Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

I nadal nie mierzysz parametrów?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nadal nie mierze. Muszę w końcu wziąć trochę wody i dac komuś do analizy, bo sam jestem ciekaw jak to jest u mnie z tymi parametrami.

Niedługo sól mi się skończy to wtedy razem z solą kupię chociaż salimetr.

Dodaje 170 g soli na 5 litrów wody (taka ilość soli niby ma dawać 1,024 - wg instrukcji) i tego się trzymam. Codziennie rano dolewam wody RO no i tyle.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania. Będę dawał znać jak coś. Dziś byłem na 25-czerwca i też wspominałem o tym lobo - by się z nimi wymienić. I powiedzieli, że niby ok. Więc zobaczymy co z tego wyjdzie - co mi zaoferują w zamian. Ale to jeszcze melodia przyszłości:) Jeszcze ze 2-3 tygodnie u mnie posiedzi.

A może zrobię tak jak ktoś już mi zaproponował, że podzielę go na szczepki. Tylko jeszcze muszę się dowiedzieć jak to się robi z takim lobophytonem :)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

A dokładniej o samych grzybkach discosoma. Nie spodziewałem się, że tak będą rosnąc - choć jak VDR dając mi je mówił, że rosną na potęgę to ja nie do końca wierzyłem, że będą rosnąc tak dobrze u mnie. A tu właśnie rosną - pod każdym z nich są kolejne małe i powoli chyba muszę zacząć je wywalać z akwarium. Pompują się bardzo i walczą między sobą o światło - biedny niebieski jedynak ma najciemniej a to on dla mnie jest najładniejszy.

MG 3546

MG 3542

MG 3530


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niebieski najładniejszy :)

I nie wywalaj, tylko rozprowadzaj! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaczynam przygodę z Morszczyzną i cały czas zdobywam wiedzę co do startu, mam trochę obaw, ale ta kostka mnie inspiruje:)! Super nano:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie niebieski najładniejszy :)

I nie wywalaj, tylko rozprowadzaj! :D

Tak oczywiście na pewno je wydam. Jak tylko jeszcze trochę się rozprzestrzenią i zabiorą światło zoaskom (które rosną pod nimi) to będzie trzeba wyciąć, bo zoaski poniżej świetnie wyglądają w aktynice i trzeba o nie dbać :)

Bedą wydawane na 100% - sam je dostałem więc - i ja muszę podać dalej :)

Witam! Zaczynam przygodę z Morszczyzną i cały czas zdobywam wiedzę co do startu, mam trochę obaw, ale ta kostka mnie inspiruje:)! Super nano:D

Witaj Denis. Cieszę się z Twojego postu - dzięki. W tym temacie na pewno dużo się dowiesz co robić a czego nie robić z 30 wg forumowiczów, bo jak sam zapewne zobaczyłeś śledząc mój temat - bardzo często bywają tutaj burzliwe dyskusje hehe - po prostu dużo się tutaj dzieje;) I myślę, że to taki dobry sufler dla początkującego 30 - litrowca hehe

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nudo, właśnie to mi sie podoba:) ! Co zrobisz kiedy urosną, rozrosną i zrobią się zbyt duże korale? Można je tak sobie oderwać i podzielić? Czy od startu masz te same moduły oswietleniowe? Słyszałem o nich słabą opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od paru dni śledzę to forum a szczególnie ten wątek, który przypadł mi do gustu. Muszę "niestety" się przyznać, że zachorowałem na chorobę morską i... JA TEŻ TAKIE CHCĘ! :thumbsup::thumbup:

@r_33, fajna kostka i fotki :) ale czy można prosić o jakieś HD na YT :blushing:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nudo, właśnie to mi sie podoba:) ! Co zrobisz kiedy urosną, rozrosną i zrobią się zbyt duże korale? Można je tak sobie oderwać i podzielić? Czy od startu masz te same moduły oswietleniowe? Słyszałem o nich słabą opinie.

Jak niektóre korale podrosną np. lobophytony to je będę musiał wydać lub zamienić albo podzielić na szczepki. Tylko nie wiem jak to się robi z tymi lobophytonami. Jeśli chodzi o pozostałe np. o grzybki to je będę odrywał od skały i wydawał. Zoa zanim się rozrosną do rozmiarów przeszkadzających mi to pewnie minie duuużo czasu:) A z pozostałymi to po po prostu będę przycinał jakoś.

Co do modułów to jak na razie świecą, korale rosną więc chyba jest ok. Jeszcze są na gwarancji to jak coś będę reklamował.

