Skocz do zawartości
Roman.P

Nagły wzrost no3 i po4

Rekomendowane odpowiedzi

A tak jeszcze z glupia zapytam bo chyba nikt nie pytal - Romek a sprawdzales na innych testach, reagentach ? Jesli Hanka to fiolka czysta bez osadu ? Bo moze z testami cos nie tak ?

VDR by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze z glupia zapytam bo chyba nikt nie pytal - Romek a sprawdzales na innych testach, reagentach ? Jesli Hanka to fiolka czysta bez osadu ? Bo moze z testami cos nie tak ?

VDR by mobile

Na innych testach nie sprawdzałem. Fiolka od Hanki zawsze wypucowana


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych testach nie sprawdzałem. Fiolka od Hanki zawsze wypucowana

Romek - ja bym sprawdzil na innych testach jeszcze albo plynach referencyjnych. Hanka to tylko elektronika, mogla pasc. Testy NO3 tez u mnie roznie pokazywaly - z tym ze Salifert raczej im starszy tym zaniza, przynajmniej w moim przypadku. Babka kopiaca nie rozkopala jakiejs nory w miejscu gdzie cyrkulacja nie jest za dobra ? Troche dziwne zeby taki nagly skok byl w dodatku od razu obydwu parametrow.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek - ja bym sprawdzil na innych testach jeszcze albo plynach referencyjnych. Hanka to tylko elektronika, mogla pasc. Testy NO3 tez u mnie roznie pokazywaly - z tym ze Salifert raczej im starszy tym zaniza, przynajmniej w moim przypadku. Babka kopiaca nie rozkopala jakiejs nory w miejscu gdzie cyrkulacja nie jest za dobra ? Troche dziwne zeby taki nagly skok byl w dodatku od razu obydwu parametrow.

Wczoraj był u mnie adam_s i zrobił swoje testy.

Wyniki:

Po4-0,4

No3-45

Kh-10.6

Dzisiaj wywalę jeszcze węgiel z sumpa. Może on zamieszał.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zjechał z KH nawet poniżej 7,sam zobaczysz jak szybko ci poleci NO3


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, obniz kh ponizej 8.

Ja bym zjechał z KH nawet poniżej 7,sam zobaczysz jak szybko ci poleci NO3

Kh miałem powyżej 11 - pomiar tydzień temu. Obniżyłem do 10,6. Ile mogę na dobę bezpiecznie obniżyć?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po prostu spokojnie czekalem aż samo zejdzie do tej wartości,ale przy tym spadku kh pojawiło mi sie sporo cyjano ale to przez szybkie zbijanie No3,no i nie robiłem podmianek żeby nie podbijać niczym kh


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obnizane 0,4 na dobe bedzie ok. Zreszta mozesz potrzymac poziom na np: 9 i po kilku dniach znowu obnizyc.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obnizane 0,4 na dobe bedzie ok. Zreszta mozesz potrzymac poziom na np: 9 i po kilku dniach znowu obnizyc.

Dzięki Staszku.

Rano odłączyłem pompkę podającą bufor i wieczorem sprawdzę jaki jest spadek.

Czy podanie biodigest coś pomoże w walce?

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wysokie kh nie jest powodem tak wysokiego PO4 i NO3. Zaleca sie kh ponizej 8 przy wódzie i probiotykach bo byly przypadki palenia tipow. Z szybkim zbijaniem bym uwazal. 3 dni temu wypadl mi wezyk od Ballinga z sumpa. W ciagu trzech dni kh z 7.5 do 5.7. Zaczalem delikatnie podnosic a i tak monti zielona z brazowymi tipami czesc tkanki utracila :/ Na szczescie nie duzo i juz zaczela oblewac. Inne korale poki co nie zareagowaly. Jak dla mnie to kh jest kluczowym parametrem i jesli do tej pory nie miales problemow z koralami przy tak wysokim kh i nie widac by korale lecialy i syfily wode to nie jest to przyczyna wzrostu parametrow. Kh mozesz zbic przy okazji.

VDR by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zacząłem obniżać to będę kontynuować. Bez żadnych gwałtownych ruchów.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stasiu - to nie skala. Jesli w wodzie wedlug Hanki jest 1,21mg/L PO4 to nie wiem jak wysokie fosforany musialy by byc uwiezione w skale zeby taki wynik uzyskac w przeciagu 4 tygodni. pH 7,7 nada jest na tyle wysokie zeby stabilizowac kalcyfikacje argonitowa, a nie zeby rozpuszczac skale. Poza tym musialby nastapic znaczny skok rowniez Ca. A jeszcze bardziej poza tym czym wytlumaczyc jednoczesny skok NO3 - przeciez nie ze skaly.

Felek - Jesli w akwarium nic nie zdechlo i nie zmieniales nic w setupie np spora ilosc nowego wegla, to rzeczywiscie sprawdz wode i sol. Jesli chcesz sie upewnic co do skaly, wez maly kawalek, rozgniec go w drobny piasek i zalej szklanka woda RODi (sprawdz najpierw poziom fosforanow w tej wodzie) dodaj z lyzke octu i pogotuj przez pare minut na gazie. Potem, jak ostygnie, sprawdz poziomy pH i PO4 w plynie znad osadu

Pozdrowka

Zrobiłem jak radziłeś, wynik - Milawaukee wskazał 2.5 ale wydaje mi się że jest duuuuuuuużo więcej , woda zabarwiła się praktycznie na taki sam granatowy kolor jak obudowa miernika. Na pewno wyszło poza skalę .

Przy okazji dowiedziałem się że mam w akwarium beton , chciałem ukruszyć kawałek skały ale się nie dało, a jak użyłem już sporo siły i później rozkruszyłem ten kawałek zamiast białej miazgi zobaczyłem czarną ... Zagotowałem zarówno beton, jak i wcześniej skałę i za każdym razem wynik wyszedł poza skale .

Jeszcze jak układałem skały w akwarium to coś nie pasowało mi w kilku kawałkach , ale jako że była to prawie połowa stwierdziłem że tak powinno być. Dziś natknąłem się na temat o autentyczności skały i o betonowych podróbkach, a kiedy tylko zabrałem się do testu , od razu wiedziałem co jest grane.

I chyba ten test potwierdza moje obawy związane z wymianą skały :wallbash:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wyniki.

Kh-7,0

Po4-0,26

No3-45

?????????????


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.