Skocz do zawartości
Butik

Aquamedic Cubicus 125L

Rekomendowane odpowiedzi

A miałem nadzieję, że zbiornik będzie doskonałym przykładem dla początkujących, a okazał się kolejnym zbiornikiem gościa mającego gdzieś wymagania ryb i będącym po prostu zwykłą zabawką. Zółtek i hepatus w 125l to już przesada. Przykro mi, ale bardzo potępiam takie zachowanie.Wpuściłeś je bo nie mogłeś się powstrzymać? co to za wytłumaczenie? Te ryby po prostu się nie nadają do Twojego akwarium i będę to otwarcie krytykował. Chcesz mieć wybór w rybach to postaw większy zbiornik. Jak nie to dobierz obsadę do litrażu i przestań męczyć zwierzęta bo masz strasznie mało wydajny odpieniacz i będą same problemy nie mówiąc już o totalnym braku miejsca.

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie co miś yogi,ale pokolce to zrobią Ci straszny syfilis w tak małym akwarium,bo to ryby o duzym matabolizmie,duzo jedzą i sr**ą na potęge.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam w akwarium slychac?

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam w akwarium slychac?

A dziękuję, ma się dobrze, rośnie, nabiera kolorów i wszyscy zdrowi :)

post-22697-0-84679100-1390129108_thumb.jpg

post-22697-0-94847200-1390130326_thumb.jpg

post-22697-0-33739600-1390130331_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,ładnie,ładnie :). A powiedz mi - Pictochromis paccagnellae grzeczna? I czy wpuszczałeś ją na końcu? Bo tak mi chodzi po głowie,żeby ją jeszcze wrzucić do Reefmaxa,ale różnie o jej charakterku piszą... :rambo: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby rybki podobne ale gramma dla mnie ladniejsza. Akwarium bardzo ladne. Chcialbym aby moje po tym czasie od startu bylo na podobnym etapie. Tylko rybki niektore bym sprzedal;)

By Lumia 925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to za dużo nawkładane do tej kostki ,ale to moja opinia inni mogą myśleć inaczej.

Życze powodzenia w utrzymaniu akwarium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam hurtem :)

Żółto - pomarańczowo - fioletowa rybka to w rzeczy samej Gramma loreto, jedna z moich dwóch faworytek obok Pseudocheilinus hexataenia. Bardzo odważna i towarzyska, nie stwarzająca problemów. Druga wspomniana rybka początkowo była bardzo nieśmiała, chowała się przez wiele dni w zakamarkach skały. Ostatnio nabrała wigoru i od czasu do czasu zaczepia niektóre towarzyszki, ale rzadko i niegroźnie.

Zgodzę się tutaj z kolegą oliwer21, że Gramma jest ładniejsza od Pictochromisa, ale to oczywiiście nasze zdanie - o gustach się nie dyskutuje.

Ponieważ o gustach się nie dyskutuje absolutnie nie będę wdawał się w dyskusję, czy ładnie czy tez może brzydko :). Mnie się podoba. Co więcej -> jeszcze trochę małych korali dojdzie, potem już tylko zostawię miejsce i czas na rośnięcie. Podawałem już wcześniej w tym wątku przykład mojego ideału -> kompletny miszmasz, wszystkie możliwe kolory mieszające się nawzajem, skała praktycznie niewidoczna pod różnorodnością korali. Jak już wcześniej wspomniano - nie każdemu musi się to podobać i absolutnie to akceptuję.

Na razie wszystko jest OK, rośnie i trzyma się dobrze. Z dodatkowych rzeczy dołożyłem jeszcze jedną pompę obiegową Tunze, autmoatyczną dolewkę, też Tunze. W panel włożony jest filtr NO3 do tego co tydzień podmieniam 15l solanki (12,5% wody w obiegu). Co 2-3 dni dozuję 15ml Microbe Lift Nite Out II a po każdej podmiance 10ml Microbe Lift Special Blend. Dodatkowo po podmiance Red Sea Coral Colors. Do karmienia korali dodaję mieszankę Red Sea Reef Energy.

Więcej grzechów nie pamiętam, chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, choć przerażona jestem prędkością zarybiania i dodawania korali. Jakie masz parametry? NO3 w porządku ?

I powiedz jeszcze jakie wrażenia ma twój synek? Zafascynowany? Pytam, bo w końcu dla niego całe akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie się podoba, choć przerażona jestem prędkością zarybiania i dodawania korali. Jakie masz parametry? NO3 w porządku ?

