Skocz do zawartości
Mati946

jak glosny jest osprzet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam w przeciagu miesiaca rozpoczac zakupy akwarium ok 125l powiedzcie mi osprzet sredniej klasy jak glosny jest ? akwarium bedzie w sypialni nie chce by zona narzekala na jego glosnosc :)

z gory dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim malym akwarium nie zbankrutujesz kupując sprzęt lepszej klasy

ale w skrócie wygląda to tak, że najtańsze=nie najcichsze :) Ale nie jest to regułą, choć czasami loterią jak w przypadku różnych falowników JVP.

aha, kupując sprzęt z drugiej ręki z nazwą "silence" możesz dostać pompę ale bez silence :)

Także nie oszczędzaj na żonie i swoim świętym spokoju.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam klasy jak glosny jest ? akwarium bedzie w sypialni nie chce by zona narzekala na jego glosnosc :)

z gory dziekuje za odp

Żony zawsze narzekają bez względy jak cichy sprzęt zakupisz.... Taka jest ich natura :p

Akwarium w sypialni!!!

Kiepski pomysł... zawsze coś chlupie , coś głośniej działa... Ja bym to dobrze przemyślał :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie przeszkadza akwarium raz na 2 miesiące... jak przychodzi rachunek za prąd. Buczenie słychać było prze pierwsze dwa miesiące. Kwestia przyzwyczajenia...


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co pisze Rekin

jeśli możesz zmienić lokalizację baniaka, uczyń to. "Ewentualnie później" będzie trudniej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , drugi raz akwarium w sypialni bym nie postawił .

Nie ma bezgłośnych akwariów zawsze coś buczy, przelewa się , chlupie .

Mojej żonie to nieprzeszkadza i dlatego jeszcze nie musiałem akwarium przenosić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sypialni to kiepski pomysł -- w dzień mamy dużo innych odgłosów telewizor itp i generalnie nie słychać akwarium a w nocy cichutko i nawet najcichsza pompka będzie słyszalna i w jakiś sposób drażniła


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w sypialni trzeba być głośniejszym:)


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mslawek - trzeba,yno tak co by się wyrobić zanim żona wróci....

A tak poważnie - pompa,odpieniacz w szafce. Nie są głośne ale można dodatkowo wyciszyć.

Hałasuje u mnie spływ -na szczęście akwarium mam w stołowym...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akwarium w sypialni jest bez sensu bo tam się chodzi spać a więc czasu na oglądanie nie jest za wiele.W salonie inna sprawa,siedząc i oglądając TV często zerkam na akwarium a więc oglądam go kilka godzin dziennie.W salonie można się pochwalić znajomym,ale do sypialni to już rzadko się ich prowadzi gości.

Co do głośności sprzętu to zależy jak się trafi i jaką firmę się wybierze.Kwestia przyzwyczajenia się do hałasu i własnej wrażliwości na niego Ja mam akwarium bezgłośne.ale kilkanaście nieprzespanych nocy miałem,wstawałem do niego jak do dziecka jak tylko coś brzęczało,tłukło się czy chlupało,aż wyczaiłem po kolei wszystkie te elementy i mam spokój.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkiełko tez ma stać w sypialni teraz mnie zmartwiliście boje się o odpieniacz bo tunze 9002 na testach dało znać o sobie :-(


Opti 60x30x35 (63L), Tunze 9002, Hagen glo T5 2X24W, Eheim Jager 75W, Newa Wave 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde akwarium czy to morskie czy słodkowodne jakiś dźwięk wydaje.Ogólnie taki specyficzny dźwięk.Cyrkulatory,pompy,odpieniacze.

Najgorzej jak sprzęt wpadnie w jakiś rezonans i przenosi jakieś drżenie,wibracje,wtedy to masakra.Ogólnie aby zminimalizować dźwięk to trzeba potem pewne rzeczy modyfikować.Tak jak napisał Inmar.

Mnie przeraziła grobowa cisza jaka nastała po sprzedaży pierwszego baniaka:).Osobiście wolę delikatne "buczenie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal telewizor i wstaw akwarium w salonie

(dirty_pig --> człowiek bez telewizora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.