Skocz do zawartości
robi

Po4 w ro di

Rekomendowane odpowiedzi

Jak usunąć Po4 z ro di ? Ktoś kiedyś pisał o filtracji przez rowe , ale nigdzie nie one znaleźć .Poziom Po4 to 0.04 , membrana nowa od Aqua medica, filtry nowe di MB 20 nowe, co robić ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jak kiedys mialem powazny problem z PO4 w RODi. Przy nowych filtrach i membranie 0,15 po zywicy - zreszta tez nowej.

Dokupilem osobny pojemnik z kartridzem i wypelnilem phosguardem - pomoglo


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kombinowac, fosforany w wodzie RO to zazwyczaj skutek po zimie. Albo pirofosforan dodawany do instalacji albo deszczowa

pogoda i wieksze zanieczyszcze wod gruntowych.

Idzie wiosna, problem minie. Na Wyspach taka sytuacja co roku


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jak kiedys mialem powazny problem z PO4 w RODi. Przy nowych filtrach i membranie 0,15 po zywicy - zreszta tez nowej.

Dokupilem osobny pojemnik z kartridzem i wypelnilem phosguardem - pomoglo

A mierzyłes tds po phosguardzie ? Bo ja dałem po RO di Poliphos coś ala rowa i tds nie schodzi poniżej 100 !No chyba ze to nie istotne gdyż absorbuje wyciąga Po4 o coś tam innego oddaje ? Tylko co?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku , to chyba trochę za bogato, jak się nie mylę to ciągle masz problem z PO4?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam,mam,na priobiotykach pozbyłem się NO3 z 12 na 1 ,ale na PO4 mam ciągle w obiegu przynajmniej 1000ml wkładu na fosforany.

W kranie od dawna mam PO4.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja swoim 0,04 głowy nie powinien zaprzątać?

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak Ci zbiornik reaguje,czy zużywa te fosforany czy musisz ładować adsorbery.Po RO nigdy nie miałem mniej niż 0,02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Testera u mnie też jest problem z PO4 - dwa wkłady po 700ml Phosguardu załatwia sprawę, na TDS 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem parametry wody po DI. Niestety okazało się, że jest po4 0,04 :( Kiepska sprawa, bo walczę z po4 i no3 a tu okazuje się, że po żywicy fosforany :) Co powinienem zrobić? Podłączyć za żywicą kolejny pojemnik, ale z phosguardem? Ale wtedy to 10l będę zbierał dwa dni :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli phosguarda wrzucic w skarpecie do sumpa i nie przejmować sie tym?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio z kranu mam 0.21, czyli jednak obniża. I jeśli obniża to czemu nie do 0? Może membrana lub wkłady już zużyte?Dobra już mam po4 0.0 po DI :) Wymiana na nowe prefiltry (5,węgiel,1) załatwiło sprawę :)

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 węgiel 1, bo ostatni węgiel może zepsuć membrane.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i to z doświadczenia, że węgiel lubi pylić. Np wczoraj wymieniłem filtry i 1 była ciemna w węglu.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie uzywane wegle sa prasowane i nie pyla. Jednak kiedys kartridze z weglem do filtrow rodi to byly pojemniki z granulatem weglowym ktory rzeczywiscie bardzo pylil (wystarczy zwykly wegiel akwarystyczny zalac woda zeby zobaczyc jak takie pylenie wyglada). Wtedy rzeczywiscie istnialo ryzyko uszkodzenia membrany, dlatego stosowalo sie dodatkowy 1um filtr za weglem. Sugerowane ustawienie - 5, wegiel, 1- jest jednak caly czas optymalnym ustawieniem i warto stosowac filtr 1um bezposrednio przed membrana.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.