Skocz do zawartości
Margo

300l morskiej przygody

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Gosia,

Z tego co się orientuję to musiała byś mieć tego piachu w pojemniku tak min 8-10 cm bez aktywnych przekopywaczy.

U mnie babka też usypuje kopce, do tego pistoletówka wykopuje jamki pod skałami i jak buldożer usypuje kopce które potem babka jej rozwala. I tak w kółko. Dla mnie ma to swój urok :)

Ładnie Ci wszystko rośnie, ja bym się obawiał grzebać w piachu. Poza tym jak odciągniesz go trochę to nie jest powiedziane że babka dalej nie będzie robić swojej roboty.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałam, że Ty sie niczego nie obawiasz.:p hihihih...

Ja się cieszę że babeczka jest pracowita, ale myślałam, że fajnie by było gdyby efekty jej pracy były mniej pofałdowane :)

Poza tym, myślałam, że troszkę by to wspomogło moje robactwo, którego jest jak na lekarstwo.

BTW. Mój pistolet zbudował taka twierdze z muszelek i kamyczków, że mucha nie siada :horse: :) tylko mostu zwodzonego brakuje... nikt nie ma prawa się tam zbliżać bo od razu jest :2guns:


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, no tak, już sporo przećwiczyłem u siebie. Ale piasku nie ruszam. Kiedyś kupilem odmulacz taki typowyy do czyszczenia piachu, przeleciałem warstwe piachu przy szybach żeby było ładniej, efekt - LPSy pochowane przez tydzień, brown jelly na ducanpopsamii i zgon kilku anthiasów, miękasy ża to miały używanie.

Po tej wpadce babka sexguttata wylądowała w baniaku i dba o czystość - piasek mam cały czas jak nowy, poza tym co widać w jego głębi przy szybach ale mi to nie przeszkadza, zrobię chyba ramkę z czarnej plexi na dole szkła i przestane się tym przejmować


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok istnienia rafki i powinna w tym miejscu być ładna aktualizacja....tylko że ja ciągle nie mam czasu jej zrobić. Postanowiłam jednak dać cokolwiek, bo jestem dumna z tego co wydarzyło się w zbiorniku przez ten rok. Zero plag (tfu, tfu odpukać :) ), wszystko rośnie i wygląda na szczęśliwe. Obsada rybna pełna, choć może nieco za duża. Parametry stabilne na pełnym balingu i niewykrywalne nutrienty, cóż więcej chcieć...wiem! Większego baniaka! :) Korale rosną, niektóre z prędkością chwastów a tyle jeszcze chciałoby się mieć innych. Kolorki są, tylko jedna acra prosto z frachtu po tygodniu straciła swój fantastycznie ciemnozielony fluo kolorek i już go nie odzyskała:( Jak tylko znajdę czas porobię ładne zbliżenia moich skarbów a tym czasem jedynie krótki rzut okiem na całość. Zacznę od Pompona, zawsze chciałam go mieć, choć taki wstydliwy z niego jegomość:)

I rzut na całość:

Oglądać w HD!

...c.d.n


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap:

start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ,pisze się na szczepkę tej akropory od Truskawy poza kolejnością jak będziesz łamać:)

Z lampy jesteś zadowolona , myślałem kiedyś nad jej kupnem do 200 litrów ale światła wydawało mi się jakoś mało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie ... Wszystkiego najlepszego w Dniu Urodzin! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy?...z tymi urodzinami nie rozumiem, ale dzięki..:)

@Artur85 Szczepki z a.deepwater prędko nie będzie. W prawdzie potroiła już swoją wielkość odkąd ją wprowadziła, ale wciąż jest za mała by ją łamać. Jeszcze sporo soli musi się przez klepsydrę przesypać do pierwszej szczepki. A propos lampy to nie uważam, żeby było za mało światła. Na pewno jest dość skupione i mam wrażenie, że najbardziej podkreśla kolor zielony. Pozostałe kolory od frontu są dość bladawe, natomiast od tafli wody bardzo ładnie nasycone. Zrobię fotki od góry to zobaczysz...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie sąsiedzi :) Brawo.Rosną Wam te chwasty że HEJ!!

Wpadnę po moje chorowitki to looknę na żywo. Ten pompon świetny, też mi ostatnio wpadł w oko i mam na niego chrapkę :D:D

Co do urodzin to qsy miał chyba na myśli roczek baniaka :)

Pozdrówki


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz...trybka nie zatrybiły:)

