Skocz do zawartości
Butik

Aquamedic Cubicus 125L

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie dojrzewa Ci akwarium i wbrew wszystkiemu szybko.

Jak twoja ekipa nie będzie mogła poradzić sobie z wyższymi glonami to polecam jeżowca, ale to dopiero jak będziesz miał już lepsze parametry.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeżowca nie polecam :p stworzonko ciekawe aczkolwiek odrywa szczepki, wszystko trzeba kleić, a i tak nie raz niesie "na garbie" jakieś zoa lub grzybki...

Na glony polecam za to Salariasa. To prawdziwa kosiarka. Ale to oczywiście za jakiś czas. :)

Edytowane przez Carolin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać każdy jeżowiec inny, mój akurat nie jest takim destruktorem. Kraby też przewracają w widać kolega już ma.

Moje uwagi do tych zwierząt są takie, płaskich szczepek na większych skałkach kleić nie trzeba, ale pionowe typu acra., to i tak bez klejenia czy to przy jeżowcu czy przy krabach przykleić delikatnie można

Edytowane przez baxter (wyświetl historię edycji)

Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Nie było mnie w domu prawie 3 dni i 2 noce. Po powrocie zastałem dużo rudego osadu na szybie i piasku. Niestety jest też jeszcze sporo takiej rudawej trawki.

Uprzejmie prosze o obejrzenie 2-minutowego filmu i pomoc w:

- identyfikacji rudzielca i sposobie pozbycia się go

- identyfikacji glonów / trawy i pomoc w pozbyciu się tego

- popatrzeniu na wszechobecną pylicę, która nie chce się wyklarować i sugestie co z nią zrobić

Parametry wszystkie w normie.

post-22697-0-66924100-1387487991_thumb.jpg

post-22697-0-78636500-1387487993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo różnych plag które przejdą same ale niestety dopiero z czasem.

Co do rudego jeśli to jest czysto rude bez bąbli i czerwonego zabarwienia to okrzemki, jaką dolewasz wodę masz stacje Ro/Di czy ze sklepu ciągniesz.

Nie wiem ile świecisz, ja jak zakładałem zbiornik to rozpoczynałem świecenie od 2h dziennie i przez miesiąc zwiększałem do 6h tyle wystarczy na zbiornik bez SPS

Dzięki ograniczeniu świecenia zapobiegłem rozrastaniu się glonów nadmiernemu i nie spowodowałem rozrostu plagi cyjano.

Weź ogranicz świecenie do 2-3h.

Jeśli chodzi o glony to napisała Ci koleżanka i ja. Ja kupiłem jeżowca Tripneustes gratilla i wszystko pięknie załatwił a swoją drogą piękny zwierzak wpisz sobie w Google.

Ale takie zwierzątko dopiero jak będziesz miał ok parametry.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czysto rude, bez babelkow, schodzi z szyby latwo gumowym zbierakiem.

Woda brana ze sklepu.

Czy ten jezowiec pozre tez te brazowa trawe? Jak sie pozbyc tego brazowego dziadostwa?

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak zaczyna tętnić życiem.

Aktualna obsada:

Mespilla globulus

Calcinus elegans

Calcinus seurati

Mithrax sculptus

Neopetrolisthes maculatus

Paguristes cadenati

Petrolisthes elongatus

Archaster typicus

Nassarius

Strombus

Trochus tectus

Turbo

Ophioderma squamosissimus

Ophiolepsis superba

Nemateleotris decora

Salaris Fasciatus

Zebrasoma Flavescens

Na razie głównie bezkręgowce i czyściciele.

Możecie mnie "obskakiwać" za tego pokolca, ale i tak bym się ni oparł :p. Teraz ładnie glony skubie.

Wziąłem najmniejszą sztukę, jak podrośnie sprzedam do większego baniaka i znów kupię małą.

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poszedłeś po bandzie .....

Wg mnie to trochę za dużo jak na początek , ale ja się nie znam i to tylko moja opinia .

życzę powodzenia z rafką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedłeś ostro wrzuć fotkę zbiornika, ale 4 kraby, 2 wężowidła, rozgwiazda. Na pewno będą Ci robić niezłą jazdę z tym zbiorniku, no i nie wiem jak z wyżywieniem, mam młodziutki zbiornik, pamiętaj że nie wszyscy to konsumenci glonów, cześć z nich to konsumenci detrytusu.


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się i tak rozeszło, pochowało w piachu, po dziurach itd :)

Pokolec i Ślizg ślicznie centymetr po centymetrze obgryzają glony, jeżowiec poleruje skałę na lśniąco, krabiki sobie nie przeszkadzają i każdy skubie swój kawałek kamienia.

