Skocz do zawartości
aqua skalar

Jaką drukarkę kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak się jakoś złożyło, że dorastałem w czasach kiedy to drukarki służyły po prostu do drukowania, a nie do nabijania kasy producentom. Z tego też powodu ciężko jest mi się przestawić na ten "chłam" dostępny obecnie w marketach. Dużo można by pisać, ale do rzeczy. Nie drukuję dużo(zaledwie kilka/kilkanaście stron na tydzień), ale kiedy mam już coś drukować to wtedy zależy mi przeważnie na czasie. Do tego znacznie częściej korzystam ze skanera, więc najlepiej byłoby gdyby było to urządzenie 3w1. No i jeszcze obsługa wifi - wynikająca nie z lenistwa a raczej z mnogości urządzeń z których korzystam(laptop, smartphone, tablet). I na końcu najważniejsza rzecz, brawo dla inżyniera który to wymyślił, aby można było korzystać ze skanera gdy skończy się tusz lub toner.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

~As


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brother DCP 585CW.Ma wszystko to czego oczekujesz.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna Cie też zadowolić drukarka HP 3515 z serii Ink Advantage. Niedrogie urządzenie, seria Ink Advantage czyli niedrogie oryginalne tusze. Jakość wydruku w czerni na 5, w kolorze na 4+. Nie jest wolna, wifi sprawuje sie super i powinno udac się kupić ją za mniej niż 300zł. Model Brother ktory poleca kolega w poscie wyzej cieżko Ci juz bedzie teraz kupić gdziekolwiek.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna Cie też zadowolić drukarka HP 3515 z serii Ink Advantage. Niedrogie urządzenie, seria Ink Advantage czyli niedrogie oryginalne tusze. Jakość wydruku w czerni na 5, w kolorze na 4+. Nie jest wolna, wifi sprawuje sie super i powinno udac się kupić ją za mniej niż 300zł. Model Brother ktory poleca kolega w poscie wyzej cieżko Ci juz bedzie teraz kupić gdziekolwiek.

Masz rację.Ja posiadam tę drukarkę już jakiś czas i faktycznie z zakupem nowej może być już problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na Canon MG5350, mam ją od prawie roku, pięć tuszy osobno wymiennych, na Allegro po ok. 3 zł. Skaner, WiFi, drukowanie z pendrive, obsługa również z klawiatury, inne bajery. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Też polecę brothera, śmiesznie tanie tusze i bezawaryjny.

EDYTA:

Posiadam DCP-357C od 6-7 lat :)

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon MG 6150 , na allegro tusze zamienniki tanie jak barszcz :) a drukuje zdjecia, na plytach, funkcja skanowania, wifi i inne ;)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastiano, a jak u Cibie działa wifi w tej drukarce? Miałem już kiedyś drukarkę sieciową(innego producenta), ale dopiero po zakupie okazało się iż tak naprawdę bezproblemowo współpracowała tylko z 3 routerami popularnymi za Oceanem. Mój niestety nie należał do tej grupy i ciągle ginęły dokumenty a wydrukowane były niekompletne lub nieczytelne. I na koniec ostatnie pytanie o Printserwer; chyba nie jest wymagany?


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebastiano, a jak u Cibie działa wifi w tej drukarce? Miałem już kiedyś drukarkę sieciową(innego producenta), ale dopiero po zakupie okazało się iż tak naprawdę bezproblemowo współpracowała tylko z 3 routerami popularnymi za Oceanem. Mój niestety nie należał do tej grupy i ciągle ginęły dokumenty a wydrukowane były niekompletne lub nieczytelne. I na koniec ostatnie pytanie o Printserwer; chyba nie jest wymagany?

Korzystałem na początku z neostrady a teraz mam z Upc.Z obydwoma routerami nie miałem najmniejszego problemu w przypadku połączeń wifi.Oczywiście dodam iż jest port usb tusze jak najbardziej do kupienia "na sztuki"w śmiesznych pieniądzach.Jest sympatycznie cicha,na moje potrzeby szybka(użytkowanie typowo domowe-amatorskie).Można się pokusić o poszukanie tego modelu bo wg mnie warto.Aczkolwiek warto zagłębić się w temat bo być może aktualnie produkują następcę tego modelu.Brother nie uchodzi za drogi sprzęt.Stosunek jakość/koszty/cena na 5+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od chyba 4 lub 5 lat użytkuje DCP-375CW Brothera w firmie też mam Brothera, polecam znajomym tylko Brothera. Tusz - 2 - 3 zł...czy nawet taniej. Bezawaryjne, tanie. Nigdy nic się nie zepsuło a ilości jakie drukuje w firmie i ilość tuszy zamienników jakie przewaliłem przez te drukarki sprawia iż na dzień dzisiejszy inne drukarki dla mnie nie istnieją.

