Skocz do zawartości
domat

Spoiny w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, ja przesłałem dokładny projekt z wymiarami, wykonawca przekonał mnie do innego rozwiązania niż chciałem, okazało się, że zawiodło i zalałem sąsiadkę i zrobił otwory w innej kolejności niż na dokładnym rysunku technicznym.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

To już inna historia,ale w tym przypadku też zawiódł wykonawca,brakło mu fachowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można oceniać całość po zdjęciach makro dla mnie śmieszne.

Autor ma pierwszy zbiornik z przezroczystym silikonem i już ma namieszane.

Aparat wyciąga coś czego nie wyciąga wzrok.

Kobieta nie zauważyła nic w tych spoinach, ja zauważyłem kiedy rozpakowałem chodziłem z latarką ledową szukając tych ufo.

To co ja mam znajdę tylko jeśli szukam a tak naprawdę od kiedy mam zbiornik nie zwróciłem na to ani razu uwagi.

Nikt z oglądających mój projekt tez nie zwrócił mi na to uwagi, mimo że na zdjęciach uh ah jakie to straszne makro x1000

Niektórzy skaczą wyżej jak sra..ą...

Ja mimo tych ufo zapłaciłem ok.500zł taniej za zbiornik i zrobiłbym to drugi i trzeci raz.

post-8483-0-36564600-1394748675_thumb.jpg

post-8483-0-17361900-1394748690_thumb.jpg

post-8483-0-44483700-1394748701_thumb.jpg

post-8483-0-78235300-1394748719_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dużo bąbelków,ale przynajmniej akwarium wykonane według moich instrukcji,inna spawa to termin bo AM nie dotrzymał tego,mało tego do dziś nie dostałem faktury i gwarancji 5-cio letniej na piśmie.Nie martwię się tym bo archiwum tego forum zawiera treść umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie też widziałem parę zbiorników klejonych na zamówienie nie będę wymieniać z ników ale "powiedzmy" że mają bez bąbelków i zapłacili pewnie połowę mniej ;) pomijam już niektóre szkła optiwhite ciemniejsze lub podobne od float :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, jak by tylko szklarz wyraził zgodę to mogę przesłać całe zamówienie i ile razy powtarzałem potem nawet w samych mailach jakie mają być otwory(nie wspomnę o tym powtarzaniu telefonicznym i w wiadomościach SMS) tak jak również była historia z grzebieniem, który tam samo był nawet wyrysowany na projekcie gdzie ma być wklejony, powtarzałem w mailach, nawet po telefonie w dniu wysyłki o dane gdzie ma iść zbiornik jeszcze raz powtarzałem żeby nie zapomnieć o tym grzebieniu i przedstawiłem czy są takie otwory zrobione itp. i nawet potem jeszcze z mojej upierdliwości(a może z przeczucia) napisałem wiadomość SMS na ten temat... Przychodzi zbiornik i kupa.

Rozumiem jak się coś raz powtórzy wykonawcy(czy jest tylko na projekcie) ale u mnie te informacje były wszędzie...

Tak samo ma się sprawa z sumpem, tknęło mnie aby zmierzyć jego wymiary czy są takie jak na projekcie i tu też kupa(ale akurat to jakoś nie wpływa na funkcjonalność) co nie zmienia faktu że jest trochę inaczej.

Co do zdjęć nie ma problemu, mogę zrobić jest to widoczne od razu, zrobiłem takie mniejsze bo akwarium mam z tego "gorszego" boku dosunięte blisko ściany obecnie oraz jeszcze jest owinięte stretchem ale jak się nie dogadam z twórcą oczywiście takie wykonam.

Nadmieniam że te zdjęcia były robione telefonem, nie ma tu żadnego macro czy innych cudów.

Kolejna sprawa to bezpieczeństwo o którym już pisałem bo to ono jest dla mnie priorytetowe jak się tam zbiera x czasu na remont, zaproponowałem wyraźnie Panu żeby nie myślał że go chce naciągnąć kilka opcji:

1. Przyjedzie, poprawi sprawę/wyśle kogoś/zleci i zapłaci to zewnętrznej firmie jeśli sam nie jest w stanie/nie chce mu się

2. Sklei drugi zbiornik tak jak ma być i tak jak było na projekcie(wczoraj na ten temat gadaliśmy a budowlańcy muszą zamknąć wreszcie tą klatkę) i tu zaproponowałem że zbiornik musiał by dotrzeć do poniedziałku(tak jak już pisałem wyjaśniałem wiele razy twórcy zbiornika dla czego tak naciskam aby nic nie było spaprane i według projektu bo zbiornik będzie na poddaszu i nie ma możliwości go wynieść bo zamknięciu klatki schodowej dostałem zapewnienia że nie będzie takiej konieczności)

3. Zaproponuje sam od siebie jakiś rabat i zapewnienie że zbiornik nie puści a jak puści to on pokryje koszt remontu

Myślę że moje propozycje są uczciwe...

