ;) (domyślam się co chciałeś napisać :) )

Jesteś pewien ze to post 267? :-)

no czytam ten temat i wiem że gdzieś już padło zapytanie :coffee: i kurcze wychodzi mi że to post 267 ;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak dawki trzeba samemu sobie dobrać :thumbup:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i tak dawki trzeba samemu sobie dobrać :thumbup:

Oczywiście, dawki dobieramy w zależności od liczby zwierząt i ich wielkości. Jeśli ktoś ma 5 szczepek, nie może stosować takich dawek. Ja piszę, ile dodaję w moim zbiorniku.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby ochotę prześledzić historię mojego rafowania, zapraszam tu: http://www.reefcentr...d.php?t=1755962

Krzysztof

Kawal super historii. :clap:

Peletki, Zeo, wczesniej bez pienidla Leng Sy. Jak widac rozne metody we wlasciwych rekach zawsze dzialaja

Ciekawe co bedzie nastepne za pare lat :ninja:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 4 miesiące z All in one biopellets,

full_tank_1-1.jpg

8-2.jpg

1-2.jpg

7-2.jpg

7-3.jpg

5-3.jpg

2-3.jpg

4-3.jpg

6-3.jpg

9-2.jpg

4-2.jpg

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory absolutny odjazd... Te peletki maja w sobie jakies związki żelaza? Mozna je pomieszać ze "starymi" peletkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory absolutny odjazd... Te peletki maja w sobie jakies związki żelaza? Mozna je pomieszać ze "starymi" peletkami?

Dzięki. Trudno powiedzieć czy peletki zawierają żelazo, gdyż producent nie zdradza składu. Natomiast znajomy robił testy w Tritonie, które na żelazo wyglądają tak:

Element Analysis Setpoint Deviation Percentage Fe 0.00 µg/l 0.10 µg/l -0.10 -100

Taj jak ja używa All in one biopellets w reaktorze recyrkulacyjnym oraz wszelkie dodatki, sól tak samo.

Gdzieś czytałem na forum, że ktoś zmieszał dwa rodzaje peletek, może się odezwie, bo nie pamiętam, kto to był.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to umiesz ma ziemie człowieka sprowadzić, a już myślałem że u mnie jest w miarę dobrze.

Jak się Krzyś lampa spisuje?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztofie za odpowiedz.

Wygląda że żelaza nie ma nic... ;)

Od początku mojego zbiornika używam peletki (te pierwsze i za Twoją namową ) i bardzo sobie je chwalę. Tak z ciekawości pewnie spróbuje dosypać trochę All in One choć fosforany u mnie 0,02 :)

U mnie red dragon nie jest aż taki "red" jak u Ciebie ale pracuję nad nim ;)

Kolory jak oglądam u Ciebie to wiem przynajmniej jak one mogą wyglądać na poszczególnych koralowcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to umiesz ma ziemie człowieka sprowadzić, a już myślałem że u mnie jest w miarę dobrze.

Jak się Krzyś lampa spisuje?

Ziemia to dobre miejsce :-)

Lampa jak na razie, odpukać, bezproblemowa, może konkurować z najlepszymi firmami. Jak widać, korale nie cierpią z powodu zmiany oświetlenia :-)

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taj jak ja używa All in one biopellets w reaktorze recyrkulacyjnym oraz wszelkie dodatki, sól tak samo.

A masz za reaktorem jakąś watę/skarpetę itp - u mnie mam wrażenie że jak się kręcą to mocno się ścierają i w akwarium pływa mi od tego sporo pyłków. Nawet jak wylot z reaktora bezpośrednio w odpieniacz wsadzę.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysztofie za odpowiedz.

Wygląda że żelaza nie ma nic... ;)

Od początku mojego zbiornika używam peletki (te pierwsze i za Twoją namową ) i bardzo sobie je chwalę. Tak z ciekawości pewnie spróbuje dosypać trochę All in One choć fosforany u mnie 0,02 :)

U mnie red dragon nie jest aż taki "red" jak u Ciebie ale pracuję nad nim ;)

Kolory jak oglądam u Ciebie to wiem przynajmniej jak one mogą wyglądać na poszczególnych koralowcach.

Sewer, jeśli masz tak ładne PO4, to po co chcesz coś zmieniać? Ja wcześniej przy drobnych peletkach, które bardzo lubiłem, musiałem używać adsorbera PO4x4. Dlatego też postanowiłem przejść na All in one biopellets. Poza tym jako odpowiedzialny dystrybutor musiałem sam je przetestować i sprawdzić czy producent nie koloryzuje twierdząc, że są tak skuteczne. Teraz przynajmniej z czystym sumieniem mogę je polecać akwarystom.

Red dragony mam dwa. Jeden malutki jest barwy różowej, drugi, większy, ten z fotki ma piękną głęboką barwę. Myślę, że matka była inna.

Krzysztof

A masz za reaktorem jakąś watę/skarpetę itp - u mnie mam wrażenie że jak się kręcą to mocno się ścierają i w akwarium pływa mi od tego sporo pyłków. Nawet jak wylot z reaktora bezpośrednio w odpieniacz wsadzę.

Paweł

Zauważyłem to samo, dlatego też parę dni temu zamontowałem nylonowy filtersock pod wypływem z reaktora. Poza tym częściej niż przedtem używam waty filtracyjnej.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnosnie all in one, w opisie nie ma opcji zerowe no3 wysokie po4 czy owe kulki pomoga mi zbic po4 przy zerowym no3???


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo, dlatego też parę dni temu zamontowałem nylonowy filtersock pod wypływem z reaktora. Poza tym częściej niż przedtem używam waty filtracyjnej.

Krzysztof

Dzięki,

a jakiej gramatury używasz tej skarpety? Mam u siebie jakąś starą ale chyba strasznie drobne oczka ma - jak się na nią patrzy to lity materiał i momentalnie się zapycha - najlepsze porównanie jakie mi przychodzi do głowy to ortalion :)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

a jakiej gramatury używasz tej skarpety? Mam u siebie jakąś starą ale chyba strasznie drobne oczka ma - jak się na nią patrzy to lity materiał i momentalnie się zapycha - najlepsze porównanie jakie mi przychodzi do głowy to ortalion :)

pozdrawiam

Paweł

Używam nylonowego worka filtracyjnego o gęstości 200 mikronów, średnicy 10cm i długości 22cm. Założyłem go jakieś 2 tygodnie temu i jeszcze nie czyściłem. A może wymuszasz zbyt duży ruch pelet w reaktorze, co powoduje większe ich ścieranie się? Ja ustawiam tak, żeby był w reaktorze najmniejszy możliwy ruch pelet, ale tak, żeby wszystkie! pelety poruszały się.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze, w wolnej chwili trochę skręcę wewnętrzną cyrkulację i będę obserwował.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnosnie all in one, w opisie nie ma opcji zerowe no3 wysokie po4 czy owe kulki pomoga mi zbic po4 przy zerowym no3???

Nigdy nie przejmowałem się stosunkiem NO3 do PO4 i przez lata nie miałem problemów ze zbijaniem po4. Myślę, że te kulki powinny sobie poradzić, a w razie problemów można dodać trochę aminokwasów i w ten sposób podbić azotany.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki jak zwykle bez zmian :thumbup:

Krzysztof a jak sie mau Ciebie roznica PO4 w pomiarze na duzej Hance z wynikami Triton Lab?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.