Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam zając nowe szczepki ????,

jak tam twój zbiorniczek daj może jakąś aktualizację ???

dawno nie było widać całości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCF0364.JPG Chyba znalazłem pogromcę glonów... Dolabella zrobiła co do niej należało. Obecnie powinna szukać nowego domu, lecz do momentu gdy nie osiągnę magicznego pułapu 50 postów nie mogę nic ogłosić.

DSCF0354.JPG

Od niedawna dokładnie od wczoraj w zbiorniku mieszka docelowy gość... Na obecną chwilę jeszcze nie dostał imienia. Może Nemo - tak dla przełamania stereotypu że nemo to musi błazenek.

DSCF0363.JPG

Czekam na Waszą opinię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodon powinien być Gobuś, trochę jeszcze chyby. U mnie samiczkama białe polićzki i jest Gobuś i GGobusiowa.Chociaz syn mówi Gogus bo jaki facet w zółtym ubranku chodzi?

ten stworek w kształacie duszka na szybie to wirek. Bywaja szkodliwe, jesli jest ich tak duzo,ze tworzą warstwę na koralach.Kilka na szybie to normalne,zwłaszcza,ze obok widać widłonogi-czyli sporo drobnego życia jest.

Maddarynki nie maja u mnie specjalnych imion jest Mandaryn i Mandarynka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaryn widziałem na żywo świetnie się spisuje grasuje i śmiało do jedzonka wychodzi coraz fajniej cały zbiornik zaczyna wyglądać

musisz jednak znaleźć nowy dom dla zająca bo będzie im ciężko

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te mandaryny są.

A co do samego akwarium to już widać, że glony się wycofują. Ale jak dla mnie brakuje mi jeszcze tam kolorów - choć myślę, że zapewne są w planie dodatkowe korale:)

Powodzenia

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te mandaryny są.

A co do samego akwarium to już widać, że glony się wycofują. Ale jak dla mnie brakuje mi jeszcze tam kolorów - choć myślę, że zapewne są w planie dodatkowe korale:)

Powodzenia

Z glonami porządek zrobił mój mały zajączek... jedyne 15cm czasami się mu przyglądam i jest większy od małych skałek. Kolory już są tylko muszą się rozrosnąć- wybrałem opcję dla cierpliwych. Kilka odmian zoa, parazoa, pojawiła się seriatopora tu i tam wychodzą rurówki od 5mm do 15 mm szerokości pióropusza.

Masz może jakieś konkretne wybrane propozycje co do dodania kolorytu w tak małej kropli? Zbiornik jest w fazie startowej ale jak widać co aktualizacja coś przybywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś konkretne wybrane propozycje co do dodania kolorytu w tak małej kropli? Zbiornik jest w fazie startowej ale jak widać co aktualizacja coś przybywa.

Wiesz co jestem na tym forum chyba największym laikiem co do akwarium morskiego więc i nie będę proponował obsady. A z tego co napisałeś to korali masz już sporo tylko są póki co małe.

Ja osobiście to o zoa myślę - strasznie mi się podobają. Choć sam w swoim akwarium mam niedużo zoaskow hehe a poza tym inne miekkasy. Ale przymierzam się do sprobowania z twardymi.

Życzę powodzenia


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodon powinien być Gobuś,

.....

obok widać widłonogi-czyli sporo drobnego życia jest.

Żółciaszek będzie już miał raczej na imię "Gibon" został tak nazwany przez mojego brata więc niech już będzie gibuś :)

Dziękuję za identyfikację wirka póki co widziałem tylko jednego korali nic nie zalepia więc się nie obawiam.

W wodzie coś żyje wystarczy wyłączyć pompy podczas karmienia i sama zaczyna pływać.

Nemo (dla nie wtajemniczonych mandaryn) faktycznie coraz chętniej i częściej wychodzi do pokarmu.