No pomponik jest superowy...tylko zeby mi mój pistolet go nie ustrzelił...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim filmiku widzę nowego ctenochaetus strigsus. Pytanie, czy żyje w zgodzie z babką kopiącą?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest hybryda strigosusa i truncatusa, ponieważ ubarwienie ma jak strigosus, natomiast zamiast paseczków ma kropki jak truncatus :) Ale jest z niego niezły zbój. Załatwił salariasa, tzn. tak intensywnie go gonił od dna pod taflę, że pewnego dnia salarias nie wyhamował i wyskoczył z akwarium :( jeśli chodzi o babkę to na szczeście mam dorosłego osobnika, jest spora i nie daje mu się zbytnio zdominować, ale tak, goni ją i próbuje podskubywać. Raczej się nie lubią.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj srigosus tez goni babke :) moja babka jest juz tak na niego wyczulona ze nawet jak nie jest ni a zainteresowany to ta glupia ucieka co go prowokuje do poscigu. Ot tak sie chyba bawia;)

Widze ze masz stadko chromisow. Masz nad akwarium jakas pokrywe albo korone zeby nie skakaly?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka otwiera szeroko paszczę i straszy łobuza, czasem się jej udaje, chyba że zajdzie ją od tyłu z nienacka...

Nie mam na chwilę obecną korony i jeden z 5 chromisków spróbował przyspieszyć ewolucję i wyszedł z wody...niestety już nie wróćił :(

Korona już niedługo będzie, ponieważ zakupiłam soczewki 120 stopni do mojego razora i teraz lampa tak wali po oczach że nie da się przebywać w pokoju, tzn siedzieć na kanapie. Na czas oczekiwania na koronę wróciłam do oryginalnych soczewek. Dechy na koronę są, tylko trzeba ją teraz skonstruować. Boję się tylko że dechy są za wąskie i z pewnej wysokości dalej będą walić ledy w oczy, najwyżej spróbujemy obniżyć jakoś tą lampę na nóżkach o 1 cm.

Tak dla potomności to po wymianie soczewek z 90 na 120 stopni, akwa jest zdecydowanie bardziej jednorodnie oświetlone. Bliki są, ale już nie tyle i nie takie kolorowe, kolory zdecydowanie lepiej sie mieszają. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia , ale mam wrażenie jakby na oryginalnych soczewkach kolory byly bardziej nasycone???...nie wiem...a może to to że lampa świeci po oczach i daje to takie złudzenie. Jak będzie korona to dam fotę bo jak razi to nawet zdjęcia nie potrafię cyknąć dobrego.

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś o swoich pseudanthiasach. Ile masz szt. i jak często je karmisz?


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 squamipinnisy, miały być 4, ale w sklepie zostały tylko 2 spore okazy, więc pozostałam przy nich. Planowałam dokupić jakieś 2 maleństwa, ale to już ryzyko. Jeden już się zmienia w samczyka. Karmię 2 razy dziennie mrożonkami, ale zdarza się ze tylko raz. Na całą obsadę idą 3 kostki różności : plankton zielony, czerwony, kryl drobny, gruby, lasonogi, solowiec, ikry różne, wrotka. Codziennie inna konfiguracja :) Poza tym mam na automacie suche płatki ustawione 4 razy dziennie po pyciej porcji- szczypta. Chciałam stadko, ale i tak już mam za dużo ryb.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Widzę, że na karmieniu nie oszczędzasz :smiling:.


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mówisz o różnorodności a nie ilości bo ilościowo karmię dość dietetycznie. Nikt z nas nie chciałby jeść przez miesiąc tylko "kanapek z serem" :)

Przy okazji powiem, że moja hexataenia zamienia się w potwora z bagien. Wykończyła już 2 doktorki, więcej nie kupię :( Teraz upatrzyła sobie chromisy. Kto wie jaki będzie jej los w moim zbiorniku, a tak jej ładnie z oczy patrzy :)

Pozdrawiam


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Niestety po małych perturbacjach ze zmianami w akwa, wyrzuciło na skały glonowy mech i okrzemki.

Parametry trzymam sobie takie: SG 35ppm, kH ~7, pH 8, Ca 410, Mg 1260, N i P niewykrywalne salifertem. Pelletek trzymam już tylko 100ml ponieważ więcej powoduje zmętnienie i smarki w sumpie.

Moje największe drzewko:

IMG 0319

A tak wyglądało w lutym, chyba jest różnica nie? :)

IMG 9141

...i z góry

IMG 0336

IMG 0345

To moja różowa księżniczka, też sporo porosła

IMG 0358

IMG 0330

IMG 0337

Pycia milleporka, zawsze zadowolona, takie korale lubię :)

IMG 0359

IMG 0333

IMG 0332

IMG 0329

IMG 0346

IMG 0360

I na koniec całość

IMG 0327

IMG 0323

IMG 0324


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to samo ale w raz większym litrarzu tez by mi się bardziej podobało :-)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratulacje Gosiu!:)

Pozdrowienia dla najbardziej szczerego chlopczyka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi...dzięki będzie z niego ziołko;-)

Ruszylam z wycinka zoasow, bo zaczynają mi wchodzić na inne korale. Całkiem łatwo się je zdejmuje ze skał, wystarczy dobrze złapać u podstawy precyzyjna penceta i odchodza platami. Węgiel do sumpa i reszta korali nie zauważa ze coś się dzieje w sąsiedztwie :-)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.