Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Darek za info. Komisyjnie wirek opuścił DOM wielkiego brata;) Czytałem trochę o tym wirku i wnioskuje, że często on się pojawia jak parametry wody robią się słabsze i jest to prawdopodobne u mnie przyczyną pojawienia się tego pasożyta, bo wszystko robię w akwarium na czuja. Tylko, że akurat korale ostatnio fajnie rosną - pompują się, polipuja, grzybki zaczęły się dzielić, zoa się rozrastają, tubipora ładnie się przylepiła do skały i zwiększyła sporo swoją objętość.

A czy ten wirek mógł dostać się do akwarium razem z pokarmem - karmie garbika i krewetkę żywą wrotką i mrożoną??? Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej z podstawka czy skalka tudziez z koralem :) :) Ja kiedys do siebie tez przynioslem na jakims rhodactisie i mialem ich calkiem sporo - tylko ze u mnie hexataenia pozbyla sie ich co do jednego.

U Ciebie na hexataenie miejsca brak wiec poobserwuj - szczegolnie w nocy czy gdzies nie widzisz takich lekko ruszajacych sie "slimakow" i eksmituj poki sie nie rozmnoza. W slodkowodnym dzialala metoda na "miesko" ale tutaj kreweta z garbikiem Ci mrozonki zezre zanim wyplawki sie za to zabiora a "wolowiny" do baniaka morskiego bym nie wlozyl. Chyba ze w jakas butelke dasz mrozonki i podstawisz wirkom jesli takowe sa :p


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne podpowiedzi. Będę pilnował tych robaczków i jak coś zobaczę od razu wywalę. Dziś trochę obserwowałem akwarium i następnych nie widziałem - oby ich nie było.

A tak poza tym dziś mija 8 tydzień od startu akwarium - więc kolejne fotki z baniaka:

51uf.jpg

u97h.jpg

hewd.jpg

ntv1.jpg

52ig.jpg

4hwp.jpg

p6br.jpg

egyo.jpg

i na koniec w całej okazałości:

dvjb.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony w jakim tempie to wszystko sie zmienia. Naprawde super rafa

...from Tapatalk


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpukać by nadal wszystko funkcjonowało bez zarzutu, bo coraz bardziej i mi się zaczyna podobać moje akwarium:)

Jeszcze ze 2 korale, krewetka, jakiś krabik i może jeszcze jedna rybka i misja będzie zakończona. Potem tylko to wszystko utrzymać jakoś.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR napisał:

Ja kiedys do siebie tez przynioslem na jakims rhodactisie i mialem ich calkiem sporo

Darek miałeś rację z tymi wirkami. Dziś jak się poprzyglądałem to one właśnie na rhodactisie sobie siedzą. Niedawno sporo odciągnąłem wężykiem, jutro też powalczę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

6h3b.jpg

Po tym odsysaniu zrobił się taki poszarpany. Mam nadzieję, że nic mu nie będzie.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sie moze inni wypowiedza, ale slyszalem kiedys ze woda RO dziala na nie odpychajaco -- krotkotrwala kapiel w RO ponoc powoduje ze odpadaja od korala - wystarczy potrzasnac. Pytanie tylko czy rhodactis wytrzyma taka operacje - IMHO powinien - ale moze ktos inny Ci to potwierdzi. Ja nigdy jeszcze nie robilem takich akcji z koralami w RO i doswiadczenia nie mam.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darek, jakoś dam sobie radę. Te wirki były u mnie od ponad 2 tygodni i ich nie zauważałem, dopiero jak jeden wlazł na szybę :) Jak zauważyłem - zdecydowana większość siedzi na rhodactisie więc z niego będę stopniowo je usuwał i będę liczył, że nie przemieni się to w żadną plagę.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj doszło kolejne życie do akwarium - są to błazenki. Niestety garbik nie był zbytnio zadowolony tym faktem i urządził sobie zawody w K1:) Jednego z nich niestety do rogu zaciągnął i jakby nie moja interwencja to byłbym świadkiem zabójstwa na moich oczach.. ;) Ale szybka reakcja z mojej strony, szybkie wyjęcie części skały z akwarium i wyłapanie garbika uchroniło od tragedii.

Tutaj specjalny akapit do "Walkera" - Walker Ty stary jajcarzu "chapeau bas" :) Jak pisałeś - garbik pierwszy w akwarium koniec z innymi rybkami - szacun.

A garbik wrócił do sprzedawcy - po niedzieli coś innego sobie dorzucę - coś łagodniejszego i nie konfliktowego.

A w poniedziałek aktualizacja całego akwarium.

zh2i.jpg

iloz.jpg

72nw.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wyjdzie na to,że Cię papuguję. Masz obsadę dokładnie taką jak planowałem u siebie;) tj. Parka błazenków + krewetka czyszcząca. Rybki prezentują się super. Na początku myślałem że to odmiana Black ale jak widzę to sprawka światła.


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek78 - odpukać na razie wszystko jako-tako działa. Wszystko jak pisałem już wielokrotnie na czuja - nawet nie wiem jakie mam zasolenie nie mówiąc o innych parametrach;/

Tak tak, to światło. Wczoraj fotki robiłem przy niebieskim i taka dlatego poświata. A to są te najpopularniejsze błazenki. Jak na razie żyją i chyba mają się dobrze po eksmisji garbika.