Do pokarmu wychodzą również moje kolorowe wieloszczety :) oraz co pewien czas widuję ładnie machające łapki ze szczelin skały. Także skałę kupiłem na pewno żywą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ma już miesiąc to kiedy wkładasz acry do zbiornika??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ma już miesiąc to kiedy wkładasz acry do zbiornika??

acry to jakaś potwierdzona info ??? czy tylko jakaś fantazja twoja na temat czyjegoś zbiornika

miesiąc ciekawe czy wiesz jaki wiek ma skała woda piach w zbiorniku czy traktujesz go jako nowy ekosystem czy kontynuację ????

zastanawiałeś się na jakim momencie jest w tym zbiorniku cyk azotowy ??

moze widzisz jakieś plagi lub etapy dojrzewania znasz parametry ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek ja bym na twoim miejscu tak się nie stresował skoro 2-go dnia od zalania wsadzone było życie do baniaka

ja tylko zadałem pytanie więc nie licz na odpowiedź z mojej strony :p


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek ja bym na twoim miejscu tak się nie stresował skoro 2-go dnia od zalania wsadzone było życie do baniaka

ja tylko zadałem pytanie więc nie licz na odpowiedź z mojej strony :p

wiesz co byłem widziałem rozmawiałem a ty wyssałeś z palca jakiś temat acry nic nie wiesz o zbiorniku pewnie zaraz ci młody odpisze zaraz

a odnośnie życia wszystko idzie normalnie żeby nie zapeszyć

nic nie odpadło nic nie podpadło na zdrowiu

nic nie przeszło na tęczowy most

parametry są ok i się rozwija

to za przeproszeniem nie ma co szukać w nie swoim ogródku

a przytknąć i wnieść swoją wypowiedzią nic ok twoja wola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acry... póki co nie planuję.

Sprostuję troszkę ale życie było od 1 dnia bo skała to też życie. Woda też żyła. Piach też żył...

To co trafiło 1 dnia żyje do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadałem pytanie do autora wątku więc nie wiem po co strzępisz język.

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadałem pytanie do autora wątku więc nie wiem po co strzępisz język.

Zadałeś pytanie dostałeś odpowiedź. A ja podpytam jako specjalisty od morskich.

Czy miesiąc to aż tak długo że włożył byś acry? Wg mnie to stanowczo za krótko, Druga sprawa możliwe jest utrzymanie acropor w 45litrach? Chyba że acropora miała by dodać kolorytu do zbiornika. Tyle że obawiam się iż byłby to kolor biały.

A tak na marginesie baniak ma półtora miesiąca. Zakładany w połowie lutego a mamy ostatni dzień marca.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to za przeproszeniem nie ma co szukać w nie swoim ogródku

a przytknąć i wnieść swoją wypowiedzią nic ok twoja wola

To dosyć często zdarza się temu szanownemu forumowiczowi - ten Typ tak ma i tyle;) A pewnie jakby chciał to pomoglby rada, bo myślę, ze wiedzę ma sporą w temacie akwarystyki.

Ja tam trzymam kciuki, by wszystko do przodu, bo rzeczowych informacji i tipow nie dam, bo jak pisałem laik że mnie.

Choć uważam, że stan mojego akwarium jest lepszy od wielu innych tutaj na forum a nic przy nim nie robię, nic nie mierze. Tylko podmianki

A ostatnio i martwa montipora zaczęła polipowac. O takich jak ja mówi się - fart amatora hehe - coś w tym jest.

Jeszcze raz trzymam kciuki.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podpytam jako specjalisty od morskich.

to musisz poczekać aż jakiś tu zajrzy.....ja traktuje to jako hobby a nie specjalizacje.

może bad_79 się wypowie ????

To dosyć często zdarza się temu szanownemu forumowiczowi - ten Typ tak ma i tyle;)

rozumie twoje rozgoryczenie ale o ile dobrze pamiętam to wytknąłem ci kłamstewko, że tobie nic nie padło w baniaku.. tak ??? jeżeli mylę się to popraw mnie :p

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin proszę o odpowiedź lub zakończenie dowartościowywania się w chorej wymianie zdań... Skoro uważasz się za hobbystę to raczej pomoc początkującym, szerzenie i propagowanie jest wpisane w słowo hobby.

