Skocz do zawartości
LLS

Akwariarz stawia pierwszwe morskie .

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że w końcu pora na pierwsze morskie akwarium . Mam do was kilka pytan liczę na pomoc . Jak się uda będzie dużo większe .

Stawiam kostkę wymiary 42x42x42 .Do kostki dokleję panel o szerokości 15cm ,klasyczny przelew jak do komina zewnętrznego . Chciał bym aby był w nim odpieniacz ,pompa cyrkulacyjna powrót na locline ,mam plan aby obyć się bez falowników.Nie wiem czy to się uda .

Pompę chcę zastosować maxi jet 1000 .

Odpieniacz podwieszany na scianie zbiornika,model tutaj jeszcze nie wiem, ważne żeby był w miarę cichy,może coś doradzicie .

Oswietlenie ledowe 1 watowe

-15 blau

-15 white

-5 uv

-5 magneti

Skała +ma być żywa ,woda wlana z dojrzałego zbiornika .

Obsada

-jakieś trzy krewetki

-parka błazenków

-.........

-korale sps

Nie końca wiem jak rozwiązać kwestie dolewki . Czy do tak małych akwarii stosuje się reaktor ?

Jak to widzicie ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie ledowe 1 watowe

-15 blau

-15 white

-5 uv

-5 magneti

Przemek o co chodzi?

Co to za diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz już kogoś kto Ci sklei akwarium,ja jednego znam ja co ?

Akwarium już mam .Kwestia sprzętu blokuje wymiary panelu . :)

Przemek o co chodzi?

Co to za diody?

Cree power leed

-białe

-niebieski

-różowe

-emitujące uf

Aha piach też będzie żywy .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Przemka bodajże Szczecin ?? wiem że klei ale czy potrafi wklejać panel ?? ciężko to widzę


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Przemka bodajże Szczecin ?? wiem że klei ale czy potrafi wklejać panel ?? ciężko to widzę

Taki panel to w zasadzie moze byc to samo co ..... przegroda w sumpie z grzebieniem, zadna filozofia dla kogos kto klei baniaki :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakoś wkleję ten panel :D Większego na razie nie będzie .Trzeba się nauczyć wpierw raczkować .

Dawajcie mi tu koledzy info o sprzęcie ,zamawiam graty i wiem już jaki mam robić ten panel . :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już mam .Kwestia sprzętu blokuje wymiary panelu . :)

Cree power leed

-białe

-niebieski

-różowe

-emitujące uf

Aha piach też będzie żywy .

To jeśli mogę Ci coś doradzić to daj więcej niebieskich, mniej białych i uv i olej różowe (są takie w ogóle?)

np:

RB 25

W 10

UV 1 max 2 (ja mam u siebie 2 i nie widzę różnicy czy się świeca czy nie tylko w nocnym fajnie wygląda)

Jak chcesz więcej kolorów to max po jednej sztuce G,RO,R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to napisałeś ten temat jak osoba która po raz pierwszy odpaliła forum morskie. Jesteś tu długo - no ale obaj wiemy po co ;)

Co do pytań to - pytania podstawowe - z działu dla nowicjuszy (ok troszkę ledy komplikują pytania).

Nie będę się czepiał no ale błagam Cię Przemek - rusz d.... i poczytaj. :blushing:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli mogę Ci coś doradzić to daj więcej niebieskich, mniej białych i uv i olej różowe (są takie w ogóle?)

np:

RB 25

W 10

UV 1 max 2 (ja mam u siebie 2 i nie widzę różnicy czy się świeca czy nie tylko w nocnym fajnie wygląda)

Jak chcesz więcej kolorów to max po jednej sztuce G,RO,R

Ok tak też zrobię ,ale ledy koloru purple ponoć łanie kolor wyciągają .Marku już patrzę na Twój wątek .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Przemku ze twoja slawa Cie wyprzedza :). Kleisz ale czy wkleisz? :).

To akwa ktore mi skleiles dziala na takiej samej zasadzie jak ty chcesz teraz zrobic. Dasz rade bez dolewki.

Balling (jak juz w ogole bedzie konieczny) wystarczy, zanim zapotrzebowanie bedzie wiekszy pewnie posawisz wiekszy baniaczek, w ktorym bedziesz sie martwil o reaktor.

Powodzenia

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Cree power leed

-białe

-niebieski

-różowe

-emitujące uf

emitujące UF ?

Żebyś potem nie miał UF jak gorąco :D

Coraz więcej słyszy się o tych wszystkich samoróbkach LED DIY,

Chińskich lampach z którymi jest więcej problemów niż korzyści, pali się to a po miesiącu świeci jak chce.

