Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

A tego to nie wiem czy są złe czy dobre. Na forum dowiedziałem się by gąbki użyć do zebrania syfu który wyleci ze skały a pozostałe wkłady zostawiłem tak po prostu dla zasady:) węgiel zapewne pomógł w szybszym klarowaniu wody a ceramika pewnie też coś tam przefiltrowała choć w przeciągu 2 tygodni to raczej nie miały szansy zagnieździć się tam bakterie.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo zamierzam kupić sobie aquael nano reef 30l i nie byłoby mnie stać na kupowanie kolejnych wkładów...

Do tego jeszcze kupię grzałke i filtr RO który znalazłem za ok. 120zł :)

A za ile kupiłeś jednego błazenka?

Nie pomyśl, że z ciebie ściągam, ale też zawsze chciałem mieć 2 błazenki i krewetkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm błazenek 60 zł sztuka krewetka tez za 60 zł. Był też u mnie garbik ale rozrabiał i niestety oddałem. Mam też małego krabika, ale widzę go raczej tylko pod wieczór, tak to przez cały dzień buszuje w skałach.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym doskonale, przeczytałem ten wątek wzdłuż i wszerz :) Błazenki o ile mi wiadomo nie powinny pływać w 30l, ale zobaczymy jak dalej Ci się wszystko potoczy :)

Mimo to i tak chcę sam je trzymać w aquaelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.Mam pytanie do ciebie w jaki sposób masz ułożone purigen i phosguard w kaskadzie?Leża w jednym koszyczku czy rozłożone masz na 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem na forum o błazenkach, że to za mały zbiornik, ale z drugiej strony wielu ludzi trzyma je w takich akwariach długi czas i jest ok więc mam nadzieję, że i u mnie też będzie z górki. Ja już jednak więcej rybek nie dokupię, dojdzie krewetka/i jakaś , krabik i jeszcze z korali chcę ricordee i jeszcze może zoa jakieś.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.Mam pytanie do ciebie w jaki sposób masz ułożone purigen i phosguard w kaskadzie?Leża w jednym koszyczku czy rozłożone masz na 2 ?

Witam. Hagen Aquaclear 70 ma jeden zbiornik z takim jakby koszyczkiem i na dnie mam ceramikę a węgiel, purigen i phosguard leżą obok siebie na ceramice i oczywiście każdy w osobnym woreczku.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Hagen Aquaclear 70 ma jeden zbiornik z takim jakby koszyczkiem i na dnie mam ceramikę a węgiel, purigen i phosguard leżą obok siebie na ceramice i oczywiście każdy w osobnym woreczku.

A sorki rzeczywiście masz inny filtr.Dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

1. purigen (50ml)

2. phosguard (100ml)

3. węgiel (ok 200-250ml)

a na samym spodzie leży ceramika (500ml).

izad.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ludzie błazenki trzymają w 30l, to ja też będę, a co :)

Może dodasz zdjęcie akwa, chętnie zobaczę co tam się aktualnie u Ciebie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia będą wieczorem, trochę woda zmącona jest teraz, bo dziś była takie dokładniejsze czyszczenie: szyb, filtra i korale znów niestety trochę były postresowane ale powoli zaczynają się otwierać, pompować.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak:

1. purigen (50ml)

2. phosguard (100ml)

3. węgiel (ok 200-250ml)

a na samym spodzie leży ceramika (500ml).

izad.jpg

to masz całkiem inne rozwiązanie niż ja mam ale wydaje mi się ę u mnie tez wejda woreczki kolo siebie dzięki za foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś zestaw aquael nano reef 30l to dlaczego wymieniłeś filtr przelewowy VERSAMAX na Hagen AQUA CLEAR 300?

Ten co kupiłeś w zamian VERSAMAX jest lepszy?

Bo nie wiem, chce kupić sobie kupić zestaw quael nano reef i nie wiem, czy Versamaxa wymienić na Hagen AQUA CLEAR 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie czekam :)

Czy posiadasz oświetlenie nocne? Jeśli tak, to jakie?

