Skocz do zawartości
pilomatt

Ja dużo zastosować żywicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się od Was forumowicze jakie posiadacie przy filtrze Osmozy tuby od żywicy ? Ja posiadam 2 tuby i mam około 2 litrów żywicy. Czy waszym zdaniem to nie za mało ? Ile poleciacie +/- tej żywicy? Jakiej wielkości tuby ?. Dodam że mam ciągle problem z zapowietrzaniem. Po membranie pokazuje mi 002-003, po żywicy 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje 2 filtry po jakieś +- 300 ml ale filtry (DIY) są długie i cienkie aby maxymalnie wykorzystać żywicę, żywice (mb20) wymieniam co jakieś 4-5 m-cy (pomiar TDS)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym dowiedzieć się od Was forumowicze jakie posiadacie przy filtrze Osmozy tuby od żywicy ? Ja posiadam 2 tuby i mam około 2 litrów żywicy. Czy waszym zdaniem to nie za mało ? Ile poleciacie +/- tej żywicy? Jakiej wielkości tuby ?. Dodam że mam ciągle problem z zapowietrzaniem. Po membranie pokazuje mi 002-003, po żywicy 000.

Nie za mało ? Ja bym stwierdził,że 3 razy za dużo.Lepiej mieć moim zdaniem jedną,ale częściej wymieniać.Kiedy to Ci TDS powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - nie ma czegoś takiego jak za dużo żywicy.. więcej sypniesz = na dłużej starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej wykorzystać mniejsze ilości niż takie duże,dwa litry to sporo.Ja mam zwykły filtr do RO 10" na moje akwarium i wymieniam profilaktycznie co 6 miesięcy,ale wodę mam dość dobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam okolo dwoch litrow zywicy po RO. Ilosc nie ma znaczenia zakladajac ze bedzie robila swoja robote, a Ty bedziesz kontrolowal regularnie stan wody po zywicy

Warto wmontowac przeplywowy miernik TDS PRZED ostatnim kartridzem z zywica. Gdy miernik pokaze 001 wtedy wymieniasz cala zywice przed miernikiem (bo ta juz nie dziala) i zamieniasz kartridze - ten kotry byl za miernikiem idzie przed, a nowa zywice dajesz ZA miernik.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirek - to masz cos z RO.

Ja mam 2 litry zywicy, gdzie na wlocie do DI mam okolo 5-10, i wymieniam co 6 miesiecy

a mam jakies 420 litrow w obiegu

Inmar, duzy/maly zasyp nie ma znaczenia. Im wiecej tym rzadziej sie bawisz z wymiana, woda z RO przeplywa tak wolno przez filtr ( jak jest dobrze zrobiony ), ze caly zasyp jest wykorzystywany ( co widac po kolorze )

Jedno o czy TRZEBA pamietać!! to jak ktos ma stala dolewke ( jak ja )

Koniec węrzyka RO NIE MOZE byc zanurzony w wodzie z akwarium.

Inaczej miedzy dolewaniem zywica bedzie konsumowala wode z akwa.

Mialem tak kiedys ze nie wiedzialem dlaczego zywica mi siadala po tygodniu i TDS byl w kosmosie

Okazalo sie ze to wlasnie z w/w powodu.

PS. Ja mam elektrozawor tylko przed RO.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam litr żywicy i wynik 000 wymieniam ja co pól roku, jak na mierniku wskazuje 002


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam filtr zrobiony na jakies 3,5l zywicy ale sie zabieram do zasypania juz kilka miesiecy jade teraz na 2 filtrach po 1 l kazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dwa pojemniki z żywicą,ktoś kiedyś odradził,wywaliłem i nic się nie zmieniło więc zostałem przy jednym wymienianym raczej profilaktycznie co pół roku.Wymiana to przecież 5 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej tam akurat nie lubię wymieniać , lepkie to to, czepia się wszystkiego itp. Dla tego mam prawie 10l w 2 pojemnikach i raczej często nie muszę tam zaglądać - TDS prawdę powie kiedy skończy się w pierwszym zasobniku.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Marcin ze Star-fish'a robił test, które ułożenie żywicy jest lepsze "ubita żywica czy luźno wrzucona" i podobnie jak pisze Bartek z ilością żywicy - nie ma to znaczenia.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ubijam zywice w kartridzach, ale rozmawialem kiedys z producentem zywic i powiedzial mi wyraznie ze zywica nie musi byc ubita i ze moze byc jej np polowa pojemnika o ile pojemnik stoi tak aby woda nie mogla plynac nad zlozem, czyli najczesciej pionowo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik TDS posiadam, mam dwie tuby z żywicą obok siebie. Po zywicy TDS pokazuje mi 000. Ale mam ciągle problem z glonami ;/... Obstawiam wodę bo nie jest najlepsza u mnie. Wiadomo jakieś zanieczyszczenia zostają. Temat założyłem po to aby dowiedzieć się czy ktoś z was ma np 5 litrów żywicy i czy to poprawiło wynik w waszym akwarium, ale z tego co widzę to każdy ma 1-2 litry. Nie wiem gdzie szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek ale to, że na TDS masz 000 to nie tłumaczy obecności NO3 i PO4 w wodzie (w akwarium) co ma wpływ na glony w akwa (to opisane w wielkim uproszczeniu).

Są na forum osoby, które w dziedzinie chemii mają na prawdę wielkie pojęcie potwierdzone nie tylko dyplomem ale i pięknym akwarium :) Podaj parametry baniaka to odpowiednie osoby odpiszą Ci co może być nie tak.

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie 35%

kH - 7.0 (podbijam pomału do 8)

No3 - 2-5 (dodałem z tydzień temu bakterie)

PO4 - 0.04 (mierzone Milwaukee)

Ca i Mg na poziomie bo przyrosty są.

Wszystko badane Salifertem.

Dodam że od wczoraj dwa razy dziennie muszę czyścić przednią szybę, ponieważ jest widoczny zielonkawy nalocik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielone na szybach pojawia sie jak leje "sol bez soli" z Balingiem.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.