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten temat już od dwóch dni ,specjalnie się nie odzywając.

Swięte prawo rzymskie mówi zanim będziesz ferował sądy wysłuchaj dwóch stron .A tutaj wyroki już zostały wydane i druga osoba sporu zgnojona ,czyli moja .

Zarzucono mi w tym wątku od niekompetencji po cwaniactwo i brak fachowości . To teraz mi dajcie możliwość obrony .

Niestety aby odnieść się do wszystkich potrzebuję czasu a tego niestety w ciąg dnia nie mam. Dlatego wieczorem dokładnie to uczynię .

Ci ludzie którzy mnie znają wiedzą że jestem solidny i nigdy nikogo nie zostawia z problemem. Swój zawód wykonuję z sercem i poświęciłem temu całe życie ,całe dnie siędzę w zakładzie dopracowując techniki ,przeznacząjąc cały zysk w maszyny i narzędzia aby jakość wzrastała.

Pan domat napisał część prawdy ale dużą część dodał . Od początku jak tylko stwierdził że nie chce w takim stanie technicznym akwarium mówiłem że przyślę po akwarium transport na swój koszt i z powrotem dostarczę ,

Nigdy mu nie kazałem przeklajać komina . Jedynie zaproponowałem rabat za niedogodność z otworem a żeby jeszcze naprawić swój błąd zaproponowałem mu ze doślę drugi komin oraz silikon ,nóz i wszystko co potrzebne i wytłumaczę jak go wymienić .

Nie chciał skorzystać i więcej nic na ten temat między nami nie było .Czasami ludzi mają zdoloności manualne i pomyslałem że udzielę tak to może załatwimy .

Błąd jednego otworu powrotnego powstał dlatego że na początku sam nie wiedział jakie dać . Ja mu zasugerowałem ze na zrzut 40,rewizja 32 i powrót 25 .

Akwarium ma wymiary 120x56x80 .Szkoda że na początku mi nie powiedział że ma pompę 12 000 litrów .

Pózniej napisał w meilu 32 powrót .Ale kiedy zabrałem się za budowę akwarium w pierwszej kolejności patrzyłem na projekt a tam narysowane trzy otwory ,jeden mały,drugi sredni ,trzeci największy .Od razu skojarzyłęem to z rozmową . I tak powstał błąd z otworem .Dopiero jak akwarium zajechało i zadzwonił sprawdziłem w meilu że jest 32 . Mój błąd przyznaję się .

f99eb81d161e37be.jpg

Jeśli chodzi o powietrze w spoinowaniu ,powstało na styku dwóch szyb czarnej 4mm i 12mm konstrukcyjnej . Gdzie często gdzie jest szczelinka pomiędzy szybami i grubość spoiny 17mm powoduje dodatkowy skurcz i z małych bąbęlków robią się większe .

Najlepsze jest to że po montażu nic nie ma dopiero wychodzą po dniu dwóch . To do siebie mają kwaśne szczeliwa duży skurcz . Zależy to też od partii silikonu niestety ,używam jednych z najlpszych soudala . Ale czasem i zawodzi . Ponieważ jak wspomniałem że zauważyłem że są lepsze partie i gorsze . Często w tubie jest powietrze ,malutkie bąbelki . wtedy na akwarium idzie 2 x tyle silikonu aby wygonić powietrze z spoin .

Pan domat nie napisał też ze akwarium zostało bardzo ładnie spasowane że projekt sumpa zmieniał dwukrotnie .Kieydy zaproponowałem zabranie i poprawienie akwarium stwierdził że zdecydowanie woli gotówkę do wglądu scany email . Dostał również ładny stelaż .

Napisał za to o mnie najgorzej jak mógł aby mnie zdyskredytować maksymalnie . Mam wrazenie że ten wątek jest po to żeby mnie szantażować bo pisze że jak nie załatwimy tego po jego myśli to minie ujawni i będę ze mną koniec .Może ujawniać ja nie ma w tej sprawie nic do ukrycia . Jestem solidny i zawsze na mnie można liczyć .

I wcale nie twierdzę że jestem bez winny ,bo ten się nie myli co nic nie robi .

Pan Dommat tel tez nie odbiera bo jest na konferencji ale ma czas aby co chwila pisac posty na forum obczerniając moją markę na którą ciężko pracuję od lat .

