Skocz do zawartości
Butik

Aquamedic Cubicus 125L

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak się usadowi to potem może zmienić zdanie i znowu łazić. Ale niektórzy mają i dają radę jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sobie radzi, na początku maszerował ale osiadł na stałe - podejrzewam, że zostałby tam gdyby nie zachwianie NO3 + niewymienione świetlówki - dlatego przemaszerował na drugą stronę, żeby wspiąć się wyżej, parząc przy tym inne korale. Ale te wróciły do normy, a Quadri siedzi na razie spokojnie - karmię go obficie raz w tygodniu i chyba mu z tym dobrze. Także jak chcesz, możesz zaryzykować, choć ja bym go sobie drugi raz darowała. Ale jak się zdecydujesz, to nie teraz, poczekaj jeszcze chwilę - masz zbiornik dopiero miesiąc, także trochę cierpliwości :) w końcu najważniejsze zdrowie zwierzaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupy? :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupy? :)

Na razie kupiłem automatyczną dolewkę Tunze 6152, Pterapogona kaudernii i Clavularię briareum, bo ładna była :)

Z domkiem dla błaznów jednak się powstrzymam, aż Quadricolora będę mógł zainstalować.

Dwa szybkie pytania:

1. Czy to prawda, że błazny hodowlane i tak nie wejdą w symbiozę z ukwiałem? Wierzyć mi się w to nie chce, bo wydawałoby się, że to kwestia instynktu?!

2. Clavularia w sklepie była pięknie napompowana. W torebce widać było samą skałę, po włożeniu do zbiornika też wygląda to jak kawałek kamienia z malutkimi zielonymi kropeczkami. Czy to normalne po transporcie? Czekać cierpliwie?

Dołączam zdjęcie mojej skałki już w baniaku oraz w internecie znalezioną fotkę czegoś podobnego do tego, jak to wyglądało w sklepie. (patrząc na moje zdjęcie wyhaczyłem jakiegoś chyba wieloszczeta :))

Ech, cierpliwość to coś co u mnie nie występuje a wygląda na to iż to podstawowa pożądana cecha morskiego akwarysty ;)

post-22697-0-92078300-1388162517_thumb.jpg

post-22697-0-83351400-1388162518_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie, cierpliwości. Clavularia napompuje się na pewno już zaczyna musi tylko przyzwyczaić się do nowych parametrów, u mnie jak ją kupowałem na samym początku napompowała się na drugi dzień i już tak zostało aż do dziś, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wieloszczet pożyteczny, będzie ładnie zjadał resztki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U hodowlanych błaznów czasem trwa to dłużej niż u dzikich ale nie martw się, jak już raz się o niego otrą to już tam zostaną :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajny baniczek.

Powiedz mi jaki masz u siebie odpieniacz?? Turboflotor 500?? Jeśli tak to jak daje radę??

Ja mam ten odpieniek w 128l i niestety NO3 na poziomie 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jaki masz u siebie odpieniacz??

Odpieniacz z zestawu, czyli Turboflotor Blue 500. Na razie daje radę a życia już sporo... Może gdzie indziej jest problem?

A'propos wczorajszej zagwozdki z briareum -> panic button off ;) Franca się budzi :)

post-22697-0-57975400-1388220182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatuniukochana <3

Wreszcie znalazłem wzór do naśladowania. Tak moim zdaniem powinien wyglądać domowy baniak -> różnorodność kształtów i barw wymieszana w pełnym chaosie dającym na koniec zniewalający efekt.

Nie wszystkim może się podobać taka mieszkanka i gęstość korali i ryb ale mam właśnie cel do naśladowania, tylko w dużo mniejszej wersji. W przyszłości może w większej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak kozak, ciekawe czym on karmi te weze??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak kozak, ciekawe czym on karmi te weze??

Jak węże to myszami :dj: Mnie się nie podoba, za dużo tam wszystkiego naciukane, no i ta murena... :baby: @Butik, musiałbyś mieć _nieco_mocniejszą filtrację gdybyś chciał mieć tyle ryb u siebie ;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba, za dużo tam wszystkiego naciukane

Jak już wcześniej wspomniałem - kwestia gustu. Osobiście mam zaliczone z maską i butlą prawdziwe rafy praktycznie wszędzie gdzie się da: w Australii, Indonezji, na Karaibach, Morzu Czerwonym a także dziesiątkach wysp Oceanu Indyjskiego. Wszędzie tam jest właśnie tak, jak to ładnie ująłeś "naciukane" i mi się to podoba :D

@Butik, musiałbyś mieć _nieco_mocniejszą filtrację gdybyś chciał mieć tyle ryb u siebie ;)

Wiem i pewnie tak będzie. Oczywiście nie będę miał aż takiej liczby ryb no i nie tej wielkości, ale podoba mi się tyle ryb i korali na metr sześcienny :thumbsup:

Powolutku będę wprowadzał nowe życie i patrzył jaki ma to wpływ na resztę towarzystwa i parametry zbiornika.

