Skocz do zawartości
robi

Reaktor, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

wazelina techniczna, i smarowac.... raz na 1/2 roku lub rok , tylko wezyk

Tylko wężyk ?? a rolki ? obracają się na plastikowych ośkach !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie obracaja se 5k na minute:-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt napisane ale... ten mój angielski ... dzięki. Dzisiaj dotarła pompa IKS ,pozytywne wrażenie robi! nie mam "rozczytywalnej" instrukcjii (po niemiecku) i nie wim czy i jeśli tak to czym wężyk smarować ? Rolki to raczej trzeba smarować bo pracują na plasikowych ośkach,a wężyk ?

Dowiadywałem się i IKS-a się nie smaruje,nawet jak przyszedł to wężyk był suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic i nigdzie nie smarować ! a mówią że "kto smaruje ten jedzie"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy na przykład Aqua-Trendu warto smarować raz w miesiącu smarem silikonowym lub takim z tubki to nawet co kilka miesięcy.Te małe Chińskie pompki nie powinny być smarowane bo wtedy płyn nie będzie podawany.

W przypadku IKS-a pytałem o to smarowanie w RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zasada pracy taka sama więc z kąd ta różnica ? Inmar ,jak tam twój reaktor ? ja będe swój miał za ok 3 tyg. i myśle jak to będzie...Pisałeś że swoją IKS zamknąłeś w pudełku aby ją wyciszyć , a ja myśle aby silnik owinąć gąbką wygłuszającą ,w środku pudełka dookoła śilnika jest sporo miejsca a to on przecie chałasuje, co myślisz o tym ?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę źle się wyraziłem,Chińskie można by posmarować,ale trzeba uważać by nie kapło smarowidło na ośkę silnika,ona chodzi w środku na zasadzie zacisku trzech rolek i potem się ślizga,to akurat przerobiłem.Jeśli chodzi o IKS-a to tak jak napisałem,Paweł z RS napisał mi,że podobno w instrukcji zapisane jest,że się nie smaruje.

Ja IKS-a nie rozbierałem więc nie wiem czy jest tam miejsce na wygłuszenie i czy to coś da,jak to sprawdzisz to napisz może to będzie lepsze niż taka duża skrzynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciszanie pompy będe robił ale po urlopie (3 tyg)dam znać co i jak, teraz myśle nad ustawieniem całego ustrojstwa i regulacjii,jak jest u Ciebie ? samo monitorowanie kh i dostrojenie wydajności pompy IKS wystarczy ?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że uzywając reaktora nie masz praktycznie żadnego wpływu na pojedyńcze parametry, wystarczy sprawdzać jeden.

Jedno tylko należy pamiętac, że przed podłączeniam go musisz mieć ustabulizowaną sytuację, czyli Kh, Ca i Mg na właściwym poziomie.

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie, wystarczy tylko dostrojenie wydajności IKS-a.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi i jak? Odpaliles sprzet? Wlasnie sam mysle nad czyms takim i jestem ciekaw twoich spostrzezen


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalony ,działa,gra i burczy.Regulacja i dopasowanie dawki jajęło mi 3 dni.Moim zdaniem ten "typ" to strzał w 10!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie różnicę między wyciekiem z reaktora a akwarium ?

Chodzi mi np: w akwarium CA 400 na odcieku 500.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z reaktora kapie około 650 Ca vs 420 w zbiorniku , Kh 45 vs 6,5 , Mg 1450- 1250. Ph - w reaktorze 6,35. Dzisiaj zmierzyłem również PO4. W zbiorniku 0,03 z reaktora 0,16. Mam niby ponoć z najmniejszą zawartością PO4 bo ARM ale coś tak nie do końca.

Ja mam wyregulowany reaktor z ręki. Czyli na ilość bąbelków i ilość kropelek z odcieku... Mierzę raz na jakiś czas ph w odcieku i jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to grubo. Czyli kolejny mit padł... czyli ARM tez produkuje PO4. Ponoć wkład Knop ( czy jakoś tak) ma niskie PO4. Tyle że to zasłyszane i nie sprawdzone przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ARM i ... ide sprawdzić Po4. Mam 0,16 ! czyli d..a !!!

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę podam ile mam na wycieku PO4 z Knopa


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię pewien eksperyment pomiaru odcieku i zaraz napiszę o wynikach.

Ps.Chodzi o to,że woda z odcieku zawiera dużo Co2,które chyba fałszuje wynik.U mnie woda prosto z reaktora 0,20,ale po odstaniu przez godzinę 0,04.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Chemicy niech się odezwą ... Faktycznie woda nasycony CO2 może zaburzyć wynik testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zaburzyc nawet w ten sposob ze powstana mikrobombelki z co2 po dodaniu odczynników. I to wplywa na fotometr, Chyba ze Marek widzisz u siebie zwyczajnie roznice w kolorze probki robionej na wodzie odstanej i prosto z reaktora,

Poza tym podobno druga kolumna miala niwelowac co2 :)

wg mnie ta kolumna jest bez sensu, ale to juz moja ocena :).

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest przypadkiem tak, że wg instrukcji Dastaco odciek ma powoli spływać szeroką rurką PVC do sumpa, a nie kapać bezpośrednio - i tu jest dobre miejsce, by pozbyć się resztek CO2? Ja reaktora jeszcze nie mam, ale przypomina mi się skan instrukcji wrzuconej chyba na AR.


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.