Jak już zamówiłeś to podstawa pamiętaj dowód zakupu, rachunek do ewentualnej reklamacji i gwarancji - słyszałem tu i tam, że z tym masz własnie wielki problem, gdzieś w sklepie mówili Ci co znali temat, że jak 1/10 szkła wychodzi od ciebie na legalu to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emitujące UF ?

Żebyś potem nie miał UF jak gorąco :D

Coraz więcej słyszy się o tych wszystkich samoróbkach LED DIY,

Chińskich lampach z którymi jest więcej problemów niż korzyści, pali się to a po miesiącu świeci jak chce.

Jak już zamówiłeś to podstawa pamiętaj dowód zakupu, rachunek do ewentualnej reklamacji i gwarancji - słyszałem tu i tam, że z tym masz własnie wielki problem, gdzieś w sklepie mówili Ci co znali temat, że jak 1/10 szkła wychodzi od ciebie na legalu to jest dobrze.

Hahaha z ostatnim zdaniem to sie usmialem , bo znawcy tematu hahha , ja rozwniez wole zaplacic za baniak i nie obchodzi mnie rachunek jesli szklo ma byc tansze , a przeciez jest tak samo wykonane :) ale jesli chodzi o temat to na bank to ogarniesz , dziwie sie ze taki maly stawiasz przy twoich mozliwosciach klejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o jednym konkretnym zbiorniku a ni o paragonach. Darujcie sobie off :).

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zamówiłeś to podstawa pamiętaj dowód zakupu, rachunek do ewentualnej reklamacji i gwarancji - słyszałem tu i tam, że z tym masz własnie wielki problem, gdzieś w sklepie mówili Ci co znali temat, że jak 1/10 szkła wychodzi od ciebie na legalu to jest dobrze.

Widzę ze konkurencja się odezwała .Uważaj co mówisz kolego ! Jestem ryczałtowcem a więc jak pewnie nie wiesz rachunek wydaję na życzenie klienta chyba że firma to dostaj z urzędu .

Prowadząc powyższy sposób rozliczenia mam obowiązek ewidencjonawać przychody .Nie musze każdemu wręczać rachunku ,mam nadziej że wyjaśniłem .

Ledy zrobi mi kolega,który dla mnie pracuje .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega LLS założył temat w dziale PYTANIA o akwaria 60-250L bo może coś sobie postawi. To nie jest temat wzajemnej adoracji i wychwalaniu jego zdolności ani też to nie jest temat o tym czy wystawia paragony czy nie.

Każda kolejna osoba która napisze posta nie związanego z tematem zarobi od razu ostrzeżenie.

EOT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prościej będzie bez panela? Robisz w rogu komin bez dziur tak aby Ci sie rura od kaskady zmieściła i masz już miejsce gdzie czujniki dolewki wstawiasz. Do kaskady purigen/phostguard/węgiel + podmiany i masz sprawę załatwioną z woda. Jak się uprzesz na odpieniacz to możesz zmajstrować Sobie taki ze strzykawek, albo dodać kaskadę fzn2 z odpieniaczem resuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam kostkę wymiary 42x42x42 .Do kostki dokleję panel o szerokości 15cm ,klasyczny przelew jak do komina

Właściwie dla czego nie kleisz 42x42x57 i nie wkleisz panela do środka?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie klei bo jak napisal akwa juz jest.

Przemku wez sobie wybierz ktorys z malych pieniaczy i zrob panel wymiarami odpowiadajacy mu. Maly tunze lub hydor nano.

Pozdrawiam mobilnie

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie klei bo jak napisal akwa juz jest.

Przemku wez sobie wybierz ktorys z malych pieniaczy i zrob panel wymiarami odpowiadajacy mu. Maly tunze lub hydor nano.

Pozdrawiam mobilnie

Dokładnie tak ,akwarium jest i tyle ,po postu chcę je zagospodarować . Wymiarami zbliżone jest do aq yascha . Zastanawiam się czy nie wiercić otworu do obiegu wody jak w yascha . Nie bardzo wiem tylko jaką wtedy by tam pompę zastosować.

W opcji jet jeszcze pompa maxijet 1000 podiętaa pod loc line . Generalnie tak to będzie wyglądać .

3db497f8ad8d4553gen.jpg

a5502d81e2f16ea6gen.jpg


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę błąd,panel zrób na równo z akwarium.Mało tego,jeszcze lepiej jak by szyby dzielące akwarium z panelem były niższe.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.