Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fajniej wyglada z korona. :clap: Nie swiacac po calym pokoju zbionik ladniej sie eksponuje. Mysle tez ze teraz akwarium latwiej sie obserwuje kiedy swiatlo nie daje po oczach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te światło w zasadzie nigdy mi bardziej nie przeszkadzało ale masz racji w tym co mówisz.

Na plus jest głównie to że nie widać bałaganu tak patrząc z dołu.

Troszkę jaśniejsza fotka

post-8483-0-75120000-1421051363_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moze jeszcze tlo zrob :ice:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce żeby xenia mi obrosła, oparłem skałę z xenią dopiero co a na igłach w silikon kleksy jakoś tak słabo to wychodzi tuli się bardziej do szpilki ale poczekajmy jeszcze trochę. Podoba mi się xenia.

A i grzałka jest okresowo w kominie bo zbiłem ostatnio jedną i wyciągam ją co 2 tygodnie do podmiany - mniej schylania :>

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zywe tlo swietnie nadaje sie tez Brareum. Na szybie rosnie bardzo szybko nie bedzie odrywac sie jak ksenia i rozsiewac po calym baniaku.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się rozsiewa w naturze tak ma :baby: Do tego czasu też będzie już mało miejsca zanim zarośnie i się rozsieje. Jeszcze daleka droga do celu ale nie ma pośpiechu. Co do trawnika fluo to fajny jest ale myślę sobie że jak korale porosną to za dużo zielonego akcentu. Wersji brąz-green raczej mam za dużo na skale i została xenia uniwersalna w swoim kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ładniejszych baniaków w tym przedziale.

Jakbyś jeszcze dopieścił i dobrał zbliżone zaślepki do gwintów śrub, one są na torxach czy imbusach?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to rozejrzę się w liroyu. Korona rok przeleżała w schowku pozostałości z płyt na szafkę ,miałem jej w ogóle nie zakładać ale naszło mnie na zmiany.

Pod koniec miesiąca pewnie zawita ATI 6x39w wersja okrojona, miało być 4szt ale obawiałem się pewnego niedosytu. 1 biała to za mało a 2białe i 2 niebieskie to w mojej ocenie żółto się robi jak się patrzy dłuższy czas. Będą 4 niebieskie i 2 białe.

Schuran to zdecydowanie za mocny odpieniacz, na sucho da się ustawić jak jest niskie zasolenie a jak wysokie to nie muszę w ogóle czyścic pienidła wybrałem tą wygodniejszą opcję ale korale miękkie wolno rosną.

Androctonus

Na tym forum znajdę sporo osób które mają dużo lepsze łapki do podobnych baniaków między innymi kivi.

Aktualizuje bardziej na zasadzie by zasięgnąć uwag,rad itd każde z nich są motywujące do udoskonalania zbiornika i poprawiania to co jest źle. Niekiedy jest to trudne z racji ograniczonego budżetu ale cieszy fakt że skromny baniak może cieszyć też oko innych.

Daleko do doskonałości ale wierzę że uda mi się z czasem osiągnąć efekt na który czekam czyli sinularie,capnelle,claudielle,pseudogorgonie czy gorgonie porośnięte do powierzchni a caulastrea wielkości głowy dorosłego dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunpower?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta fotka bardzo fajnie obrazuje wielkość zbiornika, jakiś punkt odniesienia.

Po poprzednich zdjęciach tak tego nie widać.

post-8483-0-11580200-1421454464_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wiąłeś 6x39W, 4x byłoby chyba za mało. Czy to będzie wersja ze ściemnianiem?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrojona , w przyszłym tygodniu dojdzie.Myślałem o dimm ale doszedłem do wniosku że wolę do czego innego dołożyć - niezwiązane z akwarium.

W między czasie xenia przyczepiła się szyby, myślę że za 3-4 miesiące będzie już pokaźne tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza liga :).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki Atak cyjano czy to dino ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano już od 8 miesiąca od około września , po dodaniu lampy ATI cyjano zniknęło już prawie w 80% przez 3-4 dni.Jeszcze tydzień temu było prawie całe dno pokryte.

Zaczęły się pojawiać pęcherzyki powietrza na piachu i skale które odczepiają się przy ruchu i kierują się ku powierzchni.Widać je na zdjęciu z ukwiałem.

Powodów mogło być wiele przekarmienie suchym,ograniczenie światła czy nieco słabsza cyrkulacja obieg an3500+ wp25 czy brak konkretnej ekipy grzebiącej w piachu bo od piachu się zaczęło.

U jednych ograniczenie światła pomaga u mnie dodanie światła pomaga.

Nad ranem widzę jeszcze ślady cyjano ale po godzinie czy dwóch od odpalenia lampy praktycznie znika.

Zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Przy okazji moja montiporka :) od Dzyma a zdjęcie od góry z przed chwili, wieczorem jest mniej cyjano.

post-8483-0-08851200-1422697973_thumb.jpg

post-8483-0-25957400-1422697996_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthiasy to temat otwarty od dłuższego czasu zanim ponownie nie wrócił temat w domu w sprawie pyroferusa.

Co dalej to zastanowię się jeśli miałbym kiedykolwiek dodawać anthiasy to myślałem o 4-5 sztukach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze akwarium jest super. a anthiasy ubarwily by taki ruch w gornej toni wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , anthiasy do przemyślenia bo na razie nie ma pyro zobaczymy co czas przyniesie. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godziny... Rewelacja w końcu coś się w baniaczku dzieje. Zaczynało wiać nudą a teraz wszystko odżyło. wszystkie ryby są ciekawskie i zrobiło się pozytywne zamieszanie.

tn_3.jpg

tn_1.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiły 2 spsy, więcej na razie nie planuje no chyba że coś wpadnie w oko.

Chciałem troszkę urozmaicić zbiornik.Ciekaw jestem jak będzie wyglądać zostawiona sama sobie acra.

Na razie nie mam dla nich miejsca kiedyś może przyczepią do większych kawałków skały.

post-8483-0-37575000-1423948811_thumb.jpg

post-8483-0-16298300-1423948827_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wszystko faluje, az mi sie chce takie falowniki zakupic jak sobie kiedys wieksza rafke sprawie, rewelacja.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.