Skocz do zawartości
Bodzio71

czerwona rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżak w tematyce zasolonego akwarium. Mam zapytanie do fachowców: posiadam w moim akwarium czerwoną rozgwiazdę . Zauważyłem dzisiaj rano że jedno z ramion rozgwiazdy zaczyna się rozpadać od końca . Jak mam ją ratować. Proszę o pomoc w ratowaniu jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boś świażak. Akwarium też świeże - pewnie.

Mało komu udaje się utrzymać Fromię przy życiu. Dużo było na ten temat, poszukaj na forum. Sam też uśmierciłem to piękne stworzonko i głupio i z tego powdu.:-(


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rusza się jeszcze ? Fotke dasz rade zrobić ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ojoj...

Z tego wynika,że akwarium baardzo świeże...

Dla mandaryna również.

Pozostaje nam trzymać kciuki...

Witam . Mam na imie Bogusław, mieszkam w miejscowości Tuszyn koło Łodzi. Posiadam akwarium morskie od 3 tygodni . Pojemność 30 l aquela . Żywa skała 5 kg, żywy piasek jedno opakowanie. Posiadam w akwarium ksenie, jakieś ukwiały, parę grzybków , krewetkę bordowa, błazenka,mandaryna, jakiegoś ślimaka kopiacego który to wystawia tylko rurkę z piasku i rozgwiazę czerwoną. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, ten mandaryn w 30 litrach? W 3-tygodniowym akwarium? :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio,za wczasu załatw sobie mysis. Dużo. I hodowla innego pokarmu. Inaczej możesz mieć problem z mandarynką.

Moją cały czas skubie i szuka. Chociaż ponoć brała mrożonki - nie rzuca się na nie jak inne ryby. On na kuszanie musi mieć czaas :rolleyes: Jak to arystokracja :rolleyes:

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Ku':-)piłem i basta . Trzeba rozgwiazde złapać i jakiś sposobem napaść krewetkę koktajlowa kupioną w markecie. Przez ostatnią noc gdzieś popełzała. Muszę ją wyciągnąć ze skał. Apropo mandaryna to fakt że chodzi i skubie po skałach , ale z nim sobie poradziłem jak na razie karmie go żywym solowcem i chętnie przyjmuje pokarm. Wiadomo że błazenka uwija się z jedzeniem a mandaryn skubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Bodzio Bodzio trochę sporo masz tej zwierzyny w 30l :-\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno mam pytanie? Od kseni jednego krzaczka czasami ciagnie się jakiś śluz , albo nitki co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj rozgwiazdę jak najszybciej morszczakowi z dużym stabilnym zbiornikiem to może ją odratuje. Moim zdaniem Mandaryn w dłuższej perspektywie też nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodniowe akwarium, Fromia, mandaryn, błazenek... ogólnie czarno widzę losy tego akwarium...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Moja rozgwiazda jest ze mną od samego początku , :yes też z niewiedzy kupiłam czerwoną Fromię do świeżo zalanego akwarium. :blushing: Nigdy jej nie karmiłam, przeszła przesiadkę na większe akwa i czuje się bardzo dobrze mimo, że parametry wody skakały nie jeden raz.

Zdjęcie Fromi z Lutego 2013

0dqr.jpg

Fromia z Października 2013

vmzl.jpg

Jednak się da ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i się da ale jest to trudne, zauważ że kolega napisał o rozpadającym się ramieniu co jest pierwszą oznaką że fromia odchodzi na wieczną rafę i bez dokarmiania bądź zmiany zbiornika na dojżalszy czarno to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, ta rozgwiazda już jest na wiecznej rafie i nie jest to wynik braku pokarmu tylko po prostu niedojrzałego systemu albo złej aklimatyzacji. Okrutna prawda jest taka że w stabilnych systemach rozgwiazdy też zdychają z głodu ale trwa to po kilka miesięcy. Niewiele jest rozgwiazd które nadają się do hodowli w naszych zbiornikach ponieważ są to wybitni specjaliści pokarmowi. Tu kolega wybrał chyba jedną z najprostszych w utrzymaniu mimo wszystko za wcześnie i zdecydowanie nie ten litraż niestety wiec od początku pomysł skazany był na niepowodzenie :(.

Bodzio poczytaj na forum tematy o 30tkach i zweryfikuj plany obsady swojego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.