Skocz do zawartości
Butik

Aquamedic Cubicus 125L

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko!

Mój 8-letni synek na gwiazdkę zażyczył sobie rybkę Nemo. Tatusiowi wystarczy tylko zasiać ziarenko, żeby z tego wykiełkowało coś więcej. O akwarium morskim myślałem zawsze, ale zawsze też odczuwałem wyraźny sprzeciw haus-gestapo ;). Kiedy stało się to życzeniem dzieciaka bariera przestała istnieć, więc tatuś wziął się za studiowanie: jazdę po sklepach, czytanie dostępnych informacji u wujka Googla, oglądanie filmów i... padło na gotowca: mam dwie lewe ręce do majsterkowania, nie chcę też od razu pakować się w coś dużego nie będąc pewnym tego, czy podołam. Z drugiej strony budżet nie był jakimś istotnym ograniczeniem więc zdecydowałem wydać trochę więcej, ale kupić coś, co mi się w swojej prostocie najzwyczajniej w świecie podoba.

Dziś sprzęt przyjechał do domu i został wstępnie poskładany. Jeśli ktoś zna Blenny Advanced to Cubicus jest bardzo podobne, tylko 10cm większe w każdym kierunku: 50x60x50cm, z czego 10cm to tylny panel na sprzęt, więc netto do zagospodarowania zostaje dokładny sześcian 50x50x50cm czyli 125 litrów.

Po rozpakowaniu i ustawieniu blisko miejsca docelowego baniak wydaje się dużo większy, niż początkowo przypuszczałem. Montaż dla nowicjusza dość upierdliwy, gdyż instrukcja obsługi jest kompletnie bezużyteczna, więc zmuszony byłem posiłkować się filmem "Aqua Medic Blenny Advanced Unboxing".

Jutro montaż blatu, na którym zbiornik będzie stał, układanie skały, zasypanie piaskiem i zalanie wodą. Już nie mogę się doczekać jak to wszystko ruszy, mam nadzieję że z kopyta.

cdn

post-22697-0-90377400-1385764509_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj tylko na ten termometr AM. Lubi lecieć w kulki :) Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dodaje do obserwowanych :thumbup: sam zbieram sprzet do kostki 125l.Powodzenia!


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kosteczka ! Bede pilnie obserwował i kibicował .


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie do tego skałe syntetyczną,super wygląda w takich kostkach.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pierwsze akwa to tylko LR.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a to jakaś nowosc ze pierwsze powinno być na zywej skale,tylko gdzie to jest napisane bo w dziale dla nowicjuszy tego nie znalazłem!No i oczywiście jakieś dobre uzasadnienie by się przydalo ...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a to jakaś nowosc ze pierwsze powinno być na zywej skale,tylko gdzie to jest napisane bo w dziale dla nowicjuszy tego nie znalazłem!No i oczywiście jakieś dobre uzasadnienie by się przydalo ...

Np. Mnogość życia jaką daje żywa skała i obserwacja ich. Wiem napiszesz majano, aiptasia i inne rzeczy ale to mnie jakoś nie odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober6662- fajnie ze wszedzie probujesz na sile o tej syntetycznej w kazdym temacie, ale to takie slabe moim zdaniem.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Butik - jeżeli chcesz, żeby akwarium cieszyło całą rodzinkę - a robisz to szczególnie dla dzieci a nie dla bycia "hardcorem" to też polecam syntetyczną:)

Tak czy siak - lubię takie pasje w "tatach" więc trzymam kciuki:)

Nie zawiedź 8-letniego synka i daj mu się cieszyć nemo a nie Twoją walką z glonem:)

Ale tutaj - ile ludzi tyle opinii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Dziś kilka kursów do Leroy Merlin za rogiem, wiertarka, młotek, wkrętaki, śrubki i... udało mi się zrobić najpiękniejszą konstrukcję w moim życiu :). Sprzęt stoi na sucho, zaraz zabieram się za czyszczenie, układanie skały i... ZALEWANIE! Mój młody już tupie nóżkami.

Stay tuned...

post-22697-0-93335200-1385828253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne szkiełko się zapowiada :) Sprawdzałeś wytrzymałość konstrukcji pod baniak ? Bo to jednak koło 150 kg - tak licząc z górką.

