Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy nabyłem Reefmaxa, wmawiałem sobie przynajmniej raz w tygodniu, że większego nie potrzebuje... taki mi starczy...

No i tyle...

Jak widać, nie jestem osobą która potrafi przekonać sama siebie. Moim celem na początku było upchnięcie w koncie małego pokoju każdego centymetra w wymiarach akwarium. W planach było 300 litrów.

Trafiło się gdzieś okazyjnie 270... problem z przesyłką...

Kiedy natrafiłem na ogłoszenie kolegi Norbertt 25, użytkownika tegoż zestawu (stelaż, hydraulika, elektryka, szafka, akwarium OW, sump, zbiornik na dolewkę i masę innych gadżetów za mniej niż minimalna krajowa....) postanowiłem że za wszelką cenę nabędę i przywiozę z Krakowa do Warszawy to właśnie akwarium, tym bardziej, iż poprzedni właściciel użytkował je tylko 4 miesiące, co czyniło zeń prawdziwą okazję.

Za pomoc w realizacji transportu, wypatrzenia ofert na targowisku składam gorące ;) podziękowania dla szarwi. Która to, tak na marginesie, wystartowała z moim starym Reef Max'em. Ale o tym napisze pewnie w swoim temacie niebawem.

I tak o to 24.10.2013 wystartowałem moje nowe akwarium około 240 litrów w obiegu.

Obsada jaką planuje to LPS z przewagą SPS kilka miękkich.

  • Akwarium 180L 60x60x50 szkło 10mm front i boki Optiwhite ,komin zewnętrzny od środka tylnej szyby wklejona czarna szyba
  • Sump 2 komorowy 51x40x40H
  • Zbiornik na dolewkę 46x12x41H 20l (z czasem zostanie przerobiony na zbiorniki do metody W. Ballinga
  • Stelaż stalowy z profili 40mmx40mm pomalowany proszkowo, obsadzony płyta meblową w kolorze szarym
  • grzałka EHEIM (JAGER?) 150W
  • obieg: sicce-syncra 2,5" (2400 l/h)
  • cyrkulacja: BOYU WM4 (zmodyfikowana pompa na wirniku z TUNZE 6055, druga czeka w kolejce) JVP 101 za skałą w celu uniknięcia martwej strefy.
  • Odpieniacz od forumowego producenta na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040
    body to kopia RE BK 180
  • lampa Pacific Sun Black Phyton 140W-XM
  • 18 kg LS
  • około 14 kg LR
  • 2 litry siporax'u w sumpie między przegrodami

Akwarium zostało uruchomione na suchej skale oraz soli Red Sea Salt dnia

24 października na bakteriach KZ ZEObac oraz ZEOstart3.

W sumpie obecnie moczy się Phosguard firmy Seachem oraz węgiel aktywowany AM 4mm. Który został dodany około tygodnia temu. W przyszłym tygodniu zamierzam zrobić testy. A za kolejne dwa tygodnie wpuścić pierwsze życie, zaczynając od ekipy czyszczącej. I stopniowo wprowadzać korale.

No i kilka fotek:

Front:

ce2b4f54c7fd63bemed.jpg

Lewy bok:

74504a4e763fb416med.jpg

27a2b0c232d57af5med.jpg

53ba9146976caf9dmed.jpg

Wnętrze i zarazem serce systemu:

1b8024e378e77750med.jpg

61755a016cfdfa1emed.jpg

64b30b19d22bb897med.jpg

1f8b6691195aab4amed.jpg

80aed32e374b8f8emed.jpg

Odpieniacz i urobek na mokro:

36b9e802040bf483med.jpg

d8bc6c1b5d6d367bmed.jpg

37bfedf9cdf42557med.jpg

No i całość:

76c4e38c1564fa3cmed.jpg

Czekam na wasze sugestie i komentarze

Pozdrawiam, Łukasz.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada. Co jest u góry w przegrodzie miedzy komorami? Jak oceniasz pracę odpieniacza na tej pompie? Działa z maksymalnie rozkreconym powietrzem? Myślę nad odpieniaczem z pompą o model wyżej.

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,

teraz to jestes Pan :queen:

Dobrze to wyglada :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda, mam podobną kostkę, to będę kibicował.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jack Daniel's to do akwarium czy czeka na opicie akwarium?