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam strasznie dużo bąbelków powietrza w baniaku. Tak dużo, że przez nie ciągle jest wrażenie mętnej wody albo mnóstwa pływających paprochów. Pewien jestem na 100%, że bąbelki te są produkowane przez odpieniacz. Czy coś źle mam ustawione, czy tak ma być? Jest jakiś sposób, żeby się tego pozbyć? Strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz tak ma ,że z miesiąc lub dwa na początku wali zdrowo bąbelkami. Ewentualnie jeszcze poziom wody , w AM Blenny musiałem mieć dużo wody (1.5 cm od krawędzi) , żeby chodził prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać watę po wyjsciu z odpieniacza. U mnie pomogło. Wymiana waty co 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj dać watę po wyjsciu z odpieniacza. U mnie pomogło. Wymiana waty co 2 dni.

Rewelacja :)

Na wyjściu ze skimmera dałem to:

Dodatkowo od spodu jest podpierane przez pojemnik na filtr węglowy. Efekt bajeczny! Bąbelki zniknęły w ciągu niecałej minuty :D

Skoniu, bądź ozłocony! :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podpowiem, że dałem też watę po wyjsciu z grzebienia nad gąbką. Też wyminan co 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze podpowiem, że dałem też watę po wyjsciu z grzebienia nad gąbką. Też wyminan co 2 dni

Ten patent stosuję od początku, lepiej mi filtruje wszelkiego rodzaju farfocle.

Mały update staroroczny. Aktualne życie statyczne:

Acanthastrea lordhowensis

Montipora foliosa

Entacmea quadricolor

Briareum asbestinum

Duncanopsammia axifuga

Sacrophyton sp.

Catalaphylia

Clathria rugosa

Haliciona Spp.

Sabellastarte Magnifica

Zaczyna to wszystko nabierać kształtu. Prawdopodobnie będzie jeszcze lekkie przemeblowanie, gdyż nie jestem do końca pewien ułożenia poszczególnych żyjątek. cdn...

post-22697-0-47180200-1388485557_thumb.jpg

post-22697-0-28770900-1388485558_thumb.jpg

post-22697-0-16458500-1388485559_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, tak patrzę równo w ciągu miesiąca osiągnąłeś ten stan praktycznie bez żadnych poważnych problemów.

Oby tak dalej, zbiornik już w sumie zapełniłeś. Poczekaj chwile to korale Ci podrosną. Bo w brew wszystkiemu rosną bardzo szybko. 5 miesięcy i z malutkich szczepek będziesz musiał kosić zbiornik co chwilę.

A może już o większym myślisz


Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata :) Hepatus co noc ŚPI. Co więcej zawsze w tym samym miejscu -> prawym oku Wally'ego. Scena absolutnie rewelacyjna!!! Dziś w nocy ustawiłem aparat na statywie, podświetliłem ją latarką z telefonu, nie obudziła się i wyglądało to tak jak na załączonym zdjęciu :D

post-22697-0-60003800-1388907126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja :)

Na wyjściu ze skimmera dałem to:

Dodatkowo od spodu jest podpierane przez pojemnik na filtr węglowy. Efekt bajeczny! Bąbelki zniknęły w ciągu niecałej minuty :D

Skoniu, bądź ozłocony! :wine:

Możesz podesłać fotki jak to rozwiązałeś?? Też mam problem z bąbelkami powietrza, co ciekawe w nocy ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja obsada mnie zabija brakuje tylko elegansa

Jest :thumbsup:

Możesz podesłać fotki jak to rozwiązałeś?? Też mam problem z bąbelkami powietrza, co ciekawe w nocy ich nie ma.

Załączam zdjęcie. Od prawej: włóknina na filtrze gąbkowym (za grzebieniem), odpieniacz, włóknina na filtrze węglowym, komora z grzałką i pompą.

post-22697-0-70604500-1388935373_thumb.jpg

Edytowane przez Butik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.