Z doświadczenia, uważał bym też na wszystko stojące nad akwarium - u mnie wystarczyła szpara na 15 cm żeby helikopter zanurkował :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane, teraz chyba muszę to oblać ;)

Po włożeniu 10kg skały weszło dokładnie 120L osmozy. Zy skały wypłukał się jeden śliczny krabik, ale jest on już na tamtym świecie :(. W niebieskim świetle obserwuję przepiękne czerwone plamy, które w świetle białym są... zielono-brunatne.

Cholera, boję się, że to wciąga.

Załączam dwa zdjęcia:

1. Ułożenie skały.

2. Szerszy plan dający porównanie z otoczeniem, a co za tym idzie jakąś skalę dotyczącą wielkości. Synek ma 130cm wzrostu, szafa obok 175x90; blat pod baniak jest na 85cm.

post-22697-0-52029300-1385845569_thumb.jpg

post-22697-0-30655800-1385845570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wedlug mnie pierwsze powinna być osmoza, pozniej zasolenie, a pozniej jak juz nie mozna wytrzymac skała (jak nie ma co zrobic ze skala wkladac skale )

Edytowane przez Kicajec (wyświetl historię edycji)

a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia z wczoraj ok północy i dziś 9 rano. Wczoraj wieczorem przy niebieskim świetle wydawało mi się, że woda się już ładnie klaruje. Tymczasem dziś rano po dołożeniu światła słonecznego wyraźnie widzę, że wciąż jest mętna i dostrzegalne są smugi pływające po baniaku zgodnie z rytmem pompy cyrkulacyjnej. Powinienem się martwić, czy cierpliwie czekać?

post-22697-0-06994700-1385885736_thumb.jpg

post-22697-0-28964100-1385885737_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia - miniaturka po lewej to dzisiejszy poranek, prawa - wczoraj w nocy.

Wpuściłem jeszcze 30ml MIROBE-LIFT i 15ml NITE-OUT II. Śmierdzi ;)

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem że żywą skałę zalałeś osmozą ? Jeśli tak, to ja by zaczął jeszcze raz... (ja osobiście - Ciebie nie namawiam).

Ponieważ, żywa skała to życie. Jeżeli wkładamy je do solanki, przynajmniej część przeżywa i namnaża się dalej...

Jeśli zalałeś ją osmozą, to znaczną jego część, jeśli nie prawie wszystko, wybiłeś- w rezultacie masz b. dużo azotu i fosforu. teraz woda musi się oczyścić. jest to jakaś metoda... Skała musi się ponownie ożywić.

Ale może ktoś lepiej znający temat zweryfikuje moją opinię...

Nie obraże się, jeśli napisze iż piszę bzdury :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wlałem ok 5cm osmozy, potem wsypałem 4kg soli, potem dokończyłem osmozę i od razu włączyłem cyrkulację. Wszystko trwało ok 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie kupiłeś ten zestaw?

Aqua Medic, Warszawa ul. I. Gandhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo solanke przygotowac w jakis wiadrach i zalac gotowa woda. Troche zle sie do tego zabrales :(.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo solanke przygotowac w jakis wiadrach i zalac gotowa woda. Troche zle sie do tego zabrales :(.

Tak mi polecono w sklepie (tzn zrobić to co zrobilem - ułozyć skałę, zalać i posolić) :(. Z drugiej strony słyszałem też opinie wprost przeciwne, że chwila z osmozą nic nie powinna zrobić, co więcej - czasem parę minut w słodkiej wodzie to dobra kuracja dla chorej rybki. Zagubiony jestem... Cóż, poczekamy i zobaczymy co się dalej będzie działo.

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście przeraża ilość zabawek nad akwarium ;P i nie wiem czy ta półeczka ci puchnąć nie będzie, ale może i nie. Fajny zestaw, ja również kibicuje :) Tylko nie wrzucaj za szybko tych rybek, żeby od razu nie padły. Najpierw jakieś ślimaki, kraby i krewetki żeby sprawdzic czy dadzą radę. Szkoda że nie masz wody z działającego zbiornika. Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście przeraża ilość zabawek nad akwarium ;P

Już wcześniej zwrócono mi na to uwagę i półki zostały przeniesione na inną ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda dziś już ładnie wyklarowana, wykonałem pierwsze testy:

MG 1350

Ca 450

NO2 5

KH 12,5

PO4 0,01ppm

Czyli wygląda dobrze, tylko KH nie teges. Czekam dalej.

Czy jeszcze jakieś inne testy powinienem mieć koniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.