Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie ta Yuma odemnie, co Ci ją zwiało między skały :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czepku urodzony :)

Akwa Mega ! Powodzenia !


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta Yuma odemnie, co Ci ją zwiało między skały :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Wiesz Marku chyba właśnie to ta od Ciebie ricordea:) Jedna wcześniej się znalazła i przylepiła sama się do skały w trochę mało widocznym miejscu ale chyba jej tam dobrze:) Na szczęście drugą sam przymocowałem do skały i oby cieszyła oko.

W czepku urodzony :)

Akwa Mega ! Powodzenia !

Dzięki Mateusz:) A czemu w czepku urodzony ??;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam temat od początku i chyba nikt nie miał takiego szczęścia jak Ty, tyle życia na start ( w gratisie) i wgl ;)


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się znalazła :-). Zastanawiałeś się czy sama wyjdzie i czy przeżyje, masz odpowiedź :-). Miękkasy to twardziele wbrew pozorom ;-).

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam temat od początku i chyba nikt nie miał takiego szczęścia jak Ty, tyle życia na start ( w gratisie) i wgl ;)

Heh no tutaj masz rację w 100%. No i bez pomiarów wszystko całkiem całkiem funkcjonuje - jak fart to fart.

W środę dojdzie salimetr więc wreszcie będzie pierwszy pomiar w moim akwarium:)

Fajnie, że się znalazła :-). Zastanawiałeś się czy sama wyjdzie i czy przeżyje, masz odpowiedź :-). Miękasy to twardziele wbrew pozorom ;-).

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Zauważyłem własnie, że miękasy to twardziele hehe

I bardzo cieszą moje i gości oko:)

Teraz trzymam kciuki za moje "ząbeczki" pavon - póki co żyją i chyba rosną.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dzisiaj salimetr.

Woda sprawdzona i ma tak pomiędzy 1,023-1,025 przy 25 stopniach.

Wiec chyba jest ok co do zasolenia.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki salimetr masz? :D

Ja miałem początkowo właśnie taki na którym ciężko było cokolwiek stwierdzić ;) Potem kupiłem AM i widać różnicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego - niedługo też zaczynam przygodę z morszczyzną od takiego samego zbiornika. Twój na 100 % posłuży mi jako przykład do naśladowania. Pięknie to wygląda.

Mam nadzieję że i mnie się uda:)

Pozdrawiam


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy niż żaden, ale za wielkiego pojęcia o zasoleniu to on Ci nie da. Tylko tyle, że wiesz, że jest mniej więcej ok. To jest właśnie taki jaki miałem pierwszy, i potem żałowałem, że nie wziąłem od razu AM (bo w gruncie rzeczy zaoszczędziłbym te 20zł). Powiem jeszcze, że po drodze kupiłem coś jeszcze gorszego co się nawet do postawienia na półkę nie nadaje (więc w efekcie za cenę tych dwóch miałbym już jednego am, ale tak bywa) :D

U mnie (no i chyba nie tylko u mnie z tego co czytałem) zasolenie nieco spada między podmianami. Dlatego ważne było dla mnie posiadanie nieco dokładniejszego celem korygowania przy podmianie (tu z pomocą przychodzi program Aquacalculator).

Ale z drugiej strony na logikę - podmieniając cały czas z taką samą ilością soli w pewnym momencie zasolenie powinno się ustabilizować na stałym (zmiennym, ale stałym :D) poziomie. Tylko nie wiem czy mi logika nie szwankuje w tym momencie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego - niedługo też zaczynam przygodę z morszczyzną od takiego samego zbiornika. Twój na 100 % posłuży mi jako przykład do naśladowania. Pięknie to wygląda.

Mam nadzieję że i mnie się uda:)

Pozdrawiam

Miło takie posty czytać.

Tylko nie naśladuj w 100%, bo jak zapewne widziałeś wiele rzeczy było i jest robione nie według rzemiosła akwarystycznego;)

Co wiązało się z liczną i częstą krytyką na forum.

Pozdrawiam

Lepszy niż żaden, ale za wielkiego pojęcia o zasoleniu to on Ci nie da. Tylko tyle, że wiesz, że jest mniej więcej ok. To jest właśnie taki jaki miałem pierwszy, i potem żałowałem, że nie wziąłem od razu AM (bo w gruncie rzeczy zaoszczędziłbym te 20zł). Powiem jeszcze, że po drodze kupiłem coś jeszcze gorszego co się nawet do postawienia na półkę nie nadaje (więc w efekcie za cenę tych dwóch miałbym już jednego am, ale tak bywa) :D

U mnie (no i chyba nie tylko u mnie z tego co czytałem) zasolenie nieco spada między podmianami. Dlatego ważne było dla mnie posiadanie nieco dokładniejszego celem korygowania przy podmianie (tu z pomocą przychodzi program Aquacalculator).