Bo jak to drugie to się zapisuje na imprezę :wine:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie

ZaczynaLismy zabawe z RM w podobnym okresie

Fajnie i życzę powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada. Co jest u góry w przegrodzie miedzy komorami? Jak oceniasz pracę odpieniacza na tej pompie? Działa z maksymalnie rozkręconym powietrzem? Myślę nad odpieniaczem z pompą o model wyżej.

Tak, powietrze w odpieniaczu jest maksymalnie rozkręcone, jest nie stabilny, włożę łapki do zbiornika i od razu przestaje pienić. Nie wiem w sumie od czego jest to uwarunkowane. Ale jak się rozkręci to trzepie bardzo fajnie....

Lukasz,

teraz to jestes Pan :queen:

Dobrze to wyglada :secret:

:) Stani, dzięki. Ale Pan to będę jak będzie przynajmniej 700+ i wszystko co przy tym jest potrzebne...

Cieszę się, że się podoba.

Jack Daniel's to do akwarium czy czeka na opicie akwarium?

Bo jak to drugie to się zapisuje na imprezę :wine:

No niestety, akwarium oblewam sobie po troszku Gentleman Jack, to co widać jest już puste gdyż podczas ustawiania, zalewania i odpalania wszystkiego chciało się pić... :)

Ladnie

ZaczynaLismy zabawe z RM w podobnym okresie

Fajnie i życzę powodzenia

Czekamy teraz na Twoją przesiadkę :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czysto i schludnie. Podoba mi sie, jutro biore sie za czyszczenie sumpa kurde...:)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego Jacka Daniel'sa dozujesz sobie czy do akwarium ?? ;):D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)super zbiorniczek sie zapowiada:)jesli to nie problem daj fotke calosci z daleka z zamknieta szafka:)chcialbym zobaczyc jak prezentuje sie obudowa:)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta listwa to super sprawa, ale trochę drogo wychodzi... Sam zbiornik ładnie się prezentuje, co najważniejsze bardzo dobrze był zaprojektowany przez poprzedniego właściciela, więc sama radocha taki obsługiwać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)super zbiorniczek sie zapowiada:)jesli to nie problem daj fotke calosci z daleka z zamknieta szafka:)chcialbym zobaczyc jak prezentuje sie obudowa:)

Bedzie jeszcze korona, muszę tylko wymierzyć i ogarnąć jak to zrobić. Gdy uporam się z tym to wtedy wstawię zdjęcie całości.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw :)

Będę obserwował.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w sprawie ustawień lampy BP 140W XM... Proszę o PW.

----EDIT---------

Problem zażegnany... wszystko wróciło do normy...

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jak zbiorniczek? :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie u Niego ładnie,

oprócz babki z erybki która po zakupie zdechła :wallbash:

życie doszło niech tylko zdjęcia zamieści

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Tak zgadza się.

Na początku były próby wprowadzenia miękkich które to zakończyły się powodzeniem.

.

Valenciennea puellaris była lecz zeszła. Od początku nie przyjmowała pokarmu jak i tez nie kopała. Zeszła po około 5 dniach od zakupu.

Ale obsługa sklepu zaprosiła mnie po odbiór drugiego osobnika tego gatunku więc wszystko raczej dobrze się skończy i rybka na stałe zawita w obsadzie.

Na dzień dzisiejszy obsada wygląda następująco:

Ukwiały:

Entacmea Quadricolor

Miękkie:

Briareum

Clavularia

Xenia sp. (egipska)

Xenia elongata

Cladiella spp. (zielona)

Cladiella ultra white

Zoanthus pink

LPS:

Euphylia parancora

Duncanopsammia sxifuga

Ekipa czyszcząca:

3x nasarius vibex (były 4)

Ryby:

2x Amphiprion ocellaris

Sugestie mile widziane.... :)

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjecie?::o. Dawaj fotke:p.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.... Wywołuje się :baby:


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie.... Wywołuje się :baby:

I jak,wywolaly sie juz?:p

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych zdjęć musi być, że tak dłuigo. A ciekaw jestem jak się temat rozwinął.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz srednice splywu, rewizji i powrotu? Pytam, bo planuje podobny litraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akwarium dawno sprzedane.

W głowie rodzi się powrót do RM


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.