Skocz do zawartości
dale

Jak zwiększyć ilość "życia" na skale ?

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś pomysły, jak zwiększyć ilość życia na skale ? Krylu, lasonogów i innych żyjątek, stanowiących pokarm wielu ryb ? Pytam, pod kątem wprowadzenia właśnie takich ryb w przyszłości...

Macie może jakieś pomysły ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lac "fito" z własnej hodowli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś pomysły, jak zwiększyć ilość życia na skale ? Krylu, lasonogów i innych żyjątek, stanowiących pokarm wielu ryb ? Pytam, pod kątem wprowadzenia właśnie takich ryb w przyszłości...

Macie może jakieś pomysły ?

Zachować odpowiednie i stabilne parametry!!! Możesz lać nawet nalewkę babuni a jak będzie ci w kółko jeździło wszystko począwszy ok KH skończywszy na PO4 to... zrobisz prędzej kompot niż wychodujesz lasonogi, kryl i inne mysis ;)

Przy dobrze prowadzonym akwa to robactwo samo się pojawia i samo utrzymuje się na skałach, populacja jest stała no chyba, że coś skopiemy i parametry się rozjadą, to będzie albo bum, albo kompletny pomór.

Jeszcze drobna uwaga, niektóre z tzw "fito" hodowanych w domowych zacisznych laboratoriach jest hodowana na nawozach dla roślinek.... bez zbytniej dbałości co ten nawozik zawiera i ile go należy lać by nie przelewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze prowadzonym akwa to robactwo samo się pojawia i samo utrzymuje się na skałach,

I samo znika ;)

Jeszcze drobna uwaga, niektóre z tzw "fito" hodowanych w domowych zacisznych laboratoriach jest hodowana na nawozach dla roślinek.... bez zbytniej dbałości co ten nawozik zawiera i ile go należy lać by nie przelewać.

Rozumiem że masz na myśli żelazo które jest podstawowym składnikiem tych nawozów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem czy to tak do konca ze parametry musza byc az tak super wzorowe dla calego tego zycia.

Czasmi widuje zapuszczone zbioniki i tam wlasnie wtedy wszytsko buzuje jezli chodzi o to "nasze robactwo"

Ja podpisze sie pod tym co napisane powyzej, refugium za odpieniaczem to raz, fito ktore z powodzenim mozna chodowac na kranowce i wtedy juz nie ma potrzeby uzywania F2 czy nawozu do kwiatkow. Jezli ktos nie uzywa w swoim systemie probiotyki ze wgledu na dobrze dzialajace refugium czy DSB moze pokusic sie o mala ilosc alkoholu. Profilaktycznie 1/4 dawki na swoj system. NIe zeby zbic parametry aby zastymulowac gabki do rozwoju. Te lubia byc uzywane jako siedlisko dla np Ostracod a sama zwiekszona ilosc bakteri zastymuluje cala grupe zooplanktonu.

Chcac zwiekszyc liczebnosc zycia na skale czy piachu warto sie tez powstrzymac przed zbyt wczesnym wprowadzneiem wscibskich krewetek czy ryb. Szczegolnie Ustnikow i Wargaczy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich 2 akwariach domem dla malych form zycia jest bardzo duza powierzchnia zakamarków, które

są nieckami osadzania sie detrytusu, gdzie swietnie odnajdują sie małe stworki

nie jest to najbezpieczniejsze w dalszej perspektywie "starzenia" zbiornika bez okresowego przedmuchiwania skał

niemniej moi specjaliści pokarmowi, a przede wszystkim mandaryny maja brzuszki jak Budda :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lanie fito fito i jeszcze raz fito :)

od czasu do czasu lanie do sumpa wrotki też potrafi zdziałać cuda (obieg i odpieniacz off na jakieś 2-3 godziny) a mysis będzie się plęgło że ho ho :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A podpinając się do tematu to takie fifo się kupuje w sklepach czy od osoby która je na w swoim zbiorniu ? I czy jest ktoś z okolic Piekar Śląskich kto takie organizmy ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny temat gdzieś na forum jak zrobić hodowle krok po kroku. A starter dostajesz/kupujesz od dobrych ludzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Radiesteta -fito ;)

B/w

FIFO (first in, first out) HACCP

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Hihihi niesforny telefon mi zamienił i nie zauważyłem ,-) znam ten 2 termin też ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez zwrocic uwage, ze takie dodatkowe pokarmy swietnie wspomagaja wzrost szklanych rozyczek, takze od razu trzeba je tepic. :police:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Warto tez zwrocic uwage, ze takie dodatkowe pokarmy swietnie wspomagaja wzrost szklanych rozyczek, takze od razu trzeba je tepic. :police:

Ale kogo te pokarmy czy różyczki? Bo jeśli chodzi o te ostatnie to ich całkowita eksterminacja chyba jest niemożliwa jak już się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I samo znika ;)

Rozumiem że masz na myśli żelazo które jest podstawowym składnikiem tych nawozów :)

Walker proszę cię... weź etykietkę od nawozu do roślin i przeczytaj!!! I jeszcze równie stanowczo doradź wszystkim to by go stosowali bo to tylko żelazo...

Lanie takich preparatów uważam za zbędne ryzyko. Jeżeli już to lepiej użyć suchego pokarmu. Jednak jak wspomniał Stani przepięknie rozwiną się róże szklane, a przy okazji nie ma tak różowo przy niewydajnych systemach (odpieniacz, cyrkulacja), za dużej ilości skały w baniaku będzie problem z NO3 i PO4.

Bo jakby na to nie spojrzeć to brudzenie systemu po to by uzyskać więcej życia.... by dalej zabrudzać system, itd.

Wystarczy zadać sobie pytanie dlaczego w stabilnych systemach utrzymują się przy życiu ryby typu mandaryn i myślę tu o systemach typu zeovit gdzie nie leje się żadnych nawozów wybełtanych z zielonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpinając się do tematu to takie fifo się kupuje w sklepach czy od osoby która je na w swoim zbiorniu ? I czy jest ktoś z okolic Piekar Śląskich kto takie organizmy ma?

Wpadnij do mnie to dostaniesz porcje startową Fito :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł chyba Ci się klawisz "!" zacina na klawiaturze - warto by to sprawdzić bo jeszcze kogoś pomyśli że chciałeś na mnie nakrzyczeć a to przecież nie prawda.... ;-).

A wracając do tematu to doskonale wiem z czego są nawozy i przez 1,5 roku sam prowadziłem hodowlę fito na nadwozie zooleka chyba jak dobrze pamiętam. Jakoś nie zaobserwowałem negatywnych skutków stosowania fito hodowanego w ten sposób a wręcz przeciwnie zooplankton rozwijał się w zbiorniku pięknie. Mało tego zamierzam odnowić hodowle i juz nawet rozmawiałem o tym z nanokaczorem od którego to brałem starter do poprzedniej hodowli. Więc nie unoś się tak proszę bo nie ma powodów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat: Jak zwiększyć ilość "życia" na skale ?

- rada odnośnie dozowania fitoplanktonu jest jak najbardziej na miejscu

a to co kto skleci z wszystkich rad dostępnych w sieci, do tego co chce mieć w akwarium, to już inna sprawa.

Dlatego morszczyzna jest taka fascynująca, pełna prób i błędów, wzlotów i upadków.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) Tylko nie chciał bym żeby za błędy płacili najmniejsi... :) Ale myślę że odrobina fito nie zaszkodzi...:)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.