Na rynku jest tysiące moich akwarii i zdaję sobię sprawę że nie wszystkie są super ale nigdy nikomu nie odmówiłem podjęcia reklamacji z mojej winny .

Tak duża liczba pochwał w internecie na temat jakości nie wzieła się z kosmosu tylko z uczciwej roboty .

Wieczorem odniosę się do reszty zarzutów bo jak widac psychologia stada działa i zaczyna się krucjata .

Panu domatowi w erbce też zetaw nie pasował i kazał zabierać i chłopaki zabrali .

Przez tego pana od dwóch dni nie mogę spokojnie zasnąć ,Człowiek wkłada serce w robotę i się niej całkowicie poświęca jedzi po szkolenich dla szklarzy ,pracuje dłużej niż zwykle by dopieścić akwaria . A tutaj takie rzeczy się pisze .Ci co do mnie zaglądają na hale wiedzą i widzą co robię i jak w to wkładam swoje zangarzowanie ,i fachowości mi nieee odbierają wręcz odwrotnie .

Mam tysiące pięknych udanych realizacji .A tu za kilka mniej udanych łeb mi chcą ukręcać .

Najlepiej wstawić zdjęcia z powiększenie bąbla 10 krotnym ,niech wstawi zdjęcia całości jak wygląda zestaw .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuk za załatwienie pozytywnie sprawy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, warto wysłuchać 2 stron obecnie nie mam dużo czasu aby pisać litanie i wielkość otworów na zdjęciach nie została zmieniona tak samo z czarną szybą(Przemek posiadał czarną nie trzeba było wstawiać tej folii) bo sam autor powiedział żebym tego nie robił bo WIE O CO CHODZI I W RAZIE PYTAŃ BĘDZIE DZWONIŁ a projekt był jeszcze ze wcześniejszej realizacji gdzie już dawno mi doradzono aby otwory były inne.

Wymiary otworów były podane JUŻ W MAILU PRZY ZAMÓWIENIU nie gdzieś potem przelotem i wiadomościach SMS oraz rozmowach telefonicznych.

Dodatkowo przesyłam wiadomości z zamówieniem:

Spoko zrozumiałem : )

Witaj,

Przesyłam poprawiony projekt sumpa.

Cała reszta bez zmian, czyli według projektu akwarium, tak jak rozmawialiśmy 3 boki opti(czyli bez dna i tego czarnego boku reszta to opti), czarna szyba całkowicie czarna nie dymiona, klejone na przezroczystym silikonie bezfugowo(bezwałkowo) śrubunki 2x32mm 1x40mm według projektu(powrót pierwszy od tylnej krawędzi zbiornika) czyli wszystko jak na projekcie i tak jak było ustalone. Te wymiary itp. zapisane na projektach są ważne bo tak jak rozmawialiśmy akwarium ma się wpasować w miejsce do zabudowy.

W razie czego, tak jak było mówione cały czas jestem pod telefonem :-)

W dniu 2014-02-20 11:56, Akwarium Szczecin pisze:

Teraz rozuiem dajesz mi 2 tyg i wszystko masz gotowe .

Chodziło mi realizację, żeby czasem jakiś inny projekt nie wskoczył jeszcze przed ten mój bo ci od mebli którzy będą robili zabudowę by mnie zabili :-)

Tak jak pisałem, akwarium, sump, stelaż(podstawę) masz wyrysowane w razie czego pytaj.

Sorry że się powtarzam ale wiesz jeśli dostałem zbiornik zrobiony badziewnie i jeszcze nie tak jak jak w projektach z hasłem że "teraz mamy sporo pracy" to jestem już uczulony.

Miłego dnia,

W dniu 2014-02-19 21:42, Akwarium Szczecin pisze:

Nie rozumiem co mam wpisać ? :)

Wpisz od razu tą pracę w grafik żeby się to nie przesunęło.

W razie jakichkolwiek pytań- tak jak mówiłem dzwoń.

W dniu 2014-02-19 08:19, Domat pisze:

Zerknij jeszcze na ten projekt sumpa, wydaje mi się że wszystko jest dobrze przemyślane i tak będzie jak najbardziej w porządku, czyli masz zestaw, projekt zbiornika, sumpa i stelaża(podstawy aby wpasować).

Czyli kiedy ci przelać tą zaliczkę żebyś działał?

W dniu 2014-02-18 22:58, Akwarium Szczecin pisze:

Bez zadnej sciemy pracę wykonuję uczciwie .Potzebuję 18 dni na teraz .

Przesyłam gotowy projekt sumpa.

Czyli na kiedy jest planowany termin realizacji żeby mnie ci od mebli nie zabili :-) ?

Mam nadzieję że u ciebie "opti" to jest takie prawdziwe "opti" bo w różnych firmach to różnie bywało.