Jak kupiłeś zestaw aquael nano reef 30l to dlaczego wymieniłeś filtr przelewowy VERSAMAX na Hagen AQUA CLEAR 300?

Ten co kupiłeś w zamian VERSAMAX jest lepszy?

Bo nie wiem, chce kupić sobie kupić zestaw quael nano reef i nie wiem, czy Versamaxa wymienić na Hagen AQUA CLEAR 300?

Witam. Nie posiadam oświetlenia nocnego.

A co do filtra to sprawa wygląda następująco: otóż ja tego aquaela wygrałem w konkursie na akwarium roślinne, tylko że w danym czasie nie mieli fzn-ów i powiedzieli, że jak chcę to mogę sobie inny wziąć. Poczytałem więc i padło na hagena i to tyle:) Wg mnie hagen ma większą pojemność, bo aż prawie 3 litry.

To już 10 tydzień działania zbiorniczka. A teraz fotki akwarium. Nie wszystko się rozwinęło jak powinno ale woda klarowna wiec proszę:

Całość:

j6li.jpg

krabik wreszcie za dnia się pojawił :) aaaa i chyba przechodził pierwszą wylinkę u mnie, bo znalazłem jakby pomarańczowy szkielet jego - myślałem nawet że niestety padł a tu masz!! Jest!!:)

1eb9.jpg

Lobophytony

i4u7.jpg

ax3w.jpg

Xenia

0nr1.jpg

Rhodactis - bardzo ładnie się pompuje

2ie7.jpg

I na koniec takie ujęcie z boku:

el67.jpg

Jak się reszta rozwinie tak jak trzeba to dodam jeszcze inne fotki.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się Ci wszystko prezentuje. Zazdroszczę Ci :) Co do filtra to ja będę miał VERSAMAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie ma szału. Zapewne oglądałeś inne tutaj małe kostki, gdzie wiele z nich powala wyglądem. Ja dopiero zaczynam i mam nadzieję, że dam radę.

Co do filtra to spoko - miałem go kiedyś w słodkowodnym i robił co do niego należy a w dodatku był cichy. Mój hagen na początku trochę hałasował, ale jak pochodził kilka dni wyciszył się i teraz jest praktycznie nie słyszalny. A w dodatku daje większą cyrkulację od tego FZN-3. Przez to pewnie, że strumień wody jest węższy przez co jest trochę silniejszy i wszystko się fajnie kołysa bez dodatkowej cyrkulacji.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak na początkującego akwarystę, to twój baniaczek powala. Jest naprawdę piękny :)

Skoro ,,mój'' filtr nie zapewni mi odpowiedniej cyrkulacji, no to muszę dokupić pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie z tą pompą to się wstrzymaj. Bo gdzieś czytałem, że ludzie używali nawet fzn-2 i korale funkcjonowały. Jak starszy kolega forumowicz kiedyś mi powiedział, że na ewentualną dodatkową cyrkulację będzie jeszcze czas. Uruchomisz akwarium i sam zobaczysz jak wszystko się buja w akwarium. Jak będzie nie wystarczająco to wtedy sobie dokupisz i już.

Nawet forumowicz "smash" używa fzn-2 i czeka z kupnem dodatkowej cyrkulacji aż pojawi się większa ilość korali. Więc ta fzn-3 na początek pewnie będzie wystarczająca. Ale może lepiej zapytaj bardziej doświadczonych w tych tematach forumowiczów.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, najlepiej będzie jak sam zobaczę :) ewentualnie się dokupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ujęcie akwarium, w sumie pierwszy raz robiłem tak i muszę przyznać, że fajnie wyszło:

r8sc.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jednorazowy strzał - ciekawie. Ale wolę jednak oglądać takie zdjęcia jak poprzednie (od frontu).

Akwarium bardzo ładne. Też chciałbym już mieć takie korale duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Carolina, choć wolę zdjęcia takie jak poprzednio :)

Czy posiadasz DI? (żywicę) Jeśli tak, to jak jej używasz?

Edytowane przez guucio8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z takich rzeczy nie posiadam. W sumie mało rzeczy do akwarium posiadam:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.