Skocz do zawartości
remi61

Tridacna i jej kolory.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja musle ze to sklep ktory mial dwa tygodnie temu duza dostawe tridacn ale to nie ma znaczenia bo niestety w wielu sklepach parametry wody gdzie sa korale odbiegaja wiele od idealnych wiec wszystkie sklepy staraja sie sprzedac jak najszybciej po dostawie bo wiedza jak te zwierzaki beda wygladaly za 14 dni. Zdjecia byly robione po dostawie a teraz wszystkie sa brazowe. Zostaw ja w baniaku na miesiac a odzyska kolorki tylko parametry jak przy spsach i duzo swiatelka i jedzenia

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem swoją przydacznię kilka miesięcy temu i była wtedy właśnie taka szarawa. Teraz jest super niebieska. Daj jej trochę czasu i zapewnij dobre warunki to pokaże swoje naturalne kolorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ,ale wiekszosc stwierdziła, że to nie jest ten sam egzemplarz co zamawiałem .


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee :book: .

To się nazywa brak szacunku dla forumowiczów.

Kolejni zostaną nabici w butelkę..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Niejeden z nas" spójrz na zdjęcie z pierwszej strony...;)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup:

160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mówimy....szepczemy ??;-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musle ze to sklep ktory mial dwa tygodnie temu duza dostawe tridacn ale to nie ma znaczenia bo niestety w wielu sklepach parametry wody gdzie sa korale odbiegaja wiele od idealnych wiec wszystkie sklepy staraja sie sprzedac jak najszybciej po dostawie bo wiedza jak te zwierzaki beda wygladaly za 14 dni. Zdjecia byly robione po dostawie a teraz wszystkie sa brazowe. Zostaw ja w baniaku na miesiac a odzyska kolorki tylko parametry jak przy spsach i duzo swiatelka i jedzenia

Ale małż to nie acropora więc nie ma co tu dużo gadać, kolega został nabity w butelkę i tyle. Fakt kolory małż patrząc "od góry" a przez szybę bardzo się różnią ale nigdy z niebieskiej nie wyjdzie brązowa :)


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A może to dlatego ze to gwiazdor ci ją przyniósł ? Gdyby to robił św. Mikołaj to by takich błędów nie popełnił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie gorne jest zrobione od gory a dolne przez szybe. Ma to ogromny wplyw na widoczny kolor malza.

Nie powiesz mi, że kolor niebieski od góry widoczny przez boczną szybę jest brązowy....

Dla mało rozgarniętych to zdjęcie z eRybk'owej strony. Ale z wyrokiem bym poczekał, jednak, że fakt do sklepu musisz zgłosić.

Jeśli chodzi o korale i życie... Kupiłem tam kilka dni temu Entacmea Q. Miał być czerwony cały.

Okazało się, że czerwone ma piękne bańki, a dolną część polipa miał zielone fluo zaś stopa jest delikatnie fioletowa.... :)

Mi oczywiście to odpowiada... :thumbsup::clap:

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechciałem od razu robic kreski co do sklepu ,bo od ładnych kilku lat robię tam zakupy , jutro wyśle @ zobaczymy jak podejda do sprawy,po to był ten temat by wysłuchac waszych opinii, a kolegów z forum nigdy nie ignoruję .

Pozdrawiam wszystkich .


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam tridakne ktora byla brazowa a teraz jest niebieska


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiesz mi, że kolor niebieski od góry widoczny przez boczną szybę jest brązowy....

:

Nie powiedzialem tego...

Chodzi, jak juz wspomnial Adrian o polaryzacje i zmiany gestosci osrodka. Od gory patrzac masz powietrze-woda- powietrze - dwie zmiany a od boku powietrze-woda-szklo-powietrze - trzy zmiany.

Z tego samego powodu korale lepiej wygladaja patrzac na nie z gory


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje 3 grosze. Swego czasu kupilem tridacne w erybce. Wybieralem dosc dlugo bo bralem dosc duzego osobnika (takie duze L). Wybralem ladna jasnoniebieska z odrobina bieli. Po wrzuceniu do akwa zonk. Malza sie otwarla i jest... Brazowa :) na poczatku sie wystraszylem ale na chlodno:

- roznica parametrow

- inne swiatlo ( ja mam ledy w sklepie t5)

Pewnie myslalbym jak autor tego tematu ale sam przy tym bylem i wybieralem.. Trzeba chyba dac czas zwierzakowi i tyle.. I odpowiednie swiatlo

Sent from my iPhone using Tapatalk


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsubasa- to zmieniles oswietlenie, czy zmienila barwe po czasie?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem ja z tego najladniejszego akwarium w zabrzu. U mnie sa ledy a tam t5. Mysle ze to kwestia zmiany swiatla i parametrow. U mnie mam na pewno wyzsze no3. Quadricolor jak zmienialem akwarium to po zmianie oswietlenia z t5 na led zrobil sie rozowy jak majtki. Po kilku miesiacach wrocil do pierwotnej barwy.. Nie robilbym rabanu w sklepie tylko najpierw szukal gdzie indziej przyczyny :)

A kolor od razu dostala brazowy


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prawdopodobnie nastapiła pomyłka w sklepie ,we wtorek mam dostać przesyłką tą tridacne z pierwszego zdjęcia .Dlatego w moim poście pytałem o zmiane barwy np. przez oświetlenie .

Pozdrawiam.


160x60x60; pompa obiegowa AM2500; SUMP 80 litrów; oświetlenie 2 x HQI 150 + aktynika; cyrkulacja 3 pompy 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.