Ale z drugiej strony na logikę - podmieniając cały czas z taką samą ilością soli w pewnym momencie zasolenie powinno się ustabilizować na stałym (zmiennym, ale stałym :D) poziomie. Tylko nie wiem czy mi logika nie szwankuje w tym momencie ;)

Na razie innego nie będzie. Tak jak większość co robię w akwarium jest na czuja więc ten salimetr to high tech :)

Większość tutaj na forum zwracała uwagę, żeby chociaż znać zasolenie. Tym salimetrem wyszło niby ok - korale żyją i rosną to też chyba jest nie najgorzej.

Od początku trzymałem jakiegoś tam schematu z podmianami wody i myślę, że to zasolenie w jakich tam ryzach było.

Tak jak gdzieś wyczytałem, że ważniejsze od samego poziomu zasolenia jest stały poziom tego zasolnia, by się nie wahał jak w jedną i w drugą stronę.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło takie posty czytać.

Tylko nie naśladuj w 100%, bo jak zapewne widziałeś wiele rzeczy było i jest robione nie według rzemiosła akwarystycznego;)

Co wiązało się z liczną i częstą krytyką na forum.

Pozdrawiam:)

Czytałem, czytałem. Zestaw podstawowych testów mam już zakupiony, więc chyba tak źle nie będzie:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem. Zestaw podstawowych testów mam już zakupiony, więc chyba tak źle nie będzie:)

Zuch chłopak hehhe

Będę bacznie obserwował Twoje poczynania z kosteczką.

Trzymam kciuki by było najładniejszą kosteczką na forum.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

To, że w akwarium bez większych zmian - więc i nie ma co za bardzo nowego pokazywać. Więc dziś tylko jedna fotka na której udało mi się uchwycić razem całe życie pływające i kroczące;) czyli: rybki, krewetkę i krabika.

zycie


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się nadziwić, że można w tak małym słoiku upchnąć takie fajne morskie życie. Regularnie odwiedzam Twój wątek.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się nadziwić, że można w tak małym słoiku upchnąć takie fajne morskie życie. Regularnie odwiedzam Twój wątek.

Dziękuję za miłe słowa - staram się by było jak najlepiej, a że z koralami miękkimi jest łatwiej to i jakoś to wychodzi:)

Zbliża się 16 tydzień działania zbiornika - więc zamiast zdjęć filmik:


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo!!! ja tez mam 30l od 100 dni ale błazenków nie planuje, mam tylko krewetki wundermani(3) i ślimaki no i oczywiscie koralowce miekkie

Widze ze piasek lekko brązowieje u ciebie, nie masz problemu z glonami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o glony to tylko na tym piasku - nigdzie indziej nie zaobserwowalem. Wiesz nic nie mierze to pewnie jakiegoś związku chemicznego jest za dużo;) Blazenki pewnie za jakiś czas pójdą na wymianę.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

17 tydzień działania akwarium i życie prezentuje się tak:

W domu remont - więc i nie ma czasu szyb wyczyścić i coś bardziej popielęgnować. Póki co wszystko żyje i rozwija się ładnie. Więc nie ma co przeszkadzać:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie to wszystko wygląda :)

aż się prosi o przesiadkę :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie,czas na wieksze bo sie ciasno robi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie to wszystko wygląda :)

aż się prosi o przesiadkę :D

Pieknie,czas na wieksze bo sie ciasno robi.

Niestety przesiadki póki co nie będzie. Musi mi to wystarczyć na jakiś czas. Żadne życie już nie dojdzie a pewnie za jakiś czas błazenki wyjdą :) a przyjdzie coś innego.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ostatnio wysępiłem od Darka takie ceglaste zoa, które miały być ponoć dla Ciebie z przykazem, że mam się z Tobą podzielić :-P

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, ostatnio wysępiłem od Darka takie ceglaste zoa, które miały być ponoć dla Ciebie z przykazem, że mam się z Tobą podzielić :-P

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Więc będę pamiętał o Tobie hehe

Jak się rozrosną to i ja od Ciebie będę sępił :p


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.