Skocz do zawartości
zibisky

H&S 150-F2001Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem to w ktoryms watku. Pompe testowNo na RC I niestety nie dobila nawet do 1/3 deklarowanej mocy powietrza ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jakis magik jestem albo spirometr do bani.

http://nano-reef.pl/topic/31972-tunze-hydrofoamer-silence-opinie/page__st__20#entry345186

Na stozku od Skiby orginlnie mialem aquabee 2000/1 ,potem dalem Tunze.

Jezli spirometr przeklamam na tunze to nawet nie chce wiedziec ile napradw powietrza jest w stanie zaciagnac aquabee


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniles zwezke w aquabee? na wlocie 12 mm do pompy to ona sie meczy strasznie, zaloz wlot 20 mm to zobaczysz jak tunze kucnie przy AB 33W ;)

czy mógłbyś to jakoś zobrazować :p


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl....

Sprawdze. Dzieki

Khmm ale regulacja piany w tym odpienku przeciez jest :o Ja mam w obiegu jakies 300l i ten odpieniek daje rade na oryginalnej AB z igla. Piane na mokro czy na sucho ustawiasz krecac rura ktora zamyka wylot wody z odpienka podnoszac poziom wody w rurze. Jedyny minus ze delikatna zmiana powoduje dosc znaczne zmiany wysokosci piany (przynajmniej u mnie).

I jeszcze jedna obserwacja - u mnie odpieniacz ustawiony na sucho wraz ze wzrostem poziomu wody w sumpie, podnosi poziom wody w rurze az do przelania, wiec przed wylaczeniem pompy obiegowej wylaczam odpieniacz.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek

co tu obrazowac, zasada jest tak prosta ze az wstyd to opisywac. Kazda ciecz lub gaz przeplywajacy przez zamkniete naczynie o danym przekroju posiada wartosci jak predkosc i cisnienie. Przy zwezeniu tego naczynia nastepuje wzrost predkosci i spadek cisnienia w przekroju tego zwezenia. Ciecz dostajac przyspieszenia w tym samym czasie przedostaje sie przez zwezony przekroj aby wyrownac masy i cisnienie przed i poza zwezka. Spadek cisnienia jest wykorzystywany do wprowadzenia powietrza. Nastepuje zassanie poniewaz roznice cisnien daza do wyrownania. W procesie tym zasysane jest powietrze.z zewnatrz poniewaz jest ono wyzsze. Przy ciaglym przeplywie powietrze to bedzie wciaz zasysane. Cala filozofia. Im mniejsze zwezenie tym wieksza masa strumienia musi pokonac opory, zatem czas przeplywu dla okreslonej masy sie zwieksza a co za tym idzie ilosc zassanego powietrza bedzie mniejsza. Analogicznie przy zwezeniu o wiele mniejszym masa cieszy ma zdolnosc lepsza dla pokonania tego oporu, czas sie skroci. Trik polega na tym aby dobrac odpowiednia zwezke, nie kazda pompa do skimera ma dokladnie optymalna zwezke do wydajnosci pompy. Optymalizacja polega na dobraniu zwezki do mozliwosci konstrukcji skimera, srednica, wysokosc a dokladniej mowiac pojemnosc.zwezka poprawnie dzialajaca w zlewie bedzie inaczej pracowac podlaczona do skimera, gdyz on posiada okreslona wysokosc czyli slup wody wywierajacy cisnienie zwrotne na strumien wychodzacy ze zwezki. Czesto przymykanie wylotu ze skimera wplywa ujemnie na prace pompy i zwezki. Tutaj tunze wymieka na maksa. Stad problemy z nieregularnoscia pracy skimera, czesto zrzuca sie wine na wirnik itd a to jest bzdura, intuicyjnie dobrane body odpieniacza moze byc przyczyna.

Odnosnie teraz roznicy cisnien, jest fizyczna granica, zaleznosc natury, ktora mowi o proporcjonalnosci predkosci masy cieczy lub gazu w okreslonym przekroju naczynia zamknietego. Tego progu sie nie przekroczy, roznica cisnien bedzie zawsze taka sama jaka zwezke bysmy nie zastosowali.

Wnioski:

Przez okolo 90% osob wypowiadajacych sie na temat wydajnosci zwezki i pompy nie ma pojecia jak one pracuja i blednie zakladaja ze zwezka produkuje cisnienie, niestety jest ODWROTNIE !

Posluze sie definicja, ktora wklejam tutaj:

Zwężka Venturiego - przyrząd służący do pomiaru prędkości przepływu cieczy lub gazu, wynaleziony przez Giovanniego Battistę Venturiego. Zasada jej działania jest ilustracją prawa Bernoulliego: a74ed83571f74cb7cb1b1b23a5e30c92.png

W pewnym miejscu rury o stałej powierzchni przekroju poprzecznego (A1), w której z prędkością v przemieszcza się płyn (gaz lub ciecz), znajduje się przewężenie o znacznie mniejszej powierzchni przekroju poprzecznego (A2). Z prawa Bernoulliego oraz warunku ciągłości przepływu wynika, że różnica kwadratów prędkości płynu przed zwężką i na niej jest wprost proporcjonalny do różnicy ciśnień przed zwężką i na niej. Innymi słowy w miejscu mniejszego przekroju rurki ciśnienie jest mniejsze, a spadek zależy od prędkości przepływu płynu.

Przepływ (strumień objętości) określa wzór: b3957d5041a88a931b9cc42b0c9b71b6.png

150px-Ejectorventuri.jpg

magnify-clip.png

Eżektorowy skruber Venturiego

gdzie:

  • A - pole przekroju poprzecznego rurki
  • p - ciśnienie
  • ρ - gęstość płynu.

W klasycznej zwężce Venturiego do pomiaru wykorzystuje się barometr różnicowy. Obecnie w celach pomiarowych wykorzystuje się działające na tej samej zasadzie kryzy.

Efekt Venturiego znalazł szerokie zastosowania w miejscach, gdzie wymagane jest wytworzenie podciśnienia, np. w różnego rodzaju strumienicach, m.in. laboratoryjnych wodnych pompkach próżniowych lub w eżektorach absorberów zanieczyszczeń gazów przemysłowych odlotowych (np. skruberów Venturiego). Jest również stosowana do sterowania, np. w przepływowych bojlerach gazowych. Gdy na skutek przepływu wody spada jej ciśnienie, wówczas otwiera się zawór gazowy.

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne wyjaśnienie. Ale jakbyś mógł pokazać fotkę swojego odpieniacza i napisać./pokazać w którym momencie masz szerszy przekrój rury, to będę bardzo wdzięczny, niedługo zacznę "współpracę" z tym odpieniaczem i chciałbym znać różne triki z nim związane :)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem chwilowo pompe tunze 9420.04 i....o malo odpienka nie wywalilo. Nie sklamie, ze wydajnosc w porownaniu z aquabee jest o 100% lepsza. Aby ja dopasowac do body odpieniacza musze poswiecic troche czasu. Jest poprostu duzo wieksza.

Sent from my Android using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem chwilowo pompe tunze 9420.04 i....o malo odpienka nie wywalilo. Nie sklamie, ze wydajnosc w porownaniu z aquabee jest o 100% lepsza. Aby ja dopasowac do body odpieniacza musze poswiecic troche czasu. Jest poprostu duzo wieksza.

Sent from my Android using Tapatalk

To pompę aquabee masz zepsutą :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zibi jakieś fotki z pracy przed i po podmianie pompy by się przydały tak dla potomnych,

a przez tą pompkę to do dzisiaj na lękach i mam cha luny jak by powiedział Pietrek z Rancza :wine:

Pozdrawiam

Robert

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pompę aquabee masz zepsutą :p

Nie, pompa aquabee jest ok ale nie jestem pewien czy da rade jesli przejde w pelni na probiotyki. Za maly sump na refugium, za mala szafka na wiekszy sump. Pomyslalem wiec o malym upgradzie.

Sent from my Android using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zibi jakieś fotki z pracy przed i po podmianie pompy by się przydały tak dla potomnych,

a przez tą pompkę to do dzisiaj na lękach i mam cha luny jak by powiedział Pietrek z Rancza :wine:

Pozdrawiam

Robert

Robert, nie dam rady z fotkami. Jak wiesz ta pompa jest od Ciebie i ma zamontowany stojak na stale, pozatym w ten sposob na "stojaco" nie wejdzie. Musiala by byc zainstalowana na "lezaco" z mala przerobka rurek. Tymczasowo zainstalowalem na probe ale musialem troche pokombinowac. W tej chwili pracuje aquabee.

Sent from my Android using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta i zapytam czy dla odpieniacza H&S 150-F2001 taki

projekt sumpa będzie dobry, głównie chodzi mi o poziom wody w komorze odpieniacza

post-22867-0-21432700-1440507652_thumb.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć . U mnie pracuje na gł. 22-21cm. ale na najmocniejszej Tunze HS 9430.40

-gdyż z AB2000/1 nie byłem zadowolony była za słaba (albo za stara i zmęczona).

Tunze jest trochę za mocna ale odpieniacz pieni super .

post-22194-0-92849500-1440524361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę jebao DCT-4000 z wirnikiem igiełkowym jeżeli będzie za mocno pienić to można ją skręcić.

Czyli projekt mojego sumpa jest ok?

A na twoje 550 litrów wody w obiegu odpieniacz wystarcza?

Ja mam 650 litrów i trochę się martwie czy będzie ok?

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ta pompa ma poboru powietrza ale jak ma powyżej 900l/h to napewno da radę na tą rurę. Sump powinien być okej . Jak widzisz ja podnosiłem odpieniacz na podstawkach bo był za nisko .

Ps. Chociaż powyżej litra masz tego Bandytę ??

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma 1800l/h poboru powietrza a ja mam teraz w akwarium odpieniacz Aqua Medic turboflotor 3000 z tą właśnie pompą Jebao DCT-.4000 igiełkową ale trafiło mi się tanio body H&S 150-F2001 więc postanowiłem zamienić odpieniacze.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmierzyles ten pobor powietrza? Troche nie chce mi sie wierzyc zeby dct4000 dala rade tyle zassac ale moze sie myle

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku u Pawła kupowałem wirnik igiełkowy ze złączką venturiego i on mi powiedział.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.