Skocz do zawartości
witek2000

Redox i UV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Krótkie pytanie : czy i jaki wpływ na Redox ma dzialanie lampy UV w zbiorniku?

Czy ciagle dzialanie UVc moze spowodowac spadek Redox?

U mnie UV dziala od 2 mcy -Redox byl w okolicach 300 ...

W sobote odmulilem /oczyscielm sumpa i Redox zaczal leciec na leb...spadl do 0;/

Oczywiscie sonda sprawna i komputer tez (sprawdzalem w plynie odniesienia)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włączony ozonator i robię porządki i bałagan w zbiorniku, to też redox leci na pysk. Prawdopodobnie chodzi o chwilową przyduchę w zbiorniku spowodowaną zanieczyszczeniami w toni wody. Nie łączyła bym tego z pracą UV. Ale niech się jeszcze wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iga - dziekuje za to info....poobserwuje baniak i redox - tez mi sie wydaje ,ze UV tak z dnia na dzien nie powinna wplynac na 0 REDOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze -Redox mi pokazuje od weekendu 0 ;/

co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nie tak, sprawdż połączenie z kompem, być może elektroda poszła ...!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektroda ok -przy wzorcowym plynie pokazuje ok....w świeżej solance w granicach 240 -ok

a tylko w akwa 0 -nawet jak "odizolowalem" elektrode -tzn. nalalem wode z akwa do poemnika i wlozylem do niego sonde tez pokazuje 0.....

nie wiem czemu tak sie dzieje -zwlaszcza,ze przez 2 mce woda byla 2 okolicach 300.....dopiero jak wyczyscilem sumpa zaczelo spadac gwaltownie i teraz ok kilku dni const. 0

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten redox 0 jest tak mega wazny?

Czy w wakwarium dzieje sie cos niedobrego czy to po prostu rozterki zwiazane z pomiarem parametru ktorego nie mierzy 99% akwarystow?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes, RedOx nie jest jakos super wazny . Co wiecej, bezwladnosc oraz czulosc pomiaru czynia go dosc niewygodnym parametrem do przewidywania zmian w akwarium. Kontrola RedOxu robi sie wazna przy stosowaniu ozonu, (chociaz Staszek na ten przyklad uzywa ozonu bez miernika)

Dla mnie pomiar RedOxu ma znaczenie edukacyjne. Prowadzac regularnie dziennik od czterech lat jestem w stanie zobaczyc, jak zmiany w akwarium wplywaly na zmiane tego parametru np. wsadzilem wydajniejszy odpieniacz - ORP w gore, dolalem bakerii - ORP w dol, zaczalem dozowac wodke - ORP jeszcze bardziej w dol.

Masz racje natomiast z jedna rzecza. 99% akwarystow nie musi uzywac miernika RedOx


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jasna padlo cos ze sprzetu...

albo komp ,albo elektroda albo i to i to... -bo juz nawet w plynie 220mV pokazuje 0 -czyli nie mierzy redox...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem miernik redox jak miałem ozonator.Ozonator sprzedałem,ale miernik pozostał i jak Bartek pisze,można się z jego pomiaru wiele dowiedzieć jeśli oczywiście jest sprawny.Co zauważyłem u siebie to robiąc podmiany na soli IO redox mocno spadał z 400 do nawet 250 i rosło pomału w górę przez tydzień lub dłużej,ale już na bogatszych solach po podmianie z 450 spada do 430 na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witek - podłącz jakiś multimetr do elektrody i wsadź w płyn kalibracyjny - jak nadal 0 to obstawiał bym elektrode :)

ps. u mnie ostatnio też cuda się działy aż całkiem padła i też pokazywała 0 - po wymianie działa już poprawnie - aczkolwiek aktualnie wychodzi mi że mam redox 530..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.