Zadałem Ci pytanie a ty odpowiadasz mi pytaniem i strzelasz focha?

r_33 mam nadzieję że też tyle szczęścia mnie spotka. Dzięki za miłe słowa i liczę na wsparcie jako bardziej doświadczonego.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz poczekać aż jakiś tu zajrzy.....ja traktuje to jako hobby a nie specjalizacje.

może bad_79 się wypowie ????

ble ble ble

cała twoja wypowiedz

przeczytaj swoje wypowiedzi i wyciągnij sam wnioski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin proszę o odpowiedź

ja się na tym nie znam :p ale też chętnie przeczytam odpowiedź Specjalisty

dobra idę poparzyć w szkiełko, a wam życzę miłego wieczoru.

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówcie się na piwo i dajcie sobie spokój. Przynajmniej w moim temacie, niech choć jeden będzie mądrzejszy.

Rekin czyli jednak foch... dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumie twoje rozgoryczenie ale o ile dobrze pamiętam to wytknąłem ci kłamstewko, że tobie nic nie padło w baniaku.. tak ??? jeżeli mylę się to popraw mnie :p

Jak najbardziej masz rację co do tego klamstewka (choć sam bym nie nazwał tego klamstewkiem a raczej pominięciem tego faktu, bo chodziło o miekasy wtedy) ale rzecz biorąc koral odżył i znów się zalewa i polipuje. Tylko ten jeden ok 2 cm kawałek ulamanego korala padł, bo biorąc go był już w agonii.

Więc twardziel żyje ;) Akwarium ma się super a nawet nie mam pojęcia o parametrach jakie mam wliczając zasolenie.

Aaa do rozgoryczenia mi daleko bardziej to jest stan euforii, który zaczął się od startu akwarium, a u Ciebie to można stwierdzić jakiś rodzaj rozgoryczenia, bo niby skąd ta zlosliwosc w komentarzach? Bardzo często rozgoryczeni tak mają.

Więc życzę Tobie spokoju ducha i żebyś te złośliwe uwagi zamienił na chęć pomocy innym mniej zaawansowanym forumowiczom min. takim jak ja.

Pozdrowionka

p.s. sory autora tematu za ten post

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ... a ja przeoczyłem ten wątek.

Witam i pozdrawiam. Akwarium już się rozkręca, wiedzę, pełną parą... tak trzymać... :)

Powoli i do przodu.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kwietnia zbiornik zmienił nieco swoją formę, kształt. Powodem tej decyzji stał się detrytus który osadzał się wszędzie, pod cyrkulatorem i na skale, cyrkulacja w prostokącie 40x25x30 napotkała za dużo przeszkód i trudności a 25 cm nie dało pola manewru skałą i koralami. Możliwe iż skała musiała się przedmuchać z wszelkich pozostałości. Jednak drugim powodem był problem z sensowniejszym ustawieniem skały i korali, czyszczenie szyb sprawiało sporo trudności. Najważniejszym błędem jaki popełniłem było zastosowanie akwarium odkrytego z wysokim poziomem wody. Gobiodon oraz Mandaryn okazały się latającymi rybami i zaschły obok akwarium, babka zaginęła bez śladu.

Wysokość panela w porównaniu z wysokością akwarium oraz szerokością i wysokością grzebienia przelewowego również przyniosło niemiłe zaskoczenie, mianowicie woda potrafiła przelewać się na środku panela, gdzie cyrkulator kierował prąd wody. Kształt akwarium spowodowany był pomyłką w trakcie przekazywania wymiarów do szklarza, wzajemne niezrozumienie koncepcji i idei "kostki".

Dodatkowym problemem było przestawienie skały, korala czy czyszczenie szyby od środka, woda była bardzo łatwo wyciągana przedramieniem ponad krawędź akwarium.

Dla osób zainteresowanych dalszym losem skały, korali, wody, piachu polecam reaktywację, powrót do zamysłu kostki. Niestety drugi baniak jaki miałem pod ręką który posłużył do zaadaptowania na solniczkę jest kostką 40x40x40 co daje 64litry, po odjęciu niższego poziomu wody w panelu, poziomu lustra wody, mieści się w pułapie 60l ale wolę uniknąć konfliktów dlatego dział 60-250l Mierzę siły na zamiary, stąd takie maleństwo musi mi póki co wystarczyć.

Nowy temat http://nano-reef.pl/topic/66538-slona-kropla-wer-2/

Moderatora proszę o zamknięcie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.