Klejenia akwarium silikonem bezbarwnym, bezfugowo.

Wszystko wydaje mi się że jest w miarę dobrze opisane i przystępnie wyrysowane.

Mam nadzieję że będę mógł cię pochwalić na forum za kawał dobrej roboty :-)

Miłego dnia,

Spoko zrozumiałem : )

Witaj,

Przesyłam poprawiony projekt sumpa.

Cała reszta bez zmian, czyli według projektu akwarium, tak jak rozmawialiśmy 3 boki opti(czyli bez dna i tego czarnego boku reszta to opti), czarna szyba całkowicie czarna nie dymiona, klejone na przezroczystym silikonie bezfugowo(bezwałkowo) śrubunki 2x32mm 1x40mm według projektu(powrót pierwszy od tylnej krawędzi zbiornika) czyli wszystko jak na projekcie i tak jak było ustalone. Te wymiary itp. zapisane na projektach są ważne bo tak jak rozmawialiśmy akwarium ma się wpasować w miejsce do zabudowy.

W razie czego, tak jak było mówione cały czas jestem pod telefonem :-)

W dniu 2014-02-20 11:56, Akwarium Szczecin pisze:

Teraz rozuiem dajesz mi 2 tyg i wszystko masz gotowe .

Chodziło mi realizację, żeby czasem jakiś inny projekt nie wskoczył jeszcze przed ten mój bo ci od mebli którzy będą robili zabudowę by mnie zabili :-)

Tak jak pisałem, akwarium, sump, stelaż(podstawę) masz wyrysowane w razie czego pytaj.

Sorry że się powtarzam ale wiesz jeśli dostałem zbiornik zrobiony badziewnie i jeszcze nie tak jak jak w projektach z hasłem że "teraz mamy sporo pracy" to jestem już uczulony.

Miłego dnia,

W dniu 2014-02-19 21:42, Akwarium Szczecin pisze:

Nie rozumiem co mam wpisać ? :)

Wpisz od razu tą pracę w grafik żeby się to nie przesunęło.

W razie jakichkolwiek pytań- tak jak mówiłem dzwoń.

W dniu 2014-02-19 08:19, Domat pisze:

Zerknij jeszcze na ten projekt sumpa, wydaje mi się że wszystko jest dobrze przemyślane i tak będzie jak najbardziej w porządku, czyli masz zestaw, projekt zbiornika, sumpa i stelaża(podstawy aby wpasować).

Czyli kiedy ci przelać tą zaliczkę żebyś działał?

W dniu 2014-02-18 22:58, Akwarium Szczecin pisze:

Bez zadnej sciemy pracę wykonuję uczciwie .Potzebuję 18 dni na teraz .

Przesyłam gotowy projekt sumpa.

Czyli na kiedy jest planowany termin realizacji żeby mnie ci od mebli nie zabili :-) ?

Mam nadzieję że u ciebie "opti" to jest takie prawdziwe "opti" bo w różnych firmach to różnie bywało.

Klejenia akwarium silikonem bezbarwnym, bezfugowo.

Wszystko wydaje mi się że jest w miarę dobrze opisane i przystępnie wyrysowane.

Mam nadzieję że będę mógł cię pochwalić na forum za kawał dobrej roboty :-)

Miłego dnia,

W dniu 2014-02-18 10:59, Akwarium Szczecin pisze:

Teraz wszystko jasne .

Oczywiście tą ścianę czarną lewą zrobimy z tej czarnej szyby a nie tak jak na projekcie(tak jak rozmawialiśmy telefonicznie ważne dla mnie aby to była czarna, nie przepuszczająca szyba nie ta dymiona).

W dniu 2014-02-18 07:25, Domat pisze:

Tak jak prosiłeś, wysyłam ci jak wygląda ta podstawa stelaża.

Dodatkowo projekt całości.

Przeloty tak jak ustaliliśmy spływ 40 mm powrót 32 mm rewizja 32 mm.

Co do sumpa to wysłałem zapytanie na forum nano reef, czekam na odpowiedź.

W razie jakicholwiek pytań od razu dzwoń o każdej porze dnia czy nocy- lepiej pytać niż spaprać i potem odsyłać to tam i spowrotem bo to sporo kasy i ma być git :-)

Co do drugiej sprawy niestety rozmów telefonicznych nie mam nagranych, ale co do pomp itp. mówiłem tak bo jakie to ma znaczenie? chciałem takie więc powinienem mieć takie a nie że twórca zbiornika mówi "a jak chcesz większy powrót to drugi se puść na zewnątrz zbiornika" albo "zamienisz sobie spływ z rewizją i będzie dobre" lub "dośle ci komin trochę kleju ten sobie wytniesz a drugi wkleisz".

