Skocz do zawartości
kamsolik

mercedesy wsród lamp?

Rekomendowane odpowiedzi

\no za lampę która działa na korale normalnie (nie jak ledy) trzeba zapłacić ale PS niestety do Mercedesów się nie zalicza... trudno może nawet i dostanę bana na tydzień ;)

spoko, spoko - nie dostaniesz, nawet na bana trzeba sobie zasłużyć ;-))) ale piszcie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI>>>>>>>reszta

Najlepsze odbłysniki z jakimi się spotkałem, lampa ATI 10x świeci jak inne 12x(wg mnie). Tylko wygląd nie wybajerowany ale czy to jest najważniejsze w lampie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha. Ale się uśmiałem! Niemieckie produkty są produkowane w Chinach, Indiach i innych krajach gdzie jest tania siła robocza i są importowane do Polski z niemieckim logo. Pod względem logistycznym nie ma różnicy pomiędzy produktem marki niemieckiej, Japońskiej i Amerykańskiej. I tak wszystko jedzie z Chin lub Indii...

Japońskie produkty akwarystyczne też są mocno przereklamowane. Równie ładne akwaria można prowadzić w zwykłym polskim szkle i na piasku kwarcowym z lasu oraz nawozach sporządzonych z soli, które kosztują grosze.

Schuran,AM ,ATI,Ratz, Eheim,Tunze,Sander ,Royal, i by tak można bez końca uważasz ,ze to wszystko myśl techniczna chińczyków? lubię chiński sprzęt ale bez przesady

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tylko dokończę do SunRose - kolega pytał o T5 lub HQI - stąd moje pytanie było: czy używałeś T5 Pacific Sun, że uważasz, że są najlepsze:)

A co do dyskusji to ja również upominam: dyskusja jest o lampach a nie o tym, który chińczyk ją robi :spam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora ale temat jest niezrozumiały. Co znaczy Mercedes: dla jednego coś dobrego a dla innego niekoniecznie. Podobnie jak Royal...

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha. Ale się uśmiałem! Niemieckie produkty są produkowane w Chinach,

Niemcy to największy producent w europie, i z tego ich gospodarka się jeszcze jakoś trzyma.

Fabryk jest tam od nie powiem czego.

Ja akurat mam dobrą opinie o niemieckim przemyśle.

Polecam ATI i Giesemann.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor nie mozesz obrazac sie na swiat caly. to ze cie nie stac na mercedesa nie upowaznia cie do bluzgania tej marki. na swoja opinie dlugo pracowali i znikad sie nie wziela. jestem swiezo po pielgrzymkach salonowych i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze pomimo staran szczerych japonczykow, francuzow i koreanczykow, tylko audi moze stac z mercedesem jak rowny z rownym. a jak dobrze policzysz to wcale nie sa drozsze od konkurencji. problem w tym, ze standardowe wyposazenie mercedesa oferuje tyle ile opcja full konkurencji a w reklamach podaja zawsze cene golasa :) takze zamiast psioczyc, udaj sie na zwiedzanie rynku motoryzacyjnego i znajdz godnego konkurenta dla "szajse" mercedesa pod wzgledem jakosci wykonania, materialow i detali a takze gwarancji i serwisu.

lampy - ati. ich pozycja na rynku nie jest dzielem przypadku. jak i mercedesa....


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie firmy produkujące lampy T5, HQI(nie świetlówki) są uważane za mercedesy?

Tak jak Royal wśród pomp czy odpieniaczy.

Nie chodzi o to by wybrac mercedesa ale umiec dobrze jezdzic.

Lampe wybierasz pod typ zbiornika i wlasnych preferencji a nie dla lansu.

Najleszy sprzet, markowy, czy najdrozszy bez odpowiedniego podejscia do akwarystyki nie przelozysz na wyglad akwarium.

Pogladaj TOTMy wiekszosci sa na ATI

Ja rowniez polecam, ale wersji sciemnianej drugi raz juz bym nie kupil.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI

kiedys Aquaconnect

Pomieszane HQI/T5 dobrze oceniane sa Giesemann Infiniti


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece nad swoim lampa Sfiligoi 12x 54 T5. Chcialem kupic ATI ale trafila mi sie gratka. Uwazam ze ATI to tansza wersja a o odblysnikach mozna by podyskutowac czy aby ATI ma najlepsze. Na tych samych rurach ATI x8 nie dala tyle swiatla co Sfiligoi na dwoch kanalach, nie mierzylem swiatla miernikami i innymi bajerami, roznica widoczna jest golym okiem.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece nad swoim lampa Sfiligoi 12x 54 T5. Chcialem kupic ATI ale trafila mi sie gratka. Uwazam ze ATI to tansza wersja a o odblysnikach mozna by podyskutowac czy aby ATI ma najlepsze. Na tych samych rurach ATI x8 nie dala tyle swiatla co Sfiligoi na dwoch kanalach, nie mierzylem swiatla miernikami i innymi bajerami, roznica widoczna jest golym okiem.

A możesz zdradzić gdzie je kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem lampe z drugiej reki, jechalem po nia osobiscie na drugi koniec Anglii i nie zaluje

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś nie mogę nawet u wujka google za dużo znaleźć na temat tych lamp. Może już firma się zawinęła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek dałeś link do tematu sprzed 6,5 roku :)

http://reefbuilders.com/tag/sfiligoi/

Poszli w ledy, ewentualnie można kupić hybrydę.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.