Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Koralowce na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie wpadłem na pomysł aby przyczepić sobie xenie za pomocą igły którą wbiłem do kawała 1cm grubości korka po winie.Z 1 strony korka malutki magnes i po drugiej stronie 2 magnes który styka się z następnym trzecim za szybą,po drugiej stronie akwa..Jakieś tematy może 2 były o tym ,ale każdy pytał jak mocować.A moje pytanie brzmi następująco... Czy takie coś to głupi pomysł?skutki uboczne?Czy macie może jakieś foty jak to u was wygląda?robiliście może to z innymi koralami ?Myślę jeszcze o brierum...Taka tapetę to kozak,tak mi się zdaje,żywa tapeta sieknąć...Czy takie coś wpłynie pozytywnie na filtracje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie xenia polazła sama ze szczytu skały i rozłazi się po szybie. Jednak pozostałości które mam na skale ciągle chcą się rozprzestrzeniać i nie za bardzo mogę to wyplenić. Na szybach na razie zostawiam ponieważ zamieszkały tam błazeki ale przy następnym akwa chyba nie wsadzę do zbiornika xeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma ten koral za chwast,mi sie bardzo podoba.Masz może jakieś zdjecie jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fotkę zrobioną telefonem ale widać na niej o co chodzi.

mgoh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.Gdzieś widziałem jak ktoś miał tylną szybę porośniętą clavularią.Efekt też był bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwarium a do tego ten efekt mega...Zeby to tak jeszcze z clavularią połączyć,albo ZOA! :o..Ciekaw jestem efektu..Moze ktos inny jeszcze sie wypowie:))Mile widziane....

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja clavularia "oblazła" komin :)

ale niestety będę ją zrywał, bo baniak likwiduję


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja clavularia "oblazła" komin :)

ale niestety będę ją zrywał, bo baniak likwiduję

Likwidujesz,czy robisz przesiadke?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem Xenie i Brireum na szybie.

Poprostu mialem szczepki przy szybie i same zaczely wzrastac w strone swiatla, dodatkowo zauwazylem ze nowe kolonie lepiej ukladaly sie zgodnie z cyrkulacja.

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenia łazi i to czy zostanie na szybie nie masz na 100% gwarancji w moim przypadku xenia sama przeszła ze skałki na szybę, ale cały czas zmienia położenie, natomiast clavularia idealnie rozlewa się na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidujesz,czy robisz przesiadke?

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

przesiadka, ale połowa życia.... up


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Do przyczepienia xeni do szyby można użyć starego czyścika. Wewnętrzną część czyścika można okleić klejem dwuskładnikowym i przyczepić do tego xenie, dodatkowy plus jest taki, że ustawiasz szczepke w miejscu który Ci się spodoba i czekasz aż wszystko zarośnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, magnesem sobie steruje jak chce:)..Slyszałem od kogoś lecz nie pamietam od kogo ,ze ta xenia porosnieta moze poprawić filtracje,bujdy ?Kurna ma ktos fote z clavularia na szybie ?Chcialbym to zobaczyc bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasher,

gratuluje zbiornika, bardzo ladny :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasher,

gratuluje zbiornika, bardzo ladny :thumbup:

Dzięki... chociaż zbiornik młody, z wieloma błędami i za mały :)

Na wiosnę mam nadzieję już się to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ale samo zdjęcie , jakby ktoś wiedział czyje to cudo to mógłby podać linka do tematu (ja nie pamiętam, zapisałem tylko zdjęcie) .

gallery_15396_2721_122487.jpg

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki .ŁaaaaaaaaaaŁ jestem w szoku,mega efekt,co :D ?To clavularia ?Ma ktos moze szczepki takiej clavulari ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde podoba mi się to akwarium, zaczynam się gubić bo myślałem o tej niebieskiej fototapecie z refleksami na piachu co dodaje do głębi.... i to mi się podoba i to mi się podoba ale to wymaga mniej pracy w postaci czyszczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu przykleilem za pomoca kleju dwuskladnikowego akwarystycznego clavularie do komina w ntrzech miejscach . Teraz zaczekamy jak szybko sie rozrosnie . Jak zda to egzamin z kominem to chyba obsadze tylnia szybe .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarośniętą tylną szybę przez briareum zielony. Troszkę obecnie go mniej na kominie gdyż ukwiał nie pozwalał na dalszy rozrost. Zaszczepiłem jeszcze na szybę z tyłu briareum zielony fluo. Ogólnie fajnie faluje to tło


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odświeżę troszkę temat. W lato ubiegłego roku przystawiłem do szyby bocznej szczepkę Clavularia sp. otrzymaną jako gratis, nie pasowała mi do ogólnej koncepcji i poszła w odstawkę do czasu mojej decyzji co z nią zrobić. Zanim podjąłem decyzję gdzie ową szczepkę ustawić rafa zaskoczyła mnie i zadecydowała że szczepka (na płytce 3x3cm) zostaje na piasku przy szybie. Niczym specjalnie nie dokarmiam, podejrzewam że po porostu trafiła na odpowiedni dla siebie grunt. Wizualnie sprawia bardzo przyjemne wrażenie falując. (Dla złapania proporcji: Caulastrea po prawej stronie trawnika ma ok 8cm wysokości.) Zdjęcia poniżej wykonywane od września co miesiąc. Na tej samej ścianie mam też xenię, która po prostu przeszła ze skałki opartej o szybę. Xenia ma tendencję do odklejania się, często wygląda tak że dosyć gruby pień jest przylepiony do szyby tylko punkcikiem u podstawy.

PS: proszę wybaczyć jakość zdjęć, dysponuje tylko aparatem w telefonie a dodatkowym utrudnieniem jest gięta przednia szyba no i przede wszystkim marne umiejętności fotografującego :blushing: .

Pozdrawiam.

Paweł

post-14441-0-15766200-1425032476_thumb.jpg

post-14441-0-46855200-1425032494_thumb.jpg

post-14441-0-91153300-1425032501_thumb.jpg

post-14441-0-24840200-1425032512_thumb.jpg

post-14441-0-72399000-1425032518_thumb.jpg

post-14441-0-05870600-1425032544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tez tak zrobie w nowym akwarium teraz z brierum bo właśnie mam kozackie od pana Baua;)..

Mam dosyć czyszczenia tylnej szyby na której sie znajduje tło niebieskie i wszystko widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flasher masz super baniaczek, podoba mi się. Ja w zeszłym tygodniu postawiłem kawał xeni przy szybie mając nadzieję, że wyścieli tło. Zobaczymy co z tego będzie bo xenia rośnie u mnie bardzo szybko. Martwi mnie jednak to, że może się łatwo odrywać i zarastać wszystko do okoła. Narazie mam spory dywan xeni na skale i wyłaniają się z niej SPSy. Co ciekawe SPSom wogóle nie przeszkadza takie macanko i rosną w xeni. Już wiem też gdzie powędruje moje Briareum.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.