Nassariusy muszą mieć super wyczucie jedzenia, bo kiedy wrzuciłem kawalątek mrożonki dla Nematelotrisa, to wszystkie nagle wyszło spod piachu mimo iż żarcie jeszcze było blisko tafli wody i dopiero zaczęło opadać. Oj działo się gdy tylko dotarło do dna :)

Spędziłem właśnie ok. półtorej godziny na fotelu gapiąc się jak głupek w baniak... Też tak miewacie? No w mordę, gorsze od Xboxa :)

Jutro za dnia porobię zdjęcia i film.

W poniedziałek dołożę chyba jeszcze jedną pompę cyrkulacyjną, zamontuję pod kątem prostym do pierwszej, tak żeby było w wodzie więcej zaburzeń. W tej chwili mam wrażenie, że z przepływem wody szału nie ma i jest on dość monotonny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane uaktualnienie wideo-fotograficzne.

Jak widać mimo iż teoretycznie zwierzyny dużo, to prawie jej nie widać :)

Rybki jeszcze się boją. Pokolec jak widzi kogoś wchodzącego do pokoju, chowa się za skałą. Ślizg ma swoją małą jaskinię, z której też wyczekuje odpowiedniego momentu. Nemateleotris ujawnia się w nocy, na razie dość nieśmiały. Poniższe wideo kręciło się samo jak wyszedłem z domu, załączam ~minutkę :)

Dołączam też kilka zdjęć.

post-22697-0-24638700-1387725967_thumb.jpg

post-22697-0-03324600-1387725976_thumb.jpg

post-22697-0-83968000-1387725977_thumb.jpg

post-22697-0-36821100-1387725980_thumb.jpg

post-22697-0-61033000-1387725982_thumb.jpg

post-22697-0-39014000-1387725984_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kota nie ma w domu to myszy harcują :)

Widać robią robotę.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik z ta Zebrasoma to chyba troszke przesadziles.Chyba ze masz komu ja wydac/sprzedac za jakis czas.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik z ta Zebrasoma to chyba troszke przesadziles.Chyba ze masz komu ja wydac/sprzedac za jakis czas.

Wiem, dlatego wziąłem malusieńką prawdopodobnie na kilka miesięcy, potem idzie do pięćsetlitrowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały dwa malutkie Błazenki. Właśnie przed wygaszeniem wpuszczone do baniaka i jutro jego właściciel, czyli mój mały synek pewnie będzie skakał z radości, że doczekał się na zwierzynę, która jest powodem całego zamieszania. Aż nie mogę się doczekać.

A wieczorem może przemówią??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam niecałe 2 minuty wideo już trochę bardziej wypieszczonego, gdzie widać całą obsadę RYBNĄ oraz kilka dodatkowych zwierzaków. Zaczyna to powolutku nabierać jakichś kształtów, choć droga jeszcze z pewnością długa, oby nie wyboista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okidoki, potrzebuję pomocy.

Dość dobitnie błazny dają do zrozumienia, że potrzebują domu.

Jakiego krzaka najlepiej im sprawić na spóźnioną gwiazdkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhodactis się u mnie sprawdzał w dwóch akwariach , choć oczywiście najlepszy byłby jakiś ukwiał, ale na niego chyba za świerze akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich 3ch kolegów ma blazny, u jednego mieszkają w Rhodactis, kolejnemu zadomowiły się w sarcopythonie, a innemu w euphyli. Najlepszy był by ukwail :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały niestety łażą i mam chyba jednak za mały baniak na nie, więc wolałbym coś "stacjonarnego".

Euphylia widzę ładnie wygląda i trochę przypomina ukwiały :D

Dzięki za hinty. Jutro znów zakupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia to nienajlepszy wybór. Jest to koralowiec twardy i w związku z ma szkielet. Jeżeli zamieszkają w nim błazny to będą się ocierać o wapienny szkielet i mogą uszkodzić korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... u mnie ocierały się o raptem jedną główkę i nie widziałem uszkodzeń ani po stronie euphylli ani po stronie błaznów. Butik jak wybierzesz ładny krzaczek to błazny będą szczęśliwe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak będzie to Euphyllia Glabrescens, inne nie były w kręgu zainteresowań moich błaznów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak Quadricolor? Czy on bardzo łazi, czy też potrafi sobie znaleźć stałe miejsce przebywania? Na razie jest pusto, więc jakby się gdzieś usadowił na dobre wiedziałbym jak rozmieszczać resztę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.