Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mozesz go przytwierdzić klejem cyjanoakrylowym jak kropelka tylko nie w zelu bo wiąze dłuzej, dwuskladnikowym poxipol lub polóż na niego kawałek firanki i wtedy opleć brzegi gumka recepturka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie pytanko, zakupiłem od kolegi z forum sarco i mam problem z jego "zamocowaniem", próbowałem igły w stopę/nogę - rozdzielił sobie stopę i zlazł, następnie próba kropelki w żelu i oddzielił miejsce przyklejenia, stopa praktycznie przestała istnieć, teraz oplotłem (delikatnie) gumką recepturką (przez kapelutek) i skubany wygląda jakby chciał się podzielić w miejscu w którym przechodzi gumka. Macie może jakieś inne patenty?

Witam

Na pewno się podzieli. Kiedyś przymocowałem gumką na krzyż i podzielił się 4 części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taki klej dwuskładnikowy, który kolei pod wodą, jest do kupienia w OBI? Potrzebowałbym parę korali i kamieni skleic pod wodą, bo ślimaki mi porządek robią na skałach


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pod wodą nie da rady chyba kropelka. Ja potrzebuje na koral nanieść klej i dopiero w akwarium przyłożyć do skały.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka w żelu daje radę. Jak zassie wodę do tubki to masz po kleju zrób test i zobacz jak zastyga w wodzie. Dwuskladnik poxilina tez daje radę pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie tą kropelkę? Objeździłem wszystkie markety budowlane, małe sklepy z gwoździami, narzędziami itp, nawet w żabce byłem i lipa, nigdzie nie ma tej w żelu.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obi i leroy mają na pewno bo kupowałem niedawno. Około 5 zł trzeba zapłacić. W Castoramie podobno jest taniej, ale za daleko mam jeździć u siebie wiec nie sprawdzę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w moim Obi w żelu brak.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś, kupiłem dwa ;-)

8155cf9d1a8851d43d8bcc573e8bc354.jpg

Na dziale z farbami. O dziwo obsługa nie wiedziała nawet, że coś takiego mają. :-P

Przy okazji kupiłem Poxilinę. Mam nadzieję, że będzie dobra do klejenia skały i twardych.

ec4e62702eb676920e3f5e0fd20a570e.jpg


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś pisał, że jedynie kropelka zachowuje kształt po wyciśnięciu, inne się rozpływają.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poxilina też daje radę trochę wprawy potrzeba ale działa pod wodą.

kleiłem patexem, poxiliną, loctite jakiś tam numer wszystkie dawały radę. Jak za rzadki klej to do lodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy taka poksylina lub kropelka nie wydziela do wody toksycznych substancji które mogą szkodzić obsadzie zbiornika?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy taka poksylina lub kropelka nie wydziela do wody toksycznych substancji które mogą szkodzić obsadzie zbiornika?????

Nie, można spokojnie stosować. Sprawdzone.


539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłączam z pytaniem.kupiłem korale,w tym euphylie zaszczepiona na kawałku skały a ten kawałek przyklejony do okrągłej podstawki i ni w ząb nie wiem co zrobić.Chyba przymocuje gumką bo mi ryby przewracają. Reszta korali ok tylko z tym mam kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Trzeba przykleić do skały. Na przykład za pomocą kleju cyjanoakrylowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pomyślałem że byłaby to najmniej inwazyjne metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podstawki to faktycznie czasem zupełnie do niczego. Albo za wielkie, albo takie "korki" do kratki rastrowej i potem nie ma jak przylepić. Ja w takich sytuacjach staram się zdjąc korala z podstawki, jesli to mozliwe i przykleić albo bezpośrednio do skały, albo na mały kawałeczek skałki, a potem do konstrukcji skalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mam na takiej podstawce z kołkiem...póki co przymocowany gumką recepturką do skały...będę myslec co dalej...troche to niewygodne bo w sumie nie wiadomo co z tym zrobić. w chwili obecnej pieknie się koral pompuje więc nie ryzykuję odcinania i kombinowania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kołek usuń kleszczami do cięcia drutu, ewentualnie kombinerkami.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie spisuje sie w tym przypadku standardowy "brzeszczot" - Rowne odciecie od podstawki ulatwi przyklejenie do skaly.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kładziesz na skale i.....czekasz aż korala sam "przejdzie" na skałę zasadniczą o ile oczywiście ma dobre warunki życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.