Skocz do zawartości
AquaManiac

Tęczowa Tridacna

Rekomendowane odpowiedzi

Co nieco już widziałem, ale troszkę szczęka mi opadła, jak ją zobaczyłem. Na razie jest bardzo mała, jak urośnie to będzie kolorowa ekstaza...

gallery_7231_2910_189060.jpg


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przepiękna faktycznie. Posiadam już 5 szt,ale z takimi kolorami to bym przytulił ją też . :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie taką wypatrzyłeś ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 120 Euro, drogo oczywiście ale ubarwienie jest rzeczywiście niezwykłe. Ciekawe, czy ta "tęcza" rozleje się z czasem po całym małżu, czy to tylko jakaś lokalna barwna aberracja...?

joopa wypatrzyłem w sklepie w Niemczech, w którym pracuję. Nie chcę mówić głośno gdzie, nie jesteśmy sponsorami forum więc nie chcę robić reklamy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Tridacna jest przepiękna,szkoda tylko że nie osiagalna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta cena to przesadzacie i denerwujecie polnoc!

120 Euro to sobie moze kosztowac na poludniu Niemiec. W HH kosztowalaby 220. :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120€ to jakis bargain


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tridacna jest przepiękna,szkoda tylko że nie osiagalna. :)

Jak to nie? Przecież jest i kosztuje 120euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku, my bardzo chętnie wyślemy do HH... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nieco już widziałem, ale troszkę szczęka mi opadła, jak ją zobaczyłem. Na razie jest bardzo mała, jak urośnie to będzie kolorowa ekstaza...

gallery_7231_2910_189060.jpg

uważam że jest warte te 120 ojro :p


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x droższa od przeciętnie ładnej - dobra cena.

p.s.

nie wiem, czy tak dobrze się chwalić tą perełką, żeby Ci jej ktoś czasem nie urzekł.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Polski wyslecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie juz robi droga zabawa :) za 120 to jeszcze bym zdzierżył ale 200 to juz nie przejdzie przez mój system przyzwoitości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie juz robi droga zabawa :) za 120 to jeszcze bym zdzierżył ale 200 to juz nie przejdzie przez mój system przyzwoitości ;)

Myślę że jeśli miałbyś możliwość jej obejrzenia i zakupu na miejscu to patrząc

na twoją obsadę korali i ryb długo byś się nie zastanawiał nad takim cukierkiem

aby go wkomponować na pierwszy plan. ;)


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 120 biorę dzisiaj ale za 190 (z przesyłka ) to juz przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Byłam na stronie tego sklepu i ta konkretna tridacna kosztuje chyba 139,90 .Może się mylę, bo jest tam kilka podobnych za 149,90. :) Szkoda

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... myślę, iż w wielu przypadkach tak jest i sam byłem świadkiem- na www pewnego sklepu acropora millepora wyglądała WOW ale na żywo nie było juz takiego wrażenia. W przypadku tej Tridacny wydaje mi się, że jednak tak wygląda na żywo -tudzież nie odbiega kolorystycznie zbytnio . Przynajmniej na pierwszy rzut oka nie widać podkręcania kolorów...

Edytowane przez Rhai (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak troszkę na marginesie - zdjęcia, czy prezentacje w sklepie małż, czy wielu cukierków robi się od góry, czyli tafli wody

podczas, gdy większość z nas zwierzaki ogląda w 90% jak nic przez szybę frontową, a tam już takiego szału nie ma. Natura bywa przekorna ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przydaczniach niestety tak jest od góry jest przepiękna , jednak z boku czyli przez szybę nie ma szału .Tu akurat prawdopodobnie będzie więcej brązu niż ładnego koloru . Co do linka z pomarańczową euphylią bywają naprawdę pomarańczowe jak na tym zdjęciu jednak nie często i nie za te pieniądze ,nawet w Indonezji potrafią rozpoznać drogiego korala .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pietruszka

Tak się składa, że to ja robiłem te zdjęcia pomarańczowej Euphylli ancory i Tridacny, ja je obrabiałem i ja je wstawiłem na stronę sklepu. Ta Euphyllia wygląda pod oświetleniem T5 dokładnie tak samo na tym zdjęciu, jak w rzeczywistości. Obejrzyj sobie dokładnie na naszej stronie zdjęcia naszych korali i porównaj z tym co robi konkurencja. Porównaj sobie nasycenie, kontrast i jasność naszych zdjęć ze zdjęciami, jakie zamieszczają inni. Nasze zdjęcia są praktycznie nieobrabiane, często są to jpg-i prosto z puszki, czasem poprawiam eskpozycję i temperaturę barwową, suwak "saturacja" praktycznie jest nieruszony. Jak chcesz to poszukam, czy nie mam gdzieś RAW-a, to się przekonasz. A to, że koral ten wyglądał inaczej pod kiepską lampą LED-wą u Tannego, a inaczej u nas pod T5, to niestety tak bywa. Oprócz tego, jego zdjęcie nie oddaje kolorów w takim stopniu jak nasze, bo u niego tam gdzie powinno być białe to jest różowe (piasek), a u nas biała kratka z tworzywa jest biała. Zaś co do zdjęcia Tridacny, zobacz jak wygląda jej szkielt, jaki naturalny kolor mają glony wapienne. Ta Tridacna po prostu tak wygląda, rozeszły nam się na pniu i jakoś nikt nie narzekał.

Sorry za off-top i kryptoreklamę, ale poczułem się wywołany do tablicy.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.