Witam,

Od paru dni śledzę to forum a szczególnie ten wątek, który przypadł mi do gustu. Muszę "niestety" się przyznać, że zachorowałem na chorobę morską i... JA TEŻ TAKIE CHCĘ! :thumbsup::thumbup:

@r_33, fajna kostka i fotki :) ale czy można prosić o jakieś HD na YT :blushing:

Dzięki za opinie. Niestety filmiku nie jestem w stanie zaprezentować w jakości HD. Mam amatorską lustrzankę Canon Eos 1000D i niestety nie posiada nagrywania. Komórka moja nadaje się bardziej do tarcia chrzanu niż do robienia filmików:)

Postaram się może komórką coś nakręcić. Jak będzie nadawało się do publikacji to pokażę.

Póki co filmików w HD nie będzie:(

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dużo pisałem jak nie o koralach to o błazenkach.

A w odstawkę odeszły krabik z krewetką. Otóż oba osobniki mają się dobrze:)

Krabik po zmianie muszli zrobił się bardzo aktywny - przez cały czas gdzieś łazi. Czasami mnie to denerwuje bo łazi po zoa i je trochę drażni. Ale poza tym naprawdę fajny z niego osobnik i ciągle widać go na głównym planie.

krabik

A co do krewetki - to w sumie bez zmian. Ma swoją miejscówkę za jedną ze skał a jak tylko zorientuje się, że karmię ryby to wpada w szał łapania pokarmu:) Jej aktywność się wzmaga jeszcze jak coś robię w akwarium - wtedy przykleja się do mojej ręki i czyści:)

krewecia

MG 3575

To na tyle.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowałem trochę z telefonie i udało mi się nakręcić jakiś filmik z moim akwarium. Jakość niestety nie powala na nogi...

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie wreszcie - nawet nie wiedziałem, że ten mój telefon ma nawet jakość HD:) taką trochę pseudo HD ale coś tam widać ;)

A co do błazenków to chciałem pokazać jak to ona fajnie buszują w tym rhodactisie, ale jak tylko mnie zobaczą to chyba myślą, że jedzenie idzie i od razu do góry za mną pływają hehe

Teraz zamiast galerii to chyba właśnie takie filmiki będę umieszczał. Tylko ciekawe jaki limit danych jest na YouTube??;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja tez mam kosteczke 30l. Używadasz odpieniacza? tez chciałem miec rybki ale nie wiem czy odpieniek mam kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. Ja tez mam kosteczke 30l. Używadasz odpieniacza? tez chciałem miec rybki ale nie wiem czy odpieniek mam kupić

Cześć - nie używam odpieniacza, bo go nie mam. Mam tylko kaskadę i media filtrujące i absorbery. Robię regularne podmianki wody - początkowo podmieniałem 5 litrów na tydzień ale zauważyłem, że korale jakoś chyba nie do końca dobrze na to reagują. Więc zmniejszyłem do 2,5-3 litrów co 7-10 dni i wydaje mi się, że jest lepiej.

A jeszcze wrócę do błazenków jak żyją w rhodactisie:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten rhodactis Ci urośnie? Zawsze ukwiały kojarzyły mi się z długimi....... ,,odnóżami''? Zawsze będzie miał je takie krótkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka!


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Igor i Kuba.

A ten rhodactis Ci urośnie? Zawsze ukwiały kojarzyły mi się z długimi....... ,,odnóżami''? Zawsze będzie miał je takie krótkie?

Urosnąć to pewnie jeszcze urośnie ale w szerz:) i może się podzieli.

A ukwiały to właśnie mają takie fajne długie te swoje ...powiedzmy "odnóża" , a że to jest koral to pewnie długich takich on nie będzie miał - bynajmniej na zdjęciach u innych nie widziałem.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki trashcan.

A jeszcze jedno - to tyczy się użytkowników kostek aquaela a dokładniej do samej szklanej pokrywy. Otóż wczoraj uchwyt (ten taki mały czarny) odkleił się od szyby:/ Na szczęście szybę już trzymałem poza akwarium i spadła mi na podłogę robiąc ładny ślad na nowo położonych panelach;(

Nie wyobrażam sobie tego jakby ten uchwyt odkleił się nad akwarium - miałbym zapewne ładną kałużę w domu - na nowych panelach - więc szczęście w nieszczęściu hehe.

O dziwo szyba nie pękła - więc ten uchwycik przykleiłem silikonem z powrotem ale nie wiem czy będę przykrywał nadal akwarium.

To tak ku przestrodze - uważajcie na to.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.