Wszystko pod kontrolą! Oczywiści NO3 przez chwilę skoczyło, ale dzięki cotygodniowym podmiankom 15l solanki oraz absorbentowi NO3 jest OK :)

I powiedz jeszcze jakie wrażenia ma twój synek? Zafascynowany? Pytam, bo w końcu dla niego całe akwarium :)

Szczęśliwy i troskliwy, to najważniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek szczesliwy io troskliwy ale to tato pewnie caly czas podjarany z nosem przy akwa sleczy:)

Pozdr

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Synek szczesliwy io troskliwy ale to tato pewnie caly czas podjarany z nosem przy akwa sleczy:)

Hehe, jakbyś tu był :D

Ale Młody też często siada na stołku koło baniaka i wpatruje się weń przez kilka - kilkanaście minut. Jest zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychac w baniaku? :question:


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tam słychac w baniaku? :question:

W baniaku na razie koniec zakupów. Od 3 tygodni wszystko się stabilizuje i żyje pięknie swoim życiem bez kłopotów.

Jedyna strata w międzyczasie, to pomarańczowa gąbka, którą dopadł "brown jelly" (wcześniej zjadł mi jedną główkę Duncanopsammii) ale sprawa już opanowana. Wszystkie parametry miodzio, zwierzęta się rozwijają, jedzą, rosną. Jak na razie (odpukać) - pełna sielanka.

Załączam aktualne zdjęcia. Jak już wcześniej wspominałem nie każdemu taki natłok i różnorodność zwierząt musi się podobać i akceptuję prawo każdego do swojej własnej oceny :).

Przedstawiam aktualny skład baniaka, który zrobił się dość potężny...

Bezkręgowce *********

Mespilla globulus

Calcinus seurati

Mithrax sculptus

Neopetrolisthes maculatus

Paguristes cadenati

Petrolisthes elongatus

Lysmata amboinensis

Lysmata wurdemani

Archaster typicus

Nassarius vibex

Strombus

Trochus Tectus

Turbo brunneus

Ophioderma squamosissimus

Ophiolepsis superba

Korale **********

Haliciona Spp.

Fungia sp

Acanthastrea lordhowensis

Caulastrea furcata

Euphylia paradivisa

Euphylia Ancora

Lobophylia corymbosa

Ricordea florida

Hydrophora sp

Favia favites

Briareum asbestinum

Briareum fluo

Briareum sp

Catalaphylia

Discosoma cardinalis

Duncanopsammia axifuga

Lobophytum pauciflorum

Pseudopterogorgia acerosa

Sacrophyton sp.

Sinularia sp

Xenia sp

Zoantus sp.

Sabellastarte sp.

Stylophora

Pocillopora damicornis

Seriatopora hystrix

Seriatopora caliendrum

Montipora foliosa

Entacmea quadricolor

Ryby*******

Nemateleotris decora

Salaris Fasciatus

Zebrasoma Flavescens

Ampiphrion ocellaris

Paracanthurus hepatus

Gramma loreto

Plectranthias inermis

Serranus tortugarum

Pterapogon kaudernii

Pseudocheilinus hexataenia

Sphaeramia nematoptera

Pomiana wody regularnie co tydzień 15l. Na podtrzymanie 2x w tygodniu bakterie Microbe Lift i po podmiance Nite Out II. Po podmiance Red Sea Colar Colors oraz 2-3 razy w tygodniu karmienie korali mrożonkami z dodatkiem Red Sea Reef Energy.

Więcej grzechów nie pamiętam.

post-22697-0-29942400-1391526485_thumb.jpg

post-22697-0-48825700-1391526488_thumb.jpg

post-22697-0-66611000-1391526490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również bardzo sie podoba. Rafa musi być kolorowa i tętnic życiem;-)

...from Tapatalk


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie Serranus tortugarum? Masz tylko jedną sztukę czy więcej? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne ale hepatus rosnie bardzo szybko i bedziesz musial sie go pozbyc niedlugo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie Serranus tortugarum? Masz tylko jedną sztukę czy więcej?

Aquamedic Warszawa, ceny nie pamiętam :(. Wszystkie ryby oprócz parki błaznów są pojedyncze.

Ten okonek jest przepiękny!!

Bardzo ladne ale hepatus rosnie bardzo szybko i bedziesz musial sie go pozbyc niedlugo

Wiem, jestem przygotowany na podmianki obu pokolców prawdopodobnie mniej więcej co pół roku.

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś wszystko się trzyma, pamiętaj żeby tylko co jakiś czas "skosić" troszkę miękkich korali.

Bo inaczej wszystko wymknie się z pod kontroli i będzie mega zarośnięte. Chyba, że do tego dążysz ;-D


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwone wężowidło pokazało się wreszcie w pełnej krasie :)

post-22697-0-27564600-1392632095_thumb.jpg

post-22697-0-04045600-1392632097_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.