Właśnie skończyłem podmiankę robić, ale zdjęcia jutro, bo woda mętna i większość korali się pokurczyła trochę, bo je trochę postresowałem. Dziś też usunąłem dwa ukwiały majano, bo były bardzo blisko tubipory i xeni i już widać było, że xenie parzy - jestem ciekaw czy i jak dużo polipów wypuściły do wody. Starałem się to zrobić jak najdelikatniej - wyłączyłem filtr, nóż i wężyk z ściekającą wodą do wiadra. trochę je porozwalałem, ale mam nadzieję, że wszystko do wężyka poleciało. Oby....:/

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

9 tydzień mija i jak na razie odpukać wszystko fuka jak należy:)

xohw.jpg

Mam tylko jedno zmartwienie. Podczas eksmisji garbika postanowiłem, że poprawie kształt skałki na której są zoa. No i podczas obróbki jej trochę docisnąłem niektóre zoaski palcami - czerwone zoaski - i boję się, że je niechcący uszkodziłem, bo w sumie 2 dzień nie otwierają się. Jak myślicie? Już po nich? Czy odżyją?? Większośc zielonych żyje a i one były też troszkę pomaltretowane, ale czerwone wiem że trochę bardziej;(

e0bm.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, wrócą do normy, zoasy to twardziele. Tak czy inaczej tego typu koralowców staraj się w rękach nie rozkwaszać bo jak kiedyś trafisz na palythoa to się skończy w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem Sebastian o palythoa czytałem i tamtych do ręki bym nie wziął, tylko że do tych to raczej pewność miałem, że to te nie zabójcze. Tym razem martwiłem się tylko o zoa nie o siebie;)

Tych palythoa to broń boże nie chcę:)

A co do zoasków to oby odżyły bo zielone z czerwonymi super wyglądają.

Pozdrowionka i Wesołych Świąt wszystkim Forumowiczom.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowne akwarium. Czyściutkie i ładne. Jestem pełen podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał za słowa uznania:)

Wiesz na razie to mam dużo czasu by przy nim chodzić, ale na przełomie lutego i marca zaczynam remont kuchni i Łazienki a na przełomie kwietnia i maja pojawi się mały brzdąc - raczej brzdącka hehe i wtedy tego czasu już będzie barrrrdzo mało. Ciekawe jak wtedy będzie wyglądać ;)

Ale póki mam dużo czasu to będę starał się aby wyglądało jak najlepiej.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach uśpienia czerwone zoaski na szczęście dziś zaczęły się otwierać. Bałem się, że już po nich. Część z nich już się otworzyła a pozostałe zaczynają się otwierać - liczę wiec, że za 2-3 dni powrócą do stanu pierwotnego.

Pozostałe życie żyje i ma się dobrze - na czele z błazenkami:)

uiho.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, mam dokładnie taki zestaw zoa, tzn takie zielone fluo i czerwone. Tych zielonych było sporo a czerwonych z 5 szt. Jak zielone zaczęły się rozrastać, to czerwonych raptem zostało 3szt. Ja wyciąłem te czerwone i przeniosłem na osobną podstawkę. Obserwuj te swoje.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, uważnie je obserwuje. Wiesz z czerwonymi to mam problem przez to, że jak kształtowałem skałkę to trochę je przygniotłem palcami i bałem się, że po prostu je rozgniotłem i już. Na szczęście powstają i mam nadzieję, że się rozwiną i będą się rozrastać. I już więcej ich nie ruszam, nie stresuje. Na razie nie zauważyłem by zielone wchodziły na te czerwone, ale bacznie będę obserwował. Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masz CUDOWNE to akwarium. Sam zamierzam niedługo takie postawić :)

Powiedz, czy do tego zestawu aquael dokupywałeś pompę i odpieniacz?

Jeśli tak, to podaj dokładnie jakie?

Edytowane przez guucio8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie, że się Ci podoba.

Jeśli chodzi o sprzęt to nic tam nie mam poza kaskadą hagen aquaclear 70(w której leży ceramika, phosguard, purigen i węgiel). Żadnych odpieniaczy itp. Większość na czuja - nie mam pojęcia jakie mam zasolenie i inne parametry, ale jak widać na razie jako-tako wszystko działa. Robię podmianki co tydzień 5 litrów wody RO + sól red coral (170g na każde 5 litrów). Właśnie zrobiłem kolejną podmiankę na razie mętnie jak talala;) Wieczorem zapodam jakieś fotki.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. A ta ceramika, phosguard, purigen i węgiel były w tym filtrze od kupienia, czy trzeba dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupowałem - choć razem z filtrem była gąbka, jakiś węgiel i ceramika ale użyłem jej na początku na takie początkowe filtrowanie i po tygodniu - dwóch wywaliłem wszystko i zakupiłem nowe wkłady, które są już w obiegu jakieś niecałe 2 miesiące.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli te wkłady kupione w zestawie z tym filtrem nie są dość dobre i wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.