Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolorki jak zwykle bez zmian :thumbup:

Krzysztof a jak sie mau Ciebie roznica PO4 w pomiarze na duzej Hance z wynikami Triton Lab?

Dzięki.

Ja jeszcze nie robiłem badania swojej wody w Tritonie. Natomiast u znajomego, który również używa dużej Hanki, różnica wynosiła 0,01. Wydaje mi się, że podobnie u Mirekaju. Z tego wynikałoby, że duża Hanka odczytuje dokładnie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzysztof,

potwierdzam opinie kolegów - akwarium pierwsza klasa. Gratulacje!

Mam pytanie odnośnie oświetlenia, bo kiedyś świeciłeś HQI. Co sądzisz na temat lamp mieszanych HQI i T5 kontra same T5?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nowego w moim zbiorniku? Nic, wieje nudą. Trzeba chyba pomyśleć o jakiejś zmianie, brak adrenaliny :-) Póki co, mój najnowszy film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co słychać.... ;-)

Jest wielu uczniów ale mistrz jest tylko jeden.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, czy zbiornik jedzie tylko na All in one Biopellets ? Jeśli tak to jaką ilość wkładu podajesz na swój zbiornik ?

Zbiornik rewelacja naprawdę chylę czoła.

Na jakim poziomie utrzymujesz PO4 ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Nudno jak korale rosną, parametry nie skaczą. Człowiek tylko podmienia tą wodę, dolewa co nieco suplementów i takie tam. Wczoraj widziałem akwarium , tydzień temu też go widziałem.............. non stop to samo perfekcyjne akwarium. Krzysztof ty dajesz jeszcze radę z tą nudą ?

Ale nie wspomniałeś nic o potyczce z krabem ;)


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nuda i przydało by się coś połamać:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Na filmiku widzę imperatora. Nie obgryza korali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak slow ;) Pikne jednym slowem ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, czy zbiornik jedzie tylko na All in one Biopellets ? Jeśli tak to jaką ilość wkładu podajesz na swój zbiornik ?

Zbiornik rewelacja naprawdę chylę czoła.

Na jakim poziomie utrzymujesz PO4 ?

Dziękuję wszystkim za tak ciepłe komentarze :-)

Tak, tylko all in one biopellets, oczywiście poza dodatkami, o których wspominałem. Zacząłem chyba od 1 litra, potem dosypałem do 2 litrów, ale teraz nie mam pojęcia, ile zostało. Na razie nie dodaję więcej, gdyż PO4 na dużej hance jest 0,01 i to mi odpowiada.

Krzysztof

No fakt. Nudno jak korale rosną, parametry nie skaczą. Człowiek tylko podmienia tą wodę, dolewa co nieco suplementów i takie tam. Wczoraj widziałem akwarium , tydzień temu też go widziałem.............. non stop to samo perfekcyjne akwarium. Krzysztof ty dajesz jeszcze radę z tą nudą ?

Ale nie wspomniałeś nic o potyczce z krabem ;)

No jest ciężko ..... ale może trochę lubię się nudzić. Nie wspomniałem o krabie??? Ja o nim prawie całą epopeję napisałem. To był właśnie ten przerywnik w nudzie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to przeżyłem, zerknij na ostatni wpis tu: https://www.facebook.com/aqua.mor.Krzysztof.Tryc

Krzysztof

Dobry wieczór. Na filmiku widzę imperatora. Nie obgryza korali?

Miałem już kilka imperatorów i żaden nie gustował w sps-ach, natomiast większość z nich podjada lub zjada lps-y i miękkie.

Krzysztof

No faktycznie nuda i przydało by się coś połamać:-)

Łamać to można ręce i nogi, a moje zwierzątka się fragmentuje. :-)

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za tak ciepłe komentarze :-)

Tak, tylko all in one biopellets, oczywiście poza dodatkami, o których wspominałem. Zacząłem chyba od 1 litra, potem dosypałem do 2 litrów, ale teraz nie mam pojęcia, ile zostało. Na razie nie dodaję więcej, gdyż PO4 na dużej hance jest 0,01 i to mi odpowiada.

Krzysztof

No jest ciężko ..... ale może trochę lubię się nudzić. Nie wspomniałem o krabie??? Ja o nim prawie całą epopeję napisałem. To był właśnie ten przerywnik w nudzie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to przeżyłem, zerknij na ostatni wpis tu: https://www.facebook....Krzysztof.Tryc

Krzysztof

Miałem już kilka imperatorów i żaden nie gustował w sps-ach, natomiast większość z nich podjada lub zjada lps-y i miękkie.

Krzysztof

Łamać to można ręce i nogi, a moje zwierzątka się fragmentuje. :-)

Krzysztof

Ups , wybacz ale Twojego Facebooka nie przeglądałem wczoraj. Obiecuję poprawę i bycie na bieżąco.

Z wisu wynika że była to potyczka na szczypce a z relacji Irenki to wyglądało mi na KSW albo walkę w klatce ;)

Aaaaaa......... o dopingu też wspomniała :)

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike Oldfield ... ;) piękna muzyka i Akwarium . Dzięki Bardzo miło popatrzyć i posłuchać (ciut lepsza kamera by się przydała taka,żeby HD było HD ;) ).


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mike Oldfield ... ;) piękna muzyka i Akwarium . Dzięki Bardzo miło popatrzyć i posłuchać (ciut lepsza kamera by się przydała taka,żeby HD było HD ;) ).

Dzięki. Taka muzyka porusza każdy nerw ciała, trudno jest stworzyć coś lepszego. A co do kamery, wiem, że by się przydała, ale cóż ...

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud, miód i malina, a raczej cukierki, gratulację I pozdrawiam.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie,

Wiesz że po takich filmikach wielu z nas patrzy na swoje akwaria "innym okiem"... ? :blushing:

Cóż moge powiedzieć - pięknie i szczerze zazdroszczę.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś ale ta acra po lewej stronie to już zwierzak :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś ale ta acra po lewej stronie to już zwierzak :-)

Tak, będę musiał złożyć reklamację u producenta lampy, że jest porysowana :-; A na poważnie, trzeba będzie wziąć się do fragmentacji tego korala, gdyż końcówki wystają nad powierzchnię wody i przypalają sie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, że prędzej czy później okaże się że to wina lampy(światła) ... :p

:)

To zapewne przez to że tak "ciemno" świeci... :secret:;)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja słyszałem że coś łamiemy? :)

A ja już nawet byłem zadowolony ze swojego akwarium -a tu lekcja pokory raz w czas jak znalazł.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce na filmie prezentują się równie kolorowo co w rzeczywistości. Wyjątkowo piękna kolekcja rzadkich korali. Kompozycja kolorystyczna rzeczywiście godna pozazdroszczenia. Krzysztofie jak nikt potrafisz uczyć skromności ale też mocno motywować ;)

Pozdrawiam serdecznie

Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumie Krzysztofa, też bym się nudził na jego miejscu :whistle: .Może więc najwyższy czas wprowadzić w życie plan Irenki pt,, ro***erducha'' :chris: ,wtedy będzie i adrenalina i fragmentacja i krabowi się dostanie .Baniaczek jak zwykle perfekcja :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.