Kolejna kwestia wyraźnie napisałem twórcy zbiornika:

"

Nie mogę cię skrytykować za stelaż on wyszedł ci z całości na prawdę ładnie

i bez zarzutu."

Oczywiście, projekt sumpa zmieniłem ale błędna wysokość szyby ZOSTAŁA WSTAWIONA W INNYM MIEJSCU tam gdzie nie było od samego początku żadnych zmian ale mimo wszystko tego się nie czepiałem bo nie wpływa to na funkcjonalność zbiornika.

Ja wolę gotówkę!? Tu gość gada już totalne głupoty! NADMIENIAŁEM twórcy że akwarium będzie na poddaszu po zamknięciu klatki i nie ma szans na znoszenie go i wynoszenie tym bardziej ze do tego potrzebne są minimum 4 osoby.

Moja wiadomość do niego:

"

Nie było mnie na komputerze sorry,

No i właśnie o to mi chodziło, wreszcie odpowiadasz jak Chłop a nie jak Baba

a raczej osoba co nie zdaje sobie sprawy co taka informacja by spowodowała

która szarpie się o parę stówek czy o jedną podróż poprawić zbiornik która

zapewni że w przyszłości będę miał co kleić bo jak by zdjęcia do oceny firmy

obiegły fora akwarystyczne to za bardzo by nie było co kleić i to nie jest

moje oczernianie twojej firmy tylko zrozum zdjęcia twojej pracy do oceny

innych...

Nie ma to znaczenia bo nie o to chodzi, oczekiwałem że zaproponujesz jakieś

chociaż 500 zł za to wszystko i to zapewnienie pisemne o kosztach remontu

jak to puści i wtedy też by mi odpowiadało, zlecił bym obudowanie tych spoin,

wkleił ten grzebień kupił jakąś słabszą pompę i by było... ale podchodzisz

do sprawy wreszcie poważnie i dla mnie ważniejsze poprawienie tego

wszystkiego niż te parę stówek a nie "ja nie kleje akwariów u klienta" co to

w ogóle za pierdolenie jak w jakimś amoku?! tym bardziej że tłumaczyłem przy

samym zamawianiu gdzie akwarium będzie wynoszone itp. że ma być zrobione

porządnie i według projektu bo nie ma mowy o znoszeniu i odsyłaniu a ty "nie

będzie takiej konieczności" ja na twoim miejscu sorry ale jak jeden z

forumowiczów napisał przyleciał bym do klientów z silikonem w zębach żeby to

wszystko poprawić na szybko zatrzeć sprawę a tylko zachować dobre imię firmy

i kolejnych klientów.

W takim razie tak jak napisałeś, jak ci też pasuje poprawić to nawet lepiej,

daj znać kiedy będziesz(ja jestem cały weekend dostępny) poprawisz, nawet

porobimy zdjęcia i przy tobie wrzucę na forum i napiszę "gościu się ogarnął,

przyjechał, poprawił, warto mu zaufać mimo że najpierw spaprał sprawę" i

wypijemy piwo i po sprawie.

Przyznam szczerze że już przy kolejnej wiadomości od ciebie w stylu "jest

dobrze, starałem się ale mogę poprawić wyślę kierowcę poprawie to a

następnie ci wyśle je" bym nie ścierpiał i cieszę się z twojej odpowiedzi.

Każdemu zdarzają się błędy(chociaż tak jak ci pisałem otrzymałem sporo

wiadomości od niezadowolonych klientów od ciebie), ale twoje podejście do

sprawy bardziej działo mi nawet na nerwy niż sam ten zbiornik."

Gościowi niby nie zależy na tym aby ujawnić kto to skleił to czemu pisze do mnie wiadomość:

"Co z tego ze nie napisałeś kto jak i tak wszyscy wiedza że chodzi o mnie .Jeszcze udostępniasz naszą korespondencję prywatna co jest karalne bez zgody rozmówcy to tak na marginesie ."

Pan Przemek zadzwonił do mnie wczoraj po mojej wiadomości że LECĘ NA KONFERENCJĘ w mailu o godzinie 11:24 następnie gość dzwoni do mnie o godzinie 11.26(nie wiedziałem że to on nie mam przecież zapisanego numeru) więc napisałem wiadomość SMS: "Jestem na konferencji. Proszę o sms o co chodzi. Miłego dnia" już nie zadzwonił ani nie napisał.

Oczywiście cały czas czekam na telefon.

Dostałem kilka wiadomości na temat spapranych zbiorników, oraz informację że są już wątki na innych forach słodkowodnych które napisali niezadowoleni klienci na temat tych zbiorników.

