Skocz do zawartości
Jesion273

piasek 5 dni w drodze

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem piach z działającego zbiornika tylko było około 4 dni w drodze czy moge go bezpiecznie wsypać do zbiornika?????

Edytowane przez Jesion273 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób był przewożony?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy tak miałem nadzieje ze go dziś dostane alewidze że jednak nie wiec kolejny dzien dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piasek dokładasz do stabilnego systemu, czy startujesz?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypłukałm bym

ale ile akwari tyle teori

Ja też.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój piasek po 2 dniach podróży i zmarznięciu , śmierdział niemiłosiernie . Płukanie było konieczne . Z powodu tego smrodu dodałem tylko nie wielką jego część do akwarium a parametry też trochę skoczyły.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ryzyko jest no ale jesli orginał opakowanie leży kilka miesiecy a tam nic sie nie dzieje dlaczego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś do mnie przyszedł po 3-5 dniach dokładnie nie pamiętam bo to było kilka lat temu, smród był niesamowity.

Wypłucz tyle razy ile ci starczy sił w solance.

W tym piachu z baniaka jest też cały syf i może skisnąć.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacze jak dotrze jesli bedzie smierdział niemiłosiernie nawet po płukaniu to chyba nie bede ryzykował sypaniem do zbiornika boje sie o znaczne wywindowanie parametrów bo i tak sie moze stać/ jak narazie to od startu nie mam nawet glonu co widze po startujacych ze wywala na skałe itd mi sie udało tego uniknąć :) nie chce by sie to zmieniło wiec jesli uznam ze piach to tykająca bąba skieruje kroki do sklepu po suchy piach i tu prośba o polecenie jakiegoś by nie pylił zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wypłucz ten co ci przyjdzie piach w zwyklej wodzie wysusz i wsyp jak chcesz suchy piach. ja swoj wyplukalem w zwyklej wodzie kilkanascie razy az byl bialutki odsaczylem i wsypalem do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na jakiej skale startowałeś. Jeśli ma suchej to dojrzewanie baniaka masz przed sobą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj kup nowy piach. Koszt od 40 do 100 zl za worek, a będziesz spal spokojnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kolejne koszta na kolejny piach wystarczy dobrze przepłukać i po sprawie tym bardziej że to jest świeże akwarium o ryzyku można mówić jeśli było by mnóstwo życia spsów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdania podzielone i teraz czyja strone brać ??

a no własnie o ile przyjdzie ten piach bo cos mi sie wydaje ze w bambuko mnie ładuje kolega nie dostałem numeru wysyłki w czwartek pisał ze w piątek wysyła wczoraj pisał ze w sobote wysłał listonosz był dziś i nadal nic wiec chyba pójde i tak do sklepu a kolega niech sobie ewentualnie zatrzymie pieniadze bo szkoda fatygi no marne 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie wracam honor koledze od piachu moja kulpa, i kupla poczty polskiej wysyłka w drodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było jakimś GLS słać. Wtedy masz paczkę w kilkanaście godzin. Ja bym ten piach potraktował już jako wymagający czyszczenia. Wsypać do garnka z RO i wygotować, wypłukać i do zbiornika. Do zbiornika na samym końcu, jak oczyścisz dno z brudów uwolnionych i wypłukanych z żywej skały.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaseczek dotarł dla zaskoczenia pięknie pachnie bialutki wsypałem połowe jutro wsypie reszte no powiem ze zaskoczony jestem pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyjechał suchy czy mokry?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wilgotny był nie kapało z niego ale nie był suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.