Cena tych tuszy to chyba jakieś jaja :) 2 zł za tusz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Od chyba 4 lub 5 lat użytkuje DCP-375CW Brothera w firmie też mam Brothera, polecam znajomym tylko Brothera. Tusz - 2 - 3 zł...czy nawet taniej. Bezawaryjne, tanie. Nigdy nic się nie zepsuło a ilości jakie drukuje w firmie i ilość tuszy zamienników jakie przewaliłem przez te drukarki sprawia iż na dzień dzisiejszy inne drukarki dla mnie nie istnieją.

Cena tych tuszy to chyba jakieś jaja :) 2 zł za tusz ....

Ja to ostatnio zaszalałem....13zł z cały komplet razem z wysyłką :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale Panowie jakość wydruków kolorowych na tanim Brotherze to jakaś porażka. Osobiście posiadam DCP-j315W, ale porównując do 15-20 letniej HP 980Cxi, to wieele jej brakuje w kwestii jakości wydruku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co i do czego drukujemy.

Brother jest tani w eksploatacji i raczej nikt nie wymaga od niego jakości Hi-tech

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale Panowie jakość wydruków kolorowych na tanim Brotherze to jakaś porażka. Osobiście posiadam DCP-j315W, ale porównując do 15-20 letniej HP 980Cxi, to wieele jej brakuje w kwestii jakości wydruku.

Należy przypomnieć iż autor tematu nie podkreślał że zależy mu na jakości drukowania,głównym argumentem było połączenie bezprzewodowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Samsung clx 3185fw, niestety fax chyba musisz sobie kupić, jak chcesz wifi, ale nie wiem na 100%...Polecam sprzęt. Mam ją ze cztery lata i przez ten czas przy domowym uzytkowaniu raz kupiłem czarny toner i raz cały zestaw...Koszt całej eksploatacji jakieś 200 zł/rok...myślę, że do przyjęcia.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.Szukam kombajnu,funkcje to drukowanie,skanowanie i fax w jednym,może być też telefon.Teraz mam dwa urządzenia HP Officejet 4335 All-in-One,stary sprzęt i tylko do faksowania używam bo na tusze nie wyrabiałem kiedyś drugi to drukarka laserowa HP Laser Jet P1102.

Chciałbym jakoś połączyć to w jednej całości.Teraz drukarka może być kolorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domu używam od 7 lat HP LJ 1022. Zero problemów. Najbliższy odpowiednik dostępny dzisiaj w sklepach to chyba HP LaserJet Pro P1102w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem canony hp,eki , brodery itd. Teraz jadę na epsonie i sobie chwale bo lepsza od innych.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urzywam Hp laserJet 100 color MFP M175nw I jest cool Lubie funkcje air prin.Mozna tez drukowac z dowolnego miejsca przez wysylanie maila na adres drukarki


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic nie kupiłem i szukam.Zakupiłem kilka dni temu nową aktualizację programu PRO100 i wymyśliłem sobie drukować klientom kolorowe projekty,choć już kiedyś takie robiłem.Coś tam popytałem i podobno najlepsze druki są na atramentowej,ale ważne by było też tanie bo sporo się tego robi.Mam jedną laserówkę cz-b i jestem zadowolony.Chętnie wysłucham rad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie czytałem całego wątku, jednak dzisiaj wróciłem do domu z dużym kartonem. Sporo czytałem o drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych, mając nadzieję, że mój budżet pozwoli kupić urządzenie, które nieco lepiej niż przeciętne wydrukuję zdjęcia. Dołożyłem do pierwotnego budżetu stówkę z okładem i mój wybór padł na urz. wielofun. Canona MG 6350, 540 zł. w sklepie stacjonarnym. Zdjęcia ponoć drukuję jak na urządzenia domowe zaskakująco dobrze ze względu na wykorzystywanie 6 kolorów. Każdy kartridż zabudowany osobno, dostępne bardzo tanie zamienniki. Niestety, nie zdążyłem po drodze kupić papieru foto... coś więcej o jakości napiszę w najbliższym czasie.

ps. wifi działa bezproblemowo, jakość wydruku foto zawstydzi niejeden fotolab. jednak znalazłem próbki papieru w opakowaniu drukarki. dobrze wydane pieniądze.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystym sumieniem mogę ci polecić RICOH Aficio SG3100SNw na żel masakryczna wydajność ! mam je w pracy a drukuje się bardzo dużo. Jak na razie sprawdziłem 2500 A4 ciągłego druku na jednych zasobnikach z żelem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.