Dałem również tak jak pisałem Panu jasne propozycje gdyż od samego początku i już przy samym zamawianiu wielokrotnie nadmieniałem gdzie zbiornik będzie stał:Więc masz 3 opcje:

1. Proponujesz rabat jaki możesz dać, już nie chodzi o pieniądze ale po

prostu za tą "robotę" i to że nigdy nie będzie to tak jak ma być i to co już

wiele razy pisałem, pisemne zapewnienie o tym że jak puści pokrywasz koszty

remontu a jeśli oczywiście będziesz miał ochotę i ja się zdecyduję z tych

pieniędzy które od ciebie otrzymam może zamówię u ciebie hydraulikę zależnie

od cen i już ci pisałem że nie chcę podobnej babraniny z głupią hydrauliką.

Jeśli dasz coś sensownego a nie "100zł bo 200zł to za dużo" sam wiesz o czym

mówię to po prostu napiszę również na forum że wyszedłeś z twarzą tak się

dogadaliśmy i tyle.

Jeśli natomiast będzie to "daje ci pindziesiąt złoty na projekcie za 3 tyś i

kup se flaszke" to:

2. Przejedziesz się ty/ktoś od ciebie/zewnętrzna firma na której możesz

polegać przyjadą tutaj i poprawią na miejscu.

3. Wysyłasz nowy zbiornik sklejony tak jak trzeba do poniedziałku z ludźmi

którzy wyniosą nowy, i wezmą sobie ten stary(ja mogę pomóc ale to trzeba 4

osoby) ty sobie poprawisz i sprzedasz tam komuś.

Temat starego zbiornika z przed roku nie będę wyciągał na pewno, goście zachowali się z klasą(nie wpierali że wszystko jest OK) temat zakończyliśmy cały czas jeżdżę do nich na zakupy i nie ma o czym gadać.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zachowam się z klasą jak zwykle .I prosze o informację kiedy mam przysłać transport aby poprawic akwarium .

I bardzie Cie proszę i nie przekręcaj fatów . co innego pisiałeś zemną a co innego na forum . Zppomniałeś wstawić na forum całej reszty meili z inwektywami .

To co robisz prosi o pomstę do boga ,przez ciebie jestem kłębkiem nerwów ,nie chcesz sprawy załatwić chcesz pieniędzy .Idz l do kościoła się pomódl o przemyśl swoje zachowanie . Jeśli w Boga wierzysz .

Proszę o tel w sprawie przysłania kierowcy tak jak od początku proponowałem .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu o jakich pieniądzach mówisz?

Mam wrzucać wszystkie maile? Nie ma problemu.

Już przy zamawianiu i wiele razy telefonicznie a nawet w mailach to jest że akwarium tam wyniesione jest potem nie możliwe do zniesienia bo idzie zabudowa klatki schodowej która trzyma całą resztę prac a jest to wynoszone przed zamknięciem wszystkiego zresztą jest opisane, nie jest to projekt stojący wolno na parterze i twórca zbiornika o tym doskonale wiedział.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny taki temat i kolejny ring. Ludzie czy wy nie macie telefonów? Nie można się dogadać jak facet z facetem tylko jak nastolatki za kudły się brać na forum publicznie? Czemu ma służyć to wyciąganie prywatnych wiadomości? Ogarnijcie temat między sobą jak trzeba i ewentualnie napiszcie jak się skończyło a nie jakiś prywatny poligon na forum robicie.

Słonko wyszło może warto się przejść na spacer z helioterapii troszkę skorzystać - na świeżym powietrzu mózg jest lepiej dotleniony i lepsze pomysły przychodzą do głowy wiec i Wy dacie rade rozwiązać a Wasz problem ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze po wczorajszej wiadomości myślałem że temat jest rozwiązany Przemek napisał(wyciągnę tylko jedną wiadomość):

400zł ci mogę zaproponować .Lub poprawę tego który masz .

Tak jak już pisałem, zostawiłem u niego prawie 3 tyś.

To była jego ostatnia wiadomość, potem ja mu odpisałem że gra(wiadomość wcześniej) a następnie ujawnia się na forum a mi już nie odpisał.

Temat założyłem po to aby inni ocenili czy mam rację, czy moje niezadowolenie z wykonania usługi jest uzasadnione.

Przemek napisał dopiero dziś rano po dymie na forum że odezwie się wieczorem do mnie, i mam nadzieję że temat zakończymy.

Tyle ode mnie.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że Przemek zbiorników kleić nie potrafi to muszę stanąć w jego obronie...

Mam zbiornik od niego na bezbarwnym silikonie, szyba 10 + lacobell.. Wykonanie dla mnie 1 liga. Wczoraj jeszcze, jak już byłem pewny o kogo chodzi, latałem z latarką i sprawdzałem spoiny. 0 dosłownie 0 skaz, skurczy i bąbelków.

Polecałem też Przemka kilku znajomym, w większości wszyscy zachwyceni oprócz jednego, który ma podobny problem do autora tematu :-(

To że lubię Przemka i bardzo dobrze mi się z nim współpracowało, nie zmienia to faktu, że takiego zbiornika bym nie odebrał. W tym hobby jestem pedantyczny, gdybym codziennie widział takie spoiny to by mnie szlag trafił.

Przemek, jestem zdania że po prostu za mało liczysz za swoje zbiorniki, co powoduje problemy z podjęciem procesu reklamacyjnego. Niestety ryzyko niepowodzenia też trzeba wliczać w cenę. Z Klientami nie można się szarpać bo stara zasada handlu mówi że "Klient ma zawsze rację"


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek troche Ci sie dziwie, trzeba bylo zabrac akwa oddac kase i miec swiety spokoj.

Teraz niezaleznie od zakonczenia niesmak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko jedno.Czemu przemek wypuscil to akwarium do klienta??liczyl na to ze nie zauwazy czy jak??


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma zauważyć lub nie zauważyć ufo zawsze może się trafić, będzie każdy baniak rozklejać ?

Przy tym silikonie prawdopodobieństwo jest wielkie, wystarczy poczytać by wiedzieć i ma tak nie tylko Przemek ale też inni znani dostawcy a mimo to nie rozklejają.Zdarza się że komuś się uda i taki baniak dostanie ale nie wiem czy jest to jakiś powód by skakać i opijać szampany.

Jak inni zrobią pęcherze to jest cisza a kiedy jest wątek to jest boom i jest to regułą potwierdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage jeśli przeczytał byś cały wątek to byś widział że to nie tylko o bąble chodzi(głównie o to bo nie po to remontuje dom żeby w nim kajakiem pływać i nie po to klei się z opti i na przezroczystym silikonie by potem spoiny zakrywać czy było na nich jakby nasmarkane i zdjęcia które zrobiłem są ze zwykłego telefonu bez żadnego powiększenia i innych bajerów, jak tylko odsunę zbiornik a się nie dogadamy zrobię zdjęcia z dalszej odległości) ale o parę innych spraw z których jedna to bąble bo jak się pewne kwestie powtarza po 10 razy a autor robi co innego jeszcze nie dokładnie to jest coś nie tak.

Tak czy inaczej, myślę że temat został dosyć dokładnie wyczerpany jeśli Przemek podjedzie do tematu tak jak należy i napisze do mnie którą drogę wybiera a opcji dałem mu kilka temat uważam za zakończony o czym również poinformuję na forum że udało się z nim dojść do porozumienia.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artykuł na forum , :thumbup::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam ciekawy - po prostu kupujący chciał wydrzeć kasę i miał ochotę na mały szantażyk.

Pozwoliłem sobie pokazać wątek prawnikowi - praktykowi (konkretnie prokuratorowi znajomemu) - w jego ocenie autor wątku spełnił wszystkie przesłanki by Przemek mógł pozwać na drodze cywilnej i wygrać sprawę - wiecie dobre imie, utracone zarobki - wystarczy że kilka osób poinformuje go iżz uwagi na opinie o nim tutaj powstałą, zmienia firmę.

ps. też chętnie zobaczył bym zdjęcie całości...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem co przeżywa autor wątku, a takie gatki o pozwach to chyba dzieci w piaskownicy sobie puszczają, wiem co przeżywa autor wątku, bo mam podobne doświadczenia z Panem Przemkiem. Póki Pan Przemek nie pozwie i nie wygra, to tylko takie durne gadanie. Adwokat się znalazł. Uśmiałem się, bo mnie dziś tez jeden cham straszył adwokatami i znajomym w radzie miasta, bo mu remont przeszkadza. Żałosne.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam ciekawy - po prostu kupujący chciał wydrzeć kasę i miał ochotę na mały szantażyk.

Pozwoliłem sobie pokazać wątek prawnikowi - praktykowi (konkretnie prokuratorowi znajomemu) - w jego ocenie autor wątku spełnił wszystkie przesłanki by Przemek mógł pozwać na drodze cywilnej i wygrać sprawę - wiecie dobre imie, utracone zarobki - wystarczy że kilka osób poinformuje go iżz uwagi na opinie o nim tutaj powstałą, zmienia firmę.

ps. też chętnie zobaczył bym zdjęcie całości...

mało piszę ,ale nie pierwszy raz takie i podobne tematy ,moim skromnym zdaniem temat powinien zniknąć i tyle ,a sprawę rozwiązać inaczej ?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dalej ze swoim szantażykiem i wyciąganiem pieniędzy po raz drugi boże człowieku nie widziałeś mojej ostatniej wiadomości do Przemka jak napisał ze daje 400 stówy albo poprawia zbiornik:

"podchodzisz do sprawy wreszcie poważnie i dla mnie ważniejsze poprawienie tego

wszystkiego niż te parę stówek a nie "ja nie kleje akwariów u klienta" co to

w ogóle za pierdolenie jak w jakimś amoku?! tym bardziej że tłumaczyłem przy

samym zamawianiu gdzie akwarium będzie wynoszone itp. że ma być zrobione

porządnie i według projektu bo nie ma mowy o znoszeniu i odsyłaniu a ty "nie

będzie takiej konieczności" ja na twoim miejscu sorry ale jak jeden z

forumowiczów napisał przyleciał bym do klientów z silikonem w zębach żeby to

wszystko poprawić na szybko zatrzeć sprawę a tylko zachować dobre imię firmy

i kolejnych klientów.

W takim razie tak jak napisałeś, jak ci też pasuje poprawić to nawet lepiej,

daj znać kiedy będziesz(ja jestem cały weekend dostępny) poprawisz, nawet

porobimy zdjęcia i przy tobie wrzucę na forum i napiszę "gościu się ogarnął,

przyjechał, poprawił, warto mu zaufać mimo że najpierw spaprał sprawę" i

wypijemy piwo i po sprawie."

I moich wcześniejszych propozycji:

"Jeśli dasz coś sensownego a nie "100zł bo 200zł to za dużo" sam wiesz o czym

mówię to po prostu napiszę również na forum że wyszedłeś z twarzą tak się

dogadaliśmy i tyle.

Jeśli natomiast będzie to "daje ci pindziesiąt złoty na projekcie za 3 tyś i

kup se flaszke" to:

2. Przejedziesz się ty/ktoś od ciebie/zewnętrzna firma na której możesz

polegać przyjadą tutaj i poprawią na miejscu.

3. Wysyłasz nowy zbiornik sklejony tak jak trzeba do poniedziałku z ludźmi

którzy wyniosą nowy, i wezmą sobie ten stary(ja mogę pomóc ale to trzeba 4

osoby) ty sobie poprawisz i sprzedasz tam komuś."

GDZIE JA TU NA LITOŚĆ BOSKĄ CHCE OD NIEGO WYCIĄGNĄĆ KASĘ CO TY GADASZ? wygląda to tak jak byś działał jako jego "dobry znajomy".

Przecież to nie ja ujawniłem autora zbiornika tylko sam się ujawnił dobrowolnie, jeśli by akwarium doprowadził do porządku wedle zamówienia nigdy by nie padła jego nazwa.

Ja tylko utworzyłem wątek i dałem zdjęcia do oceny innym forumowiczom nie ujawniając kto zbiornik wyprodukował, Przemek sam stwierdził że się ujawni, zaczął mnie oskarżać że przekręcam fakty to przesłałem rozmowę w której zamawiałem zbiornik celem uwiarygodnienia mojej osoby.

KONIEC GADANIA BEZ SENSU, Przemek obiecał odezwać się do mnie prywatnie wieczorem- dogadamy się poinformuje na forum i nie ma więcej o czym rozmawiać.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, wiem co przeżywa autor wątku, a takie gatki o pozwach to chyba dzieci w piaskownicy sobie puszczają, wiem co przeżywa autor wątku, bo mam podobne doświadczenia z Panem Przemkiem. Póki Pan Przemek nie pozwie i nie wygra, to tylko takie durne gadanie. Adwokat się znalazł. Uśmiałem się, bo mnie dziś tez jeden cham straszył adwokatami i znajomym w radzie miasta, bo mu remont przeszkadza. Żałosne.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Prawda jest taka że od wyroków jest sąd ale ty też możesz mieć swoją opinię i tylko opinię.

Witam, Czas zacząć swój dzienniczek.

Dzisiaj doszło akwarium i SUMP. Akwarium Full OW, wykonanie naprawdę mi się podoba aczkolwiek nie mam porównania. Wykonanie sobie ocenicie sami, jutro wrzucę fotki, bo akwarium na razie stoi na balkonie, a jak wrócę do domu po robocie to już będzie za ciemno na fotki. Wykonywał mi polecony przez kolegę Dale z forum szklarz ze Szczecina, niejaki Pan Przemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek siedzisz na forum od 2007 roku i jeszcze się nie nauczyłeś ? ,no ale myślę że sprawa się dobrze skończy i temat zniknie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.