Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

noo znalazłam :) pięknie


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetne! Akwarium, szafeczka i kot :thumbup: . Kolejny zbiornik, który będę obserwować. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zbiornik godny uwagi i pochwały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to przynajmniej 8 postów do usunięcia (punkt 9 regulaminu), o ile sprawniej by się to czytało bez tych Och-ów i Ach-ów, chcecie mu zrobić przyjemność to piszcie na priva tam nie ma takich ograniczeń.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, obecnie walczę z NO3 które skoczyło, zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno mój odpieniacz jest ok bo coś dziwnie pieni, a w zasadzie nie pieni.

Pojawiły się nowe korale, w planach kolejne. Jak na razie wszystko ma się dobrze :)

ANzR349.jpg

3BY3SB8.jpg

YpSFQi4.jpg


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie co do lampy. Czy wysokość od lustra wody jest regulowalna i czy z Twojego użytkowania doświetli zbiornik 60x40 wys. 40

Mała aktualizacja, obecnie walczę z NO3 które skoczyło, zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno mój odpieniacz jest ok bo coś dziwnie pieni, a w zasadzie nie pieni.

Pojawiły się nowe korale, w planach kolejne. Jak na razie wszystko ma się dobrze :)

ANzR349.jpg

3BY3SB8.jpg

YpSFQi4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysokość można regulować. Lampka jest w stanie oświetlić dno 60x60.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ouxWzE9.jpg

5Sa1YyR.jpg


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa ten grzybek z zielonymi kuleczkami? Jest świetny :-D Kolory extra muszę dodać u siebie trochę niebieskiego

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak było za płasko ;)

mK9ecuM.jpg

HfqBjV2.jpg

uXHkKy5.jpg


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę na zdjęciach pojawia się szorstnik- powiedz jak się u Ciebie ma ten zwierzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny koral, ale w nocy bardzo mocno wypuszcza swoje "macki" i trzeba go trzymać na dystans w stosunku do reszty akwarium ;))

Występuje w świetnych kolorach, cieszy oko :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejsca powoli brakuje:P trzeba myśleć o większym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr1kpNf.jpg

Korale troszkę przymknięte bo świeżo po podmiance, przeszedłem z soli AF bogatej na tą uboższą bo wywalało nalot na szybach. Ogólnie powoli do przodu, walka z no3 idzie w dobrym kierunku, chyba wreszcie ogarnąłem odpieniacz :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja parametrów:

NH4 0

NO2 0

NO3 10

PO4 0 według saliferta, więc może coś tam być ;-)

KH 11

Zasolenie 1,024

PH 7,7

Nie mam testów na Mg i Ca, ale w zasadzie nie mam SPS to może się obejdzie na razie bez nich.

Udało się uporać z wysokim NO3, wódka plus tygodniowe podmiany około 15-20% pozwoliły zbić je do przyzwoitego poziomu.

Troszkę martwi mnie niskie PH.

Polepszenie parametrów widać głównie po axifudze, ładnie się pompuje.

Obecny stan w akwarium:

Ryby:

1szt. Amphiprion Ocellaris

1szt. Pseudochromis Fridmani

1szt. Chrysiptera Cyanea

1szt. Valencienna Longipinnis

Ekipa czyszcząca:

1szt. Lysmata Amboinensis

1szt. Lysmata Wundermani

1szt. Calcinicus Gaimardii

1szt. Węzowidło

2szt. Nassarius

xszt. Turbo

Koralowce:

Xenia

Euphylia Paradivisa

Sarcophyton

Sinularia zielona fluo

Ricordea Yuma zielona fluo

Ricordea Yuma niebieska

Duncanopsammia Axifuga

Rhodactis zielony fluo

Calustrea zielona fluo

Szorstnik

Briareum (chyba) fluo

Zoa zielone, brązowe, czerwone, fioletowe

Quadricolor zielony

Rurówka

Discosomy zielone, czerwone, bordowe

Discosoma australia

Pterogorgia anceps

Edytowane przez mari00sh (wyświetl historię edycji)

3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jest , ilość jest , smaku nie ma - ale nie w tym przypadku , tutaj wszystko jest , fajne akwarium :)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J1TU3Ru.jpg

vBapCw1.jpg

50yueRi.jpg

rjamDXQ.jpg

95pveiY.jpg


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe wideo, niestety Nikon D90 nie kręci w fenomenalnej jakości ;) za to głębią ostrości można się pobawić.

Przetwarza się jeszcze ścieżka dźwiękowa bo w tle tv :-)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe wideo, niestety Nikon D90 nie kręci w fenomenalnej jakości ;) za to głębią ostrości można się pobawić.

Przetwarza się jeszcze ścieżka dźwiękowa bo w tle tv :-)

Obrabiasz jakoś wideo pod kątem balansu bieli? Co bym nie próbował nakręcić, to mi wychodzi niebieskie :| .

Fajny filmik :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo Nikon sobie nieźle radzi z balansem podczas filmowania (szkoda że jakość wideo słaba), nic nie zmieniałem - jest fabrycznie z puszki (jedyna obróbka to youtubowa redukcja drgan i większy kontrast). Jak zmienię body to się nakręci coś porządnego :-)

Sporo roboty zrobił sam obiektyw f/2.8.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zleciały 4 miesiące, jak na razie dość udanie.

Niedawno pojawiło się bryopsis, trzeba będzie z nim powalczyć.

Wreszcie NO3 i PO4 spadło do wartości niewykrywalnych testami Saliferta.

Widać po miękasach że średnio im się to podoba.

W zbiorniku wylądowała Montipora, zobaczymy tak na prawdę co w wodzie piszczy.

Do dziś nie mam testów na Mg/Ca. Chyba pora się zaopatrzyć.

Szukam funduszy na nowe 200-250L ;)

Na dniach porobię jakieś fotki.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, że wydałeś tyle floty na oświetlenie ale nie o tym... ładny baniaczek :)

Znaczy się morskie pochłonęło Cię :) Jak założysz większe też będę zaglądał :queen:

PS; zazdroszczę D90, przymierzam się do zmiany mojego D5100 na coś wyższego :)

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.