Skocz do zawartości
fal

Jak długo rozkłada się ryba ?

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż padła w zbiorniku ryba z racji tego , że był to pokolec sporych rozmiarów pogorszyły się znacząco parametry wody. Niestety ryby nie mogę zlokalizować wszystko zarośnięte , zastanawia mnie jak długo rozkłada się taka ryba ?

PO4 z 0,02 poszybowało do 0,08

NO3 jak na razie w okolicach 1

Ogólnie widać gołym okiem , że parametry poleciały.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho zależy to od ekipy sprzątającej, u siebie miałem taki przypadek, że ryba dobrze nie padła, a nassariusy już z piachu wylazły i zaczęły konsumpcję...więc wg mnie mogą to być dwa-trzy dni przy mocnej ekipie, przy jej braku dłużej...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile masz masz krabow, Nasariusow, i wieloszczetow i jak wielka ta ryba.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczetów pewnie jest sporo , z krabami to już lipa , chyba że jakieś dzikusy są w zbiorniku.

Jak na razie proces jest gnijny redox spadł z 430 do 360.

Ryby nie ma od tygodnia , wielkość około 10 cm


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej ryby już tam nie ma .

Znajdziesz co najwyżej szkielet.

Ryba nie "zgnije" w wodzie.

mobile snake


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ryby jakies padaly to jak nie wyjalem wieczorem (np.) to rano byl juz golutki szkielet.


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej już po niej nic nie zostało. Odnośnie tego gnicia, nie jest to typowe gnicie ale smrodek ryby wyciaganej po 24h lub więcej jest niezły, wiec to nie takie pewne, że zniknie i nic poleci do góry. Oczywiscie im większy zbiornik tym mniejszy wpływ na ogólne parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ryba znika w przeciągu 24h to dlaczego woda się tak brudzi ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo generalnie akwarium to system zamknięty i czy ryba się rozłoży czy zostanie zjedzona i potem resztki wydalone przez inne organizmy to woda i tak się brudzi mniej lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie teraz jak system szybko upora się z parametrami.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie teraz jak system szybko upora się z parametrami.

Myślę że 2 dni i będzie w normie , teraz bym niczym niczego nie karmił przez 2 dni, nie martw się o ryby , lekka głodówka dobrze im zrobi.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że już sie uporał bo inaczej mialbys no3 w okolich 25 lub wiecej o po4 nie wspomne


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym tu się martwic twoje podwyższone parametry są super ,może trochę więcej bakterii się namnoży i po jakimś czasie będą jeszcze lepsze

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś zje padline to ok uwierze w 24h ale sam rozkład w 24h jest niemożliwy. Po tygodniu powinien zostać szkielet z pomocą ekipy czyszczacej. Jeżeli akwarium jest dojrzałe nie powinno być dużych skoków. Ale pokolec to duza ryba, w nowym zbiorniku pozostawienie takiego trupa to katastrofa. Kiedyś wyciągalem bialobrodego po 12 godzinach i smierdzial niemiłosiernie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam stosunkowo stary system , PO4 poszło do góry nie są to kosmiczne wartości , ale sam skok już jest spory , skoro było 0,02 a jest 0,08 to skok jest czterokrotny.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu po remoncie przelał mi kubek z dwu tygodniowym urobkiem po4 z około 0,10 poleciało na 0,60 i odbyło się bez strat ,na twoim miejscu użył bym ozonu lub węgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega wyżej, węgiel powinien sporo wyciągnąć.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 120L gdy pada ryba wielkosci sredniego blazenka to w 24h nie ma co wyciagac. Ale ja nie karmie przez kolejny dzien nawet dwa zbiornika. Wszelkie stwory z wieksza ochota szukaja padlinki. Nigdy przy stracie jednej ryby nie rozjezdzaja mi sie parametry tak by byly szkody. Ale trzeba miec pelny system czyli rybki i korale to jedna strona a slimaki kraby wezowidla wieloszczety to niewidoczny ale kluczowy element zbiornika.

Edytowane przez bob (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojrzały zbiornik , w którym jest masa żyjątek to po 24-48h nie będzie śladu po rybie, skoki parametrów będziesz miał ponieważ proces gnilny w wodzie słonej zaczyna się po 2-3 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam przypadek "UFO" 24 lutego wyjechałem z rodzinką na urlop i teściu zajmował się zbiornikiem wedle moich zaleceń i niestety nie chce się przyznać że zjadł mi białobrodego :> bo nie ma śladu po nim pogodziłem się z faktem że padła rybka na szczęście w nieszczęściu ta jedyna.


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal napisz jak akwarium